Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Společenská Oblast > Návrhy > Uzavřené návrhy > Přijaté návrhy pro verzi Remastered

Přijaté návrhy pro verzi Remastered Tyto návrhy byly schváleny správcem komunity, přeloženy a odeslány na vedení Playa Games. Tyto návrhy nemusí být realizovány ve hře.

Možnosti Zobrazování
Staré 06-11-2020, 09:19
napoli777 napoli777 je offline
Smrtka

Datum registrace: Jul 2011
Standardní War - balanc

Zdárek, napadl mě zajímavý způsob jak trochu vybalancovat wara. Pokud zde již tento návrh byl, tak se omlouvám za duplikát.
Jsem lukostřelec a war proti mě nemá moc šanci, to samé je i v podzemkách, kde si war stojí o dost hůře než bersekr a lukostřelec a celkově mně přijde, že se za wara poslední dobou hraje o dost méně a to nejen díky novým třídám.
Můj návrh je založen na přidání možnosti ke štítu válečníka k navrácení úderu. War má 25% šanci na blok ve štítu, dále by se k tomu přidala určitá % šance na vrácení úderu. Když by nastala situace, že by válečník zablokoval (25%), tak by měl třeba (25%) šanci na to, že jeho štít dá úder. Poškození štítem by bylo poloviční jako normální rána, kterou je schopen dát a nemohl by tím štítem dát kritickou ránu.

Další věc je společník Bert. Tento společník je reálně úplně k ničemu, jelikož nemá šanci na blok nebo jako berserk nemá šanci na další ránu. Proto můj návrh je takový, aby Bert buď dostal štít na stálo, který by mu nepřidával žádné atributy, jen by tam byla ta 25% šance na blok a nebo aby se z něj udělal berserk. Ale spíše bych se klonil k první možnosti, jinak by to bylo moc OP. Aktuálně se snažím složit pár podzemek a tem kde je lukař, tak Bert skoro nic neubírá a proti warům taky toho moc nesvede.
Následující uživatelé (celkem 4) řekli "Díky" uživateli napoli777 za tento užitečný příspěvek:
Staré 06-11-2020, 14:48
JanPapousekGrznar JanPapousekGrznar je offline
Smrtka

Datum registrace: May 2017
Standardní

S warem zkušenosti nemám, podle mého názoru je to na vysokém levelu bestie, ale mám na to jako mág asi hodně zkreslený pohled (i když ten světový žebříček hráčů ukazuje v topce nejvíc warů).
Co se týče Berta, tak jednoznačně souhlasím. Mimo některé mágy (a to ještě ty dřívější, protože třeba mágové v Dlouhé řadě idolů ho sundavají na jednu ránu) je reálně úplně k ničemu.
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli JanPapousekGrznar za tento užitečný příspěvek:
Staré 19-11-2020, 11:12
Chicony Chicony je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Balance je v téhle hře těžká věc. Ona totiž hra je číselně aktuálně v podstatě vybalancovaná a nejsou třeba úpravy. Teoreticky.

Prakticky však jsou nejlepší třídy, které mohou vyhrát skrze čistou náhodu - logicky tedy např. Berserk a Scout.

Mág nemá proti warům šanci, pokud prostě není dostatečně silný. Scout si tam může proklestit cestu mnohem dříve díky tomu, že se mu zázrakem může klidně podařit vyhnout absolutně všemu.

Již dříve jsem psal, že když je hra takto RNG based, tak bych se nebál do ní přidat ještě drobné prvky, které by celkový pocit ze hry trochu osvěžily.

Např.
Mágovi a bojovému mágovi přidat 10% šanci na aktivaci "magické bariéry" kompletně blokující nepřátelské poškození.
Mág by také mohl mít určitou % šanci na castnutí při souboji nějakých spellů dávající stun / poškození, atd.
Warovi klidně přidat podobnou šanci na tento navrhovaný zpětný úder štítem.
Vrahové by naopak mohli mít třeba X% šanci na backstab na začátku souboje, což by fungovalo něco jako crit ale třeba s 300% poškozením.
Scouti malou % šanci na headshot - variace na silnější crit
Druidi by mohli mít určitou % šanci se v souboji o něco málo healnout.

Atd atd. Čísla by se dala v průběhu i balancovat.
Zkrátka bych třídy ozvláštnil různými pasivními schopnostmi, aby každý souboj byl zajímavější, unikátní a dával naději na zázračné výhry. Ano, bylo by to více RNG, snad by to bylo místy i frustrující, ale v celkovém pohledu si myslím že zábavnější. A každá třída by působila více jediněčně.

Již jsem něco zkoušel i navrhovat.

Co se týče Berta, tak souhlasím, že není zrovna nejlepší. Určitě by se mu hodil blok (to ale tuším bylo navrhováno), nebo třeba pasivně větší redukce poškození.

~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 02-12-2020, 12:35
LotorCZ LotorCZ je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Apr 2017
Standardní

Já souhlasím s tím, že Bert by měl mít nějaký erární štít, který by měl pouze 25 % blok bez přidaných atributů.
Staré 08-12-2020, 10:51
Chicony Chicony je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Přijato.

~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
The Following User Says Thank You to Chicony For This Useful Post:

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání