Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Obecně

Obecně Zde se můžete ptát na obecné otázky ohledně hry. Prostě vše, co se týká hry a nepatří do jiné sekce.

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 16-12-2020, 13:20
lajcik lajcik je offline
Černý fantom

Datum registrace: Sep 2016
Standardní Naštvanost

Už mě to delší dobu štve.
Playa každým novým updatem usnadňuje hru. Stále získáváme více goldů, expů, zvyšuje nám jakýkoliv způsobem staty, životy či poškození.
To, co dříve trvalo třeba 2 roky hraní s houbama, tak dnes je možné odehrát za půl roku bez hub.
S prominutím, dnes každý hlupák dokáže nahrát LVL 300.
Rozumím, že hra by se měla nějakým způsobem vyvíjet, ale takhle? zaměřit se pouze na nové servery, který vydávám co 14 dní a aby toho nebylo málo, tak vždy alespoň 2, 3 nebo i více světů najednou :-(
A to "nové" podzemí... tak výjimečné, že ho budeme mít nejspíš asi 5x za rok.
Pominu to, že rozdává všem neskutečné množství epickým itemů a goldů prakticky za nic. Bez hub toto podzemí projedeš pouze jednou. Pokud chceš všechny legendární itemy, tak do toho budeš muset nasypat neskutečné množství peněz. Pro představu, někteří do toho nasypali i přes 10 000 a stejně jim stále jeden item chyběl.
Teď můžete namítat, že tyto itemy jsou velmi dobré a alespoň rok je nemusím měnit... prdlajs, momentálně dostávám téměř tak dobré epiky, jako jsem dostal měsíc a půl zpátky ty legendární a to jsem LVL 550+.
Ptám se... proč sakra tohle playa dělá? Opravdu jen a jen kvůli penězům?
Staré 16-12-2020, 13:28
lajcik lajcik je offline
Černý fantom

Datum registrace: Sep 2016
Standardní

Rozšíření pokladnice o 30 míst inventáře
Přidání druhého já, dalších 9 míst inventáře.
kalendář.. co 20 dní nová úroveň. 20 dní mne trvá přes questy jedna úroveň.
Mazlíčci, prvně 100, potom rozšíření až na 200. Přidávají 50% statů
Runy. to je kapitola sama pro sebe. 60% poškození a 15% životů navíc a abych se dostal co nejdříve nahoru, tak přidám 50% goldů a 10% expů.
Písky času. Nechci klikat, koupím si písky a jsem nejlepší Bylo to přidáno do hry, jako výjimečný item, který se použivá jen v nejnutnějších případech, proto si tyto "přesypací hodiny" šetřete.
Výměna vzhledu epiku? Výměna run v epiku? Proč sakra.. opět jediný důvod vidím dostat co nejvíce peněz od hráčů
Staré 16-12-2020, 14:23
Eldiablo Eldiablo je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Mar 2018
Standardní

V podstatě se vším souhlasím. A ano, původní pomalejší systém byl mnohem zábavnější. Ale je doba zrychlování a zjednodušování. Není to jen tady.
Třeba když mrknu na WoWko před šestnácti lety a dnes, je to úplně jiná hra.
Ale aspoň tam to stále není pay to win. Což SaF je.

Zase to chápu z jejich pohledu. Větší zisky, větší odměny atd....
Mít nejzábavnější či nejvýdělečnější hru nejde vždy ruku v ruce :)

Takže jediný co můžeme udělat, když to překročí určitou mez, je se na to vys...
Což je v případě, že si léta pipláš postavičku, a jsi na tom dost závislej, celkem potíž :)

U mne v takových případech funguje to vytlouct jinou závislostí. Ideálně zdravější či levnější. Pomalu se jdu po něčem poohlížet :)
Odpovědět s citací
Staré 16-12-2020, 15:27
JanPapousekGrznar JanPapousekGrznar je offline
Noční děs

Datum registrace: May 2017
Standardní

Pro mě už SF ztratilo to své kouzlo při začínání. Zejména pak na nových serverech. Dnes už si lze ten progress urychlit takovým způsobem, že s normálním budgetem hub prostě nemáte šanci. A to už pomalu ani na dobrý cech.
Pravděpodobně budu dál hrát na té své staré postavě s levelem 500+. Jenže posledních pár měsíců zažívám docela velkou stagnaci a hra už mě pořádně ani nebaví. Klikám ji tak nějak ze setrvačnosti. Reálně ani nemám motivaci vyhoubovat zbytek stinných podzemek (mimo Olymp, ten je jinde) abych je měl hotová - k čemu? Žádné jiné za nimi není. Nic kam bych mohl postavu posunout už není. Mazlíčky už má většina z nás hotové (případně je do pár měsíců dokončí), v pevnosti stavíme pořád dokola důl, podsvětí odklikáváme jen kvůli goldům. Za chvíli v té hře nebude doslova co dělat kromě simulátoru hospody.
Updaty Playi v druhé polovině tohoto roku jsou spíše k smíchu. Funkce, které měly přijít před několika měsíci (druhé já, které už jsem reálně ani nekoupil a jen na mě furt vyskakuje v obchodě), případně roky. A k tomu to "slavné" eventové podzemko. Nechci být hnusný, ale je to asi jeden z nejhorších updatů. Pokud nelze limitovat počet průchodů, pak se jedná jen o nesmysl, kam nasypat tisíce hub za ne příliš velký boost postavy, který na vysokém levelu neudělá defakto žádný posun.
Osobně jsem čekal opravu/menší změnu v eventovém podzemku, to, že všem narvou na hlavu vánoční čepičky, dají ho znovu, a k tomu pořádný update. Nové podzemko, nový set podzemí, nový cechovní udpate (reálně už polovina cechu ani nepřevlíká na boje), kompletně novou funkci - cokoli. Ale ne. Prostředky a čas byly investovány do eventového nesmyslu a já už se jen hrozím, že nás pořádná nová podzemí už nečekají, protože pořád dokola bude jen tohle.
Asi to za pár měsíců skončí tím, že začnou hromadně odcházet hráči s vysokým levelem. Ti věrní, kteří tuhle hru drželi nad vodou, když byla kolem roku 2015 polomrtvá. A nové servery donekonečna také vynášet přestanou, zvlášť když spoustu lidí odradí to, že na nich nějaký "YTber" dostává tisíce hub zdarma za to, že do hry přivádí bandu děcek.
Odpovědět s citací
Staré 16-12-2020, 15:36
napoli777 napoli777 je offline
Smrtka

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Jo s tímhle souhlasím no.. podzemí v normálním hotová, ve stínu téměř také (olymp bude na déle, ale jedná se o podzemko, kde se člověk posune o patro a pak rok stojí..) Chtělo by to druhou mapu nějakých nových podzemek, která by začínala třeba po dokončení toho a toho.. V pevnosti u dolu jsem za půlkou, v podsvětí také. Mazlíčky příští rok nejspíše dokončím.. Pak to už vypadá jen na nekonečnou klikačku hospody :D. Snad s tímto něco brzy udělají.
Já to hraji už čistě jen z toho, že jsem si vytvořil cíle (skládat podzemka na co nejnižším levlu).. Kdybych tento cíl neměl, tak by ta hra už nebyla taková zábava. Uvidíme, co přinese další rok
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to napoli777 For This Useful Post:
Staré 16-12-2020, 16:59
Dark Moor Dark Moor je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Mar 2019
Standardní

Přesně tak, ještě k tomu hotová aréna. Chtělo by to nová podzemka.
Odpovědět s citací
Staré 16-12-2020, 18:57
Chicony Chicony je práve online
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Z části se samozřejmě dá souhlasit. Také bych byl radši, kdyby se přidávalo více podzemí, kde by průběh byl mnohem více plynulý a nečekali jsme tam dlouhé týdny a měsíce, než se někam posuneme, v hromadě podzemí, kde už člověk ztratí i přehled, které je pro něj vlastně aktuálně nejsnadnější.

Na stranu druhou ale nesmíme za vším vidět jen tu touhu získat peníze.
To nové legendární podzemí je zdarma pro všechny - ano, ty legendárky nejsou zase až tak silné - a to je tedy právě dobře, ne? Můžeme si to projít jednou zdarma, získat pár epiců (mimochodem, epicy mají v novém legendárním podzemí nižší drop chance, takže již až tolik nebude) a jednu legendárku. Je to docela zábavná mechanika na to si jí právě jednou zdarma projít.

Změna run bych řekl že naopak hráčům ušetřila hromadu peněz. Nyní mám hotové runy a na nový předmět si jen změním starou runu, a nemusím hledat nový předmět s jednou konkrétní runou, abych měl stále hotový celý set run s maximálními bonusy.

Změna vzhledu itemů je čistě kosmetická záležitost, které si vůbec nemusíme všímat - ale třeba někdo chce, aby jeho postava "ladila", tak si za to zaplatí.

Ano, všechno je rychlejší, největší vliv na to asi má spuštění serveru s eventy, takže opravdu ten start je raketový. Také vylepšení cechu je nyní nesrovnatelné s minulostí (kdy se musela rozšiřovat i cechovní kapacita a vylepšení zde naopak cech stálo tisíce hub).

Co se týče rychlosti díky hodinám času, tak tomu jsem ovšem naopak neskutečně vděčný. Opravdu mě nebaví hru klikat 6 hodin, a někdy nejen že nebaví, ale fakt na to nemám čas. A jsem velmi rád, že si mohu splnit svůj herní den během pár minut díky hodinám.

Rozšíření inventáře mohu vnímat asi pouze také jako pozitivum.

~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 7) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 16-12-2020, 19:46
mario ppp mario ppp je offline
Strašidlo

Datum registrace: Dec 2012
Standardní

Ono toho je více, nejen ta podzemka kde např. u mé postavy znamená klikat jen na to jedno zbývající, bohužel naposledy jsem to poslední jsem dal před 4 měsíci a kdo ví kdy dám další. 1 lvl prakticky zadarmo je taky unikum a k tomu cca jeden, dva okřídlený k tomu, stačí hrát jen denně a celý cech může být full.
Cechovní podzemka prakticky o ničem, dlouho nedáš žádný a pak zase několik, to nejsou schopný to nějak vybalancovat ?
A hlavně mě štve, že pokud se dá nějaký návrh na forum, tak se bud přijme či ne, to je v poho, ale pak nikdo neví jestli se o tom může uvažovat nebo, že je to blbost a hra se vydá jiným směrem, žádná zpětná vazba, jsou to ignoranti.
Je tu pár blbostí co by mohli udělat a většinou vyjde nějaká blbost pro jejich rychlé zisky. Např. konečně dodělat album, aby to mělo ty procenta co kdo opravdu má nebo pro cech, aby bylo vidět, kdo dělal hydru, atd...
Ale abych jen nehaněl, konečně dodělali to, že je opravdu vidět kdy byl hráč naposledy na postavě, za to plus.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání