Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Společenská Oblast > Návrhy

Návrhy Vaše návrhy jsou pro nás velice důležité. Můžete se podílet na vývoji hry a právě váš návrh může být ten, který bude zrealizován. Nikdy nevíte.

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 13-01-2020, 17:16
Letien Letien je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Jan 2011
Lightbulb "Zahrada" (bonusové jídlo pro Mazlíčky)

Zdravím!

Vzhledem k relativně chabému přísunu jídla pro mazlíčky, navíc založeném na obřím RNG (nejen drop ratu ale taky faktu, že někteří jsou celý den o hladu, zatímco pro jiné máte jídlo na další 2 dny dopředu) , přicházím s nápadem "Zahrady" jako nové budovy/záložky do hry.

Návrh:
Zahrada by obsahovala 5 stromů, kde každý by produkoval 1 typ jídla.
Koncept je takový, že jednou za "X hodin X minut" , byste mohli utrhnout ze stromu (bez bonusů) 1 plod. Tak by bylo zajištěno, že každý den, nakrmíte minimálně jednou všechny typy vašich mazlíčků.

Protože hra musí z něčeho žít a měla by tu být i příležitost pro houbaře, vaše zahrada by mohla posílena bonusy za houby.

Bonusy:
Za X hub na X dnů, si vyberete X bonusů z následujících příkladů:

1.) Hnojivo - zvyšuje nutriční hodnotu plodů. Při krmení dostanete šanci X% k tomu, že jídlo zvedne mazlíčkovi úroveň o +2 namísto +1.
Pozn.: Pokud by zvedlo jídlo mazlíčkovi dvě úrovně najednou, počítalo by se to, jakoby snědl 2 jídla. Bonusové jídlo by bylo označeno zlatou barvou a po spotřebování plodů, sklizených během tohoto bonusu, by se barva změnila na klasickou, jakou máme teď - to abyste odlišily plody od sebe.

2.) UV lampa - díky nepřetržitému růstu, zkrátí dobu pro sklizeň plodu o X%.

3.) Zahradník - zajišťuje dodatečný přísun vody ke kořenům stromů a o stromy pečuje. To má za následek to, že stromy mají X% šanci na bonusovou produkci jednoho jídla/sklizeň.

Závěrem k bonusům - s bonusy se dá pochopitelně pracovat dál. Hodnotu "X" zde uvádím záměrně, protože to, co pro některé může být "game-breaking" pro jiné může být "v pořádku" a je zcela na vývojářích, jaké hodnoty by uznali za optimální.
Reálně také můžete bonusy změnit tak, že je rozprostřete, na jednotlivé druhy stromů (tak jako v Aréně na jednotlivé budovy) za menší objem hub, prostor k hraní si s bonusy pro vývojáře, tu skutečně je.

Samozřejmě, primárně posuzujte prosím samotný návrh , uvedené bonusy byly příklady prostoru pro monetizaci, aby to nebyl jeden z návhů typu "dejte-hráčům-něco-a-nechtějte-za-to-nic" ale aby se zaplatil vývoj hry a mělo to nějaký výdělečný potenciál do budoucna.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 4) řekli "Díky" uživateli Letien za tento užitečný příspěvek:
Staré 15-01-2020, 07:46
lajcik lajcik je offline
Strašidlo

Datum registrace: Sep 2016
Standardní

Odpovím ti fakty.
Mazlíčci tady jsou cca 3 roky.
Z počátku v lesním eventu ani v kole štěstí ovoce nepadalo.
Nyní mám vykrmeno v součtu 16690 - chybí mi 3310 - což podle mne letos dokončím.
Z toho vyplývá, že za přibližně 4 roky hraní jsi schopný dohrát tuto část hry do konce, což na S&F je ještě docela málo.
Jediné co bych přivítal, je, že bych mohl hodit ovoce do záchodu, aby změnilo na jinou "třídu"

Podle toho co navrhuješ, by dohrání trvalo cca 2 roky.

Za mě tedy zbytečné.
Staré 15-01-2020, 09:42
napoli777 napoli777 je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Jsem zvědav, co vývojáři udělají dále s mazlíčky, protože už spousta lidí se blíží k dokončení mazlíčků. Osobně doufám, že nebude navýšena úroveň na 300. Uvítal bych buď udělat jednoho speciálního mazla, kterého bychom si vylepšovali a třeba za každé 100 vylepšení by bylo 0,5% bonus k dané oblasti (inteligence, obratka..) s tím, že tento mazel by nebyl započten v útocích a nebo třeba nechat mazly už takto dokončené a udělat možný prodej krmiva - třeba jedno ovoce za 1 milion.
Odpovědět s citací
Staré 15-01-2020, 12:10
Swartood Swartood je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Apr 2018
Standardní

Souhlasím s již dříve vyjadřujícími se kolegy. Tato sekce je reaktivně snadno za pár let hotová a vývojáři budou muset buď znovu navyšovat nebo přijít s něčím novým na využití ovoce. Osobně mám jeden nápad co snad brzy sepisu a představím. Ale co se týče tohoto nápadu je to zatím dle mě naprosto zbytečný a jen by to hru urychlilo a to je bohužel zhouba dnešní doby že chceme všechno rychle a nejlépe hned.
Odpovědět s citací
Staré 15-01-2020, 12:20
Chicony Chicony je práve online
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Popravdě když už, tak mě více zaujal již dříve zaslaný návrh:

https://forum.sfgame.cz/showthread.php?t=41611 (č. 2)
Tohle by v podstatě bylo i součástí celého "hnízda" mazlíčků.

Mohlo by to tak mít i více využití a prostor pro přidání nových mechanik.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Odpovědět s citací
Staré 15-01-2020, 17:32
Letien Letien je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Jan 2011
Standardní

Kalkulujete s tím, že aktivním hraním dokončíte Mazlíčky za 4 roky.
Fakta: já od spuštění Mazlíčků, mám na stovce jen 15 (ze všech druhů), protože jsem měl pauzy v hraní (nemám ani všechny objevené) - toto by byla možnost, jak pauzy v hraní (nebo dočasné omezení hraní) dohnat.
Uspíšit progres za pomocí hub ve hře, funguje ve všech aspektech, nevidím důvod ho neimplementovat i mezi Mazlíčky.

Do hry se stále přidává content, rozhodně častěji, než jednou za 4 roky, na dohrání zlomku herního obsahu, nevidím nic špatného, koneckonců, s jídlem by se mohlo dále pracovat (pro ty co mají 100.lvl na všech petech, prodej nebo spláchnutím do WC by se měnilo na surky v pevnosti atd.)
Odpovědět s citací
Staré 15-01-2020, 18:11
Bortas Bortas je offline
Smrtka

Datum registrace: Nov 2012
Standardní

Houbaři mají zvýšený zisk ovoce pasivně pomocí piv v hospodě (více jídla z úkolů) a točení kolem štěstí.

Máš pauzu, tvůj problém. Progres v této hře stojí na dvou věcech, houbách a aktivitě, pokud jedno z toho nemáš, holt budeš pozadu.

S návrhem nesouhlasím, více jídla opravdu není třeba a spíše je třeba vyřešit výše zmíněný fakt, že brzy začnou hráči narážet na strop a nebudou mít co krmit.
Odpovědět s citací
Staré 16-01-2020, 09:22
lajcik lajcik je offline
Strašidlo

Datum registrace: Sep 2016
Standardní

Přesně tak.
Není potřeba více krmiva pro mazlíčky, jídla je až až.
Ani ten návrh, který psal Chicony se mi nelíbí. Mazlíčci, kteří by vylepšovali pomocníky? Proč? Když máš všechna podzemí hotová, tak k čemu by to bylo? (chybí mi dodělat celkem 19 střetů v podzemí) - jediné co vidím, tak by to opět zkrátilo "dohrání" celé hry na mnohem kratší dobu.
Staré 16-01-2020, 17:54
JanPapousekGrznar JanPapousekGrznar je offline
Smrtka

Datum registrace: May 2017
Standardní

Mazlíčky osobně považuji za uzavřené ve stavu, ve kterém teď jsou. Maximálně bych něco udělal s ovocem poté, co budou všichni mazlíci na úrovni 200, aby nepřebývalo (nejprve možnost měnit na ovoce jiného elementu a poté třeba na krystaly u kováře).
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání