Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Pomoc & Otázky

Pomoc & Otázky Chcete se na něco zeptat, co vám není jasné? Zde je sekce pro vás!

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 04-01-2021, 09:50
napoli777 napoli777 je offline
Smrtka

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Citovat:
Původně založeno lajcik Zobrazit příspěvky
Děkuji za krásné tabulkové znázornění.
Jen bych poupravil pojmy. Nižší lvl bude vydělávat více, ale nikde ne tolik, jako vyšší lvl => rozdíl statů se bude stále zvyšovat, i když menším tempem, ale bude se zvyšovat.
Vyšší úroveň bude vždy vydělávat více goldů a ten nižší to nikdy nemůže dohnat. Proto vyšší úroveň bude stále více a více silnější než nižší.
Pokud by byla konečná hranice určitý lvl, kde bychom se všichni jednou setkali, tak vyšší úroveň bude mít o mnoho lepší staty než se tam dostane za nižší úroveň.
Isnelda Goldy , Morloka expy.
Krásný příklad byl strouhy/já kdy během roku jsem získal nejen více LVL ale i statů, protože čím vyšší úroveň, tím více goldů.
Srovnávat můžu, proč bych nemohl. Srovnávám svou výkonnost s ostatními. To že ostatní hrají jinak (hůř) není má chyba.
Hele co jsem našel za tabulku.. Ještě mi budeš tvrdit, že máš pravdu?!

Tahle tabulka, co jsem našel jasně ukazuje, že ty progresuješ levelem jen trochu více, než hráč, co jede goldy, ovšem ve statech extrémně ztrácíš.. Jak zde psal caesar - časem se všichni sejdeme na stejném levlu.. jen ty podstatovanej no.. Nesrovnávej mne s tebou, když si jedu svojí challenge.. Uvědom si, že sice mám postavu 10 let, ale z toho 6-7 let jsem nejel 300 touhy a často jsem neměl ani griffa, jinak bys neměl šanci se se mnou poměřovat.. Srovnávej svoji postavu se stejně starou, která jede goldy od logičtější úrovně než já (400+).. Tabulka mluví jasně.. Pokud ti jde o topku a zároveň o to být nejsilnější na světě, tak kolem levlu 400-420 na goldy.. Pokud chceš být nejvyšší level, s tím, že tě stejně časem s levelem ostatní doženou, ale budete mít slabou postavu, zde je Lajcik, co vám poradí.
Ke strouhymu: Říkáš, že si udělal více statů i levlů.. Z tvého tvrzení vyplývá, že si udělal o 400 hlavního statu více a o 7 levlů více.. Já když jsem ráno expil, tak tak jsem tam měl úkoly například - na 5 minut za 12 mega nebo na 5 minut za 6 mega s více xp.. Pokud si jel skutečně na xp, tak jsi musel mít něco podobného, jen s menším rozdílem ztráty goldů.. Takže si buď vymýšlíš, nebo si do toho dával mnohem více hub než strouhy (copak jsi vyváděl o legendárních podzemkách?). Z toho co jsi psal mi vyplývá, že vlastně hráč co jede goldy na stejném levlu si vydělá méně goldů, než ty co jedeš expi na stejném levlu (třeba na levlu 549, protože ty od 550 jedeš goldy). Proč tedy hráči v topce všude na světě, co mají 10let+ staré postavy a jeli tryhard jsou podobného levlu co ty nebo o trochu většího, ale statově jsou úplně někde jinde než ty? No protože jak psal caesar - jednou se sejdeme na stejné úrovni.. ale někdo bohužel podstatovanější.. Hráč co má stejně starou postavu jako ty, ale přepl na goldy dříve než ty, tak tě časem doexpí, ovšem ty ho statově nedoženeš, což dokládá i Strouhy v tom videu, kde jasně říkal: ,,Když jsem začínal hrát, byli na serveru hráči na levlu 230" Teď on je level 547, jel goldy, nejvyšší hráči v topce jsou jen o trochu vyšší než on, ale statově jsou za ním i přes to, že začal hrát na tom serveru později, než tito hráči..
Když si rozklikneš světový žebříček, tak proč si myslíš, že od 1 až po 200 úroveň jsou hráči 550+ cca? protože časem to už neexpí a hráči s nižší úrovní tě budou dohánět.. Tyto postavy se rozlišují jen statově.. Starší postavy nebo ty, co přepnuly na goldy dříve jsou prostě výš..
A ještě jedna věc - čím silnější postavu máš, tím dřív složíš podzemka a tím naopak více vyděláš.. Jelikož podzemka tě jednak rychleji dostanou na další úroveň, ale zároveň pro hráče jako sem já se to vyplatí z toho důvodu, že pak více touhy odexpím na vyšším levelu, kde více vydělám..
Jo mimochodem Isnelda jede goldy a je ve světovém žebříčku na w7.. kde jsi ty, když jsi nejlepší se svojí strategií?
U nás na s3 to je vidět také - jak zde psal hráč caesar, tak ten je top1 na serveru a je statově dále, než hráči pod ním, při tom není největší level.. Asi bych řekl, že jel na goldy dříve...

Naposledy upraveno napoli777; 04-01-2021 v 14:00.
Odpovědět s citací
Staré 05-01-2021, 17:57
JanPapousekGrznar JanPapousekGrznar je offline
Noční děs

Datum registrace: May 2017
Standardní

Osobní zkušenost u mě je taková, že jsem cca kolem 420 přepl z expů na goldy. Topka mi tehdy utíkala o pár desítek tisíc statů a samozřejmě i levelů (začal jsem cca o půl roku později + jsem nějakou dobu nehoubařil). Konkrétně jeden z nich vím, že jede dlouhodobě expy. Dnes jsem o cca 20 tisíc hlavního statu nad ním a v žebříčku už taky. Zbytek goldařů, kteří jeli stejně poctivě (což je pravděpodobně jeden :D), se +- pořád drží a přibližuji se k němu statově jen velmi pomalu. Koupeno 44 tisíc hub.
Odpovědět s citací
Staré 08-01-2021, 10:54
lajcik lajcik je offline
Černý fantom

Datum registrace: Sep 2016
Standardní

Na této stránce: https://sftools.mar21.eu/ si můžete spočítat téměř cokoliv

Připojím zde 2 grafy. V obou grafech se porovnává přepnutí hry z XP na zlato.
První graf je 2000 herních dní a celkový součet hlavních statů. Druhý graf ukazuje rozdíl mezi těmito strategiemi.
https://ctrlv.cz/nTFP
https://ctrlv.cz/tNrK
Vše je použito ze stránek, které jsem prezentoval výše. Jelikož ne vždy odměny a délka úkolů ideální, tak je provedena redukce a to o 1,2 z maximálních hodnot a samozřejmě minimální hodnoty odměn jsou zase násobeny 1,2.
Počet úkolů je 4x10min, 8x7,5min, 16x5m a 56x 2,5.
Případné dotazy můžete psát nejlépe přes jakýkoliv chat, ale klidně i zde. Rád vysvětlím a poradím.
Staré 08-01-2021, 11:15
LJ.21 LJ.21 je offline
Černý fantom

Datum registrace: Jul 2013
Standardní

Citovat:
Na této stránce: https://sftools.mar21.eu/ si můžete spočítat téměř cokoliv

Připojím zde 2 grafy. V obou grafech se porovnává přepnutí hry z XP na zlato.
První graf je 2000 herních dní a celkový součet hlavních statů. Druhý graf ukazuje rozdíl mezi těmito strategiemi.
https://ctrlv.cz/nTFP
https://ctrlv.cz/tNrK
Vše je použito ze stránek, které jsem prezentoval výše. Jelikož ne vždy odměny a délka úkolů ideální, tak je provedena redukce a to o 1,2 z maximálních hodnot a samozřejmě minimální hodnoty odměn jsou zase násobeny 1,2.
Počet úkolů je 4x10min, 8x7,5min, 16x5m a 56x 2,5.
Případné dotazy můžete psát nejlépe přes jakýkoliv chat, ale klidně i zde. Rád vysvětlím a poradím.
Dobré no, takže i ve tvých výpočtech vyšlo, že hráč co přepnul na levelu 460 je na tom i více než po 9 letech hraní lépe než level 520 a hráče, který přepnul na 400 doženeš po 4 letech. Proč jsi nezahrnul všemi nejčastěji zmiňovaný level 420 a sebou propagovaný level 550? Nepříznivé výsledky?
Odpovědět s citací
Staré 08-01-2021, 13:50
lajcik lajcik je offline
Černý fantom

Standardní

Přečti si vlákno zpětně znova.
3327 dní hraní je den, kdy budou mít stejné staty.
Každý měsíc následující měsíc bude hráč B (přepnutí na goldy v 520) získávat o 680 statů navíc oproti hráči A. Tento rozdíl se bude dále zvyšovat. Další měsíc to je již 687 statů. Rozdíl úrovní bude 15 ve prospěch XP hráče.
Zároveň.. celou dobu má lepší vybavení.
přepnutí na goldy při úrovni 420 vychází tak, že po 1951 dnech budete mít stejné staty jako přepnutí při úrovni na 560, akorát XP hráč bude mít o 27 úrovní vyšší LVL
Pokud chci hrát 3 roky, jeďte na goldy celou dobu, pokud chcete hrát dlouhodobě, tak XP do úrovně minimálně 500, ideálně 520, pak přepnout na zlato.
ještě podotknu, že hydra je pro všechny výpočty stejné. Nejsem si jistý, jestli budou dávat tito rozdílní hráči stejnou hydru při tak rozdílných úrovních a tím i vybavení. Zde je šance, že XP hráč ještě stáhne několik desítek dní.
Staré 08-01-2021, 17:37
napoli777 napoli777 je offline
Smrtka

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Ta tabulka, co jsem sem dal je z německého fora, kde jsi pro svoji strategii známý. Tam se jasně psalo, že po dobu půl roku srovnával tebe s goldařem. Na počátku jsi byl o 2 levly výš a měl jsi o 3832 statů méně. Za půl roku jsi byl o 5 levlů výš (takže jsi udělal jen 3 levly náskok), ovšem už ztrácíš 6002 statů... rozdíl poměrně hodně značný. Nepotřebuješ grafy, občas se stačí používat vlastní hlavu
Odpovědět s citací
Staré 08-01-2021, 19:12
LJ.21 LJ.21 je offline
Černý fantom

Standardní

Citovat:
Přečti si vlákno zpětně znova.
3327 dní hraní je den, kdy budou mít stejné staty.
Každý měsíc následující měsíc bude hráč B (přepnutí na goldy v 520) získávat o 680 statů navíc oproti hráči A. Tento rozdíl se bude dále zvyšovat. Další měsíc to je již 687 statů. Rozdíl úrovní bude 15 ve prospěch XP hráče.
Zároveň.. celou dobu má lepší vybavení.
přepnutí na goldy při úrovni 420 vychází tak, že po 1951 dnech budete mít stejné staty jako přepnutí při úrovni na 560, akorát XP hráč bude mít o 27 úrovní vyšší LVL
Pokud chci hrát 3 roky, jeďte na goldy celou dobu, pokud chcete hrát dlouhodobě, tak XP do úrovně minimálně 500, ideálně 520, pak přepnout na zlato.
ještě podotknu, že hydra je pro všechny výpočty stejné. Nejsem si jistý, jestli budou dávat tito rozdílní hráči stejnou hydru při tak rozdílných úrovních a tím i vybavení. Zde je šance, že XP hráč ještě stáhne několik desítek dní.
Když už se teda bavíme v horizontu 10 let...po 2000 dnech hraní budou podle tvých dat levely hráčů 593 a 609. Za dalších 1327 dní (tvoje hodnota kdy se staty mají dorovnat) budou jen z kalendáře levely 659 a 675 (v reálu teda mnohem vyšší). Podle marových dat (která používáš) je všechno goldově vymaxované na levelu 636 (viz srovnání ve screenu).

https://i.imgur.com/xVMeFb1.jpeg

Kde přesně chceš denně vydělat těch 220 milionů navíc (680 statů měsíčně), abys dohnal tu ztrátu? Na téhle úrovni to bude prakticky stejně jak o gold eventu - víc vydělá ten, kdo bude mít větší štěstí na questy. A tahle situace nastane mnohem dřív než 9 let po dosažení levelu 400 (výchozí bod tvých výpočtů).
Odpovědět s citací
Staré 08-01-2021, 22:43
lajcik lajcik je offline
Černý fantom

Standardní

Napolli:
Acclamator přestal hrát na podzim pár týdnů po tom, co jsme ho já a Isnelda předběhli co se týká statů. Přepnul na goldy moc brzo.. LVL 400
Acclamator v půlce minulého roku měl náskok přes 10 000 statů a na začátku tohoto roku to bylo už jen 7500 statů předemnou. Každý týden jsem na něj vydělal přibližně 150 statů týdně. Postupně se stahování zrychlovalo. Zároveň jsem byl (bohužel LVL nemám zaznamenány) přibližně o 15 LVL před ním. S postupem času jsem bral více úkolů na zlato a přibližoval jsem se ještě rychleji.
Tabulka z roku 2018 je pravdivá, ostatně když se podíváš na graf ze simulace, tak jí téměř kopíruje :D
Podle simulace za 9 let budou staty stejné, ale bude stále dostatečný rozdíl v LVL, aby XP hráč, který přejde na 520 oproti 460 vydělával o přibližně o 8 statů každý den více. Zároveň lepší výbava i drahokamy.
Strouhankyas dal do legendárních podzemí 2x více houbiček, jde to vidět třeba na legendárních itemech ;-)
Proč bychom se měli někdy sejít na stejné úrovni? podívej se na simulace, ani po 9 letech hraní nebudeš na stejné úrovni.
Budu se opakovat, v grafech ze simulace lze vidět propad příjmu goldů oproti goldaři. Až XPkař začne hrát na goldy, tak bude stahovat goldaře co se týká statů.
Nemám se s kým srovnávat. Neznám postavu, která by byla LVL nad 550 za tuhle dobu, případně která by měla staty jako já.
Budu s tebou nesouhlasit co se týká podzemek. Proč bys měl sundat podzemka dříve, když budeš mít větší základ statů ale XPkař bude mít lepší itemy s lepšími staty a samozřejmě lepší zbraň a více životů?
Isnelda jede hlavně krátké úkoly, z čehož má více věhlasu. Já si jedu momentálně gold tryhard... gold farming ti asi nic neříká.
Hlavu používám matematicky... proto se možná nemám s kým rovnat :-/

Jak vidím, tak se asi neshodneme. Každý si odůvodňujeme svoje strategie ač jsou diametrálně odlišné.
Snad každém jeho strategie dělá radost e hry a o to jde. Tímto bych to prozatím uzavřel a 4.2. (pokud nezapomenu) zde zveřejním data vybraných hráčů a jejich přírustky.

Mám dotaz mimo téma: Nikolay je Qéčko? trojité Q? On tuto postavu koupil? Nevíte za co dostal nedávno BAN?
Staré 08-01-2021, 23:08
LJ.21 LJ.21 je offline
Černý fantom

Standardní

Citovat:
Hlavu používám matematicky... proto se možná nemám s kým rovnat :-/
:D Proto pokaždé když tu napíšu nějaký argument tak prostě nereaguješ.
V prvním příspěvku jsi psal že je ideální přesun na levelu 550 a goldaře doženeš za 800 dní. Už jsi to stáhl na level 520 a doženeš to za 9 let. Škoda, že je to pořád špatně. V tvém prvním obrázku je vidět, jak se křivky příjmu srovnávají (to o čem jsem tu psal celou dobu) a z logiky věci se budou s postupem času srovnávat dál.

Citovat:
Podle simulace za 9 let budou staty stejné, ale bude stále dostatečný rozdíl v LVL, aby XP hráč, který přejde na 520 oproti 460 vydělával o přibližně o 8 statů každý den více.
Ještě ve svém předchozím příspěvku jsi vydělával měsíčně o 680 statů víc. Jak to kleslo na 240?

Jinak souhlasím, v debatě (v poslední době spíš tvém monologu) nemá smysl pokračovat. Myslím, že už si tu ze všech příspěvků každý udělá obrázek co je lepší
Odpovědět s citací
Staré 09-01-2021, 07:37
Ceris Ceris je offline
AfterDarkor

Datum registrace: Aug 2010
Standardní

mam takovy dojem, ze se tady stale snazite porovnavat naprosto neporovnatelne veci
porovnavate tady v podstate nekoho, kdo hraje 10 let s nekym, kdo si "zrovna zalozil ucet", pripadne hraje "jen X let" (kde X < 10).
Jenomze vam nedochazi, ze tohle porovnavat nemuzete protoze to pro vas bude asi prekvapeni, ale podminky pro lvlovani / goldovani se prekvapive meni, takze pokud by se treba ted zase zmenily a treba za 2 minutovy ukol by se dostavalo 70 miliard goldu, znamenalo by to, ze ti co to hrajou od zacatku to hrali naprosto blbe? Ne.
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Ceris za tento užitečný příspěvek:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání