Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Pomoc & Otázky

Pomoc & Otázky Chcete se na něco zeptat, co vám není jasné? Zde je sekce pro vás!

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 07-12-2020, 01:29
Vajdzo Vajdzo je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Jan 2012
Standardní Hra na goldy

Dotaz převážně pro hráče, kteří hrajou na goldy. Jaká je podle vás lepší strategie?

A. Brát čistě poměr čas x goldy

B. Brát nejkratší úkoly

Jsem zvědavý na názory
Odpovědět s citací
Staré 07-12-2020, 17:14
Kubin8 Kubin8 je offline
Černý fantom

Datum registrace: Sep 2015
Standardní

Zdravím, celou dobu jsem jel na Xp, ale zjišťuji, že člověk musí jet na goldy, aby se někam dostal... Většinou na eventy jezdím jenom na zlato.

Odpověď tady na tu otázku je jednoduchá... A i B, protože je to v podstatě to stejný... Nejlepší poměr času vs goldy je tak 90% případů na nejkratším.. Je to jednoduchá matika. Pokud na 2,5 minutovým úkolu mám 15 M zlata (plu sbonus za svitek), tak za 5 minut mám tímhle tempem 30 M zlata, místo nejvíc možných 15 M na 5 minutovým úkolu...

A menší tip: Čím víc úkolů odklikáš, tím víc máš šancí, že dostaneš nějaký item, suroviny nebo houby...
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Kubin8 For This Useful Post:
Staré 07-12-2020, 19:07
Overak Overak je offline
Kostlivec

Datum registrace: Dec 2020
Standardní

Od jakého levelu jezdíte nebo doporučujete jet na goldy místo xp ?
Odpovědět s citací
Staré 07-12-2020, 19:45
napoli777 napoli777 je offline
Smrtka

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Hele tak na 90% souhlasím s Kubinem. Pokud nemáš ještě vysoký level, že ti to dává strop zlata, který můžeš získat, tak bych koukal čistě jen na výhodnost úkolu. Pokud máš už vysoký level, tak samozřejmě už musíš zvážit i délku toho questu. Osobně já hledím jen čistě na to, kolik mi ten úkol dá goldů a pak ještě koukám na to, kolik tam je xP (snažím se brát co nejméně :D), takže když mám 5 minutovej úkol, který mi dává 10 mega goldů, tak ho vezmu přednostě, před úkolem 2,5 minutovým, i kdyby dával třeba ,,jen" 4,9 mega goldů. Další faktor, který sleduji jsou itemy v úkolech a hlavně, pokud padne nějaký, který se dá ještě hodit k čarodějnici. Bohužel nejvíce se můžeš dostat na úkol, který ti dá 15+1,5+5 mega goldů . Faktor xp zvažuji - když mám například 10 minutovej úkol s 15 megama goldů a k tomu 700k xp X 5 minutovej úkol s 8 megama goldů a třeba také 700k xp, tak se mi prostě vyplatí ten delší. Tahle věc, při které koukáš i na příjem xp způsobí, že si za den vyděláš trochu méně, než je možné, ovšem za level se nastatuješ více, neboť méně každý den naexpíš a tím zvládneš se za level vícekrát dostat ke gold eventu :D Snad trochu pochopitelné :D

Tady závěrem ještě sreen z goldové postavy - 44k základ obratka, 30,6 základ výdrž
Predikce: Pokud nepřidají nová podzemka (nereálné, určitě přidají), tak budu mít na levlu 500 o 50-58k více statů jen v základech

Jinak na goldy jedu od založení postavy

Naposledy upraveno napoli777; 07-12-2020 v 19:47.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to napoli777 For This Useful Post:
Staré 08-12-2020, 11:24
Vajdzo Vajdzo je offline
Kostlivý bojovník

Standardní

Citovat:
Původně založeno Overak Zobrazit příspěvky
Od jakého levelu jezdíte nebo doporučujete jet na goldy místo xp ?
já začal tak kolem levelu 450....ale kdybych začal novou postavu tak bych jel na goldy hned tak od levelu 100 ale to je na každém
Odpovědět s citací
Staré 08-12-2020, 11:27
Vajdzo Vajdzo je offline
Kostlivý bojovník

Standardní

Citovat:
Původně založeno napoli777 Zobrazit příspěvky

Tady závěrem ještě sreen z goldové postavy - 44k základ obratka, 30,6 základ výdrž
Predikce: Pokud nepřidají nová podzemka (nereálné, určitě přidají), tak budu mít na levlu 500 o 50-58k více statů jen v základech

Jinak na goldy jedu od založení postavy
já mám v základu 50,4k INT a 8,3k výdrž (level 502) to že hraješ na goldy od začátku jde teda dost poznat v tom rozdílu statů
Odpovědět s citací
Staré 08-12-2020, 19:50
napoli777 napoli777 je offline
Smrtka

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Citovat:
Původně založeno Vajdzo Zobrazit příspěvky
já mám v základu 50,4k INT a 8,3k výdrž (level 502) to že hraješ na goldy od začátku jde teda dost poznat v tom rozdílu statů
Hele klikám tuto postavu cca od ledna 2011 tuším. Když zde byly ještě ty staré achievementy, tak jsem měl hodně odklikaných úkolů i hlídky a to se prostě na postavě podepíše. Navíc jsem klikal ještě v době, než se zdvojnásoboval příjem xP (přišlo s mazlama cca).. Dneska level 300 uděláš za měsíc, tenkrát to byla neskutečná meta, která trvala fakt mega dlouho. Aktuálně jsem ve stavu, že mám většinu podzemek zdolanou a tudíž jsem odkázanej skoro jen čistě na příjem xP z hospody. A jelikož jedu čistě na goldy, tak než udělám level, tak zvládnu za tu dobu naklikat 1500-1700 statů. Tudíž kdyby nepřidali žádná podzemka do té doby, než udělám level 500, tak proto bych měl cca o těch 50k+ větší staty v základech.

Naposledy upraveno napoli777; 08-12-2020 v 19:59.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli napoli777 za tento užitečný příspěvek:
Staré 21-12-2020, 16:25
lajcik lajcik je offline
Černý fantom

Datum registrace: Sep 2016
Standardní

Ahoj.
Nejspíše s většinou z Vás budu nesouhlasit.
Jelikož se snažím téměř vše zde v této hře počítat matematicky a ne jen teoreticky či ještě hůře, jako to dělá většina youtuberů, já si myslím... nebo to číslo bys měl zaokrouhlit atd.
Na goldy jet až okolo LVL 550, jelikož se až zde pomalu dostaváme k maximu goldů za kratší úkoly.
Dal jsem si tu práci a spočítal, že hráč A který je úroveň 513 a pojede goldy, tak bude vydělávat stejně, jako hráč B LVL 550 který pojede XP - rozdíl 37 LVL.
Pokud máme ba hráče na úrovni 500 a Hráč A pojede goldy a Hráč B pojede expy, tak cca za 800 dní bude rozdíl výše zmíněných 37 LVL. Vychází mi, že rozdíl by měl být cca 17000 statů. Pokud ale hráč B začne hrát na goldy, bude vydělávat 2X více goldů, než hráč A a každý den bude mít o cca 55 statů více.
Za necelý rok budou mít staty stejné, za další rok už bude mít hráč B staty o 20 000 vyšší než hráč A a další rok o dalších 20 000 a to kvůli toho, že jel delší dobu na EXPy.
Proto do LVL 500 hrát na vše na expy, i gold eventy hrát na expy. Od LVL 500 do 550 hrát na expy, ale gol eventy na goldy. Od LVL 550 hrát především goldy.
Vše je podloženo daty z několika postav + daty ze https://sftools.mar21.eu/
Mohu se zeptat, vy, co jste tady dávali rady, že je dobré hrát na goldy, podle čeho jste psali své doporučení? Zároveň i úroveň Vašich postav + jak dlouho hrajete.
Děkuji
Staré 21-12-2020, 17:42
LJ.21 LJ.21 je práve online
Černý fantom

Datum registrace: Jul 2013
Standardní

Citovat:
Původně založeno lajcik Zobrazit příspěvky
Ahoj.
Nejspíše s většinou z Vás budu nesouhlasit.
Jelikož se snažím téměř vše zde v této hře počítat matematicky a ne jen teoreticky či ještě hůře, jako to dělá většina youtuberů, já si myslím... nebo to číslo bys měl zaokrouhlit atd.
Na goldy jet až okolo LVL 550, jelikož se až zde pomalu dostaváme k maximu goldů za kratší úkoly.
Nevím tedy, jak jsi k těm číslům došel, ale na první pohled mi to moc nesedí.

Citovat:
Pokud máme ba hráče na úrovni 500 a Hráč A pojede goldy a Hráč B pojede expy, tak cca za 800 dní bude rozdíl výše zmíněných 37 LVL.
Jen z kalendáře oba hráči za tu dobu udělají přes 40 levelů. Právě kalendář je jeden z důvodů, proč už se hra na zkušenosti tolik nevyplatí...i gold hráč se rychle posouvá v levelu a blíží k té hranici vymaxování goldů z questů o které píšeš.
Na mém levelu (557) mi level s hraním na goldy trvá cca 3 týdny, za 800 dní teda aktuálně cca 38 levelů. Hráč který hraje na XP určitě na takhle vysoké úrovni neexpí dvakrát rychleji, aby takový rozdíl vznikl. Příjem expů neustále klesá, takže čím větší náskok XP hráč v levelu má, tím pomaleji gold hráčům odskakuje. Navíc i když z questů vydělá víc zkušeností, příjem expů z věcí jako aréna, denní úkol a akademie má nižší než gold hráči s nižším levelem.

Citovat:
Vychází mi, že rozdíl by měl být cca 17000 statů.
Nemám, jak ověřit. Můžu jen napsat, že od levelu 500 do 557 (cca 460 dní) jsem hrou na goldy naklikal 56 000 statů v základu.

Citovat:
Pokud ale hráč B začne hrát na goldy, bude vydělávat 2X více goldů, než hráč A a každý den bude mít o cca 55 statů více.
Za necelý rok budou mít staty stejné, za další rok už bude mít hráč B staty o 20 000 vyšší než hráč A a další rok o dalších 20 000 a to kvůli toho, že jel delší dobu na EXPy.
Jaký je tedy level hráče B, když přepne na goldy? Píšeš dvojnásobný výdělek a rozdíl 55 statů, takže podle tebe hráč B nakliká 110 statů denně. Já na svém levelu naklikám přes 150, takže se mi to zdá hodně podhodnocené. A s tím dvojnásobkem...denně naklikám "jen" 1,5x víc statů než hráč o 42 levelů nižší (stejný cech, taky hraje na goldy).
Odpovědět s citací
Staré 21-12-2020, 22:43
lajcik lajcik je offline
Černý fantom

Datum registrace: Sep 2016
Standardní

Můžeš prosíme napsat svět, Nick a Nick toho cechovního kolegy? Není nic jednoduššího, než vás zařadit do pozorování a na týdenní bázi odečítání hodnot statů.
Budu velice rád.
Já jsem "jen" lvl 555 a dávám taky 150 statů za den, ovšem beru i úkoly na expy.
Jak říkám, napiš mi přezdívky a svět. Díky

Ještě doplním odpověď na tvou otázku. Hráč B je o 37 lvl vyšší a bude vydělávat o 55 statů denně. Ono když se podíváš co jsi napsal ty, tak to vlastně odpovídá. Tvůj kolega a ty hráč A a hráč B.. rozdíl i výdělek

Rozdíl 37 úrovní bude za 800 dní při rozdílném hraní Goldy/expy.

Naklikal jsi 56k statů, ale já psal o rozdílu mezi těmi dvěmi hráči.
Sakra, čtěte lépe.

Naposledy upraveno lajcik; 21-12-2020 v 22:49.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání