Zobrazen příspěvek
  #26  
Staré 24-09-2015, 17:09
slOn slOn je offline
Legendární chObOtnatec
 
Datum registrace: Jul 2010
Příspěvky: 7,093
Standardní PevnostDomácí vylepšení!
Cestování po světě a plnění úkolů je skvělé, ale návrat domu je taky příjemný. Nyní máte možnost postavit vaši vlastní pevnost na pozemku, který vám hra nabízí. Až bude vaše postava 25. úrvoně, bude vám umožněno postavit první úroveň v pevnosti (uprostřed)
Začínáte s malou veností, poté s chatrčí dřevorubce, který produkuje dřevo. Tuto surovinu potřebujete na stavbu jiných budov.

Dřevo a kámen je nezbytný k tomu, abyste mohli stavět jiné budovy a vylepšovat stávající. Pozor! Dřevo a kámen může být odcizen během útoku. Suroviny můžete ochránit tím, že kliknete na kamenolom nebo dřevorubeckou chýši a tím suroviny vyzvednout.

Pokud nasbíráte dostatek surovin k tomu, abyste mohli budovu postavit nebo vylepšit, zobrazé se vám tam zelený vykřičník. Pozor! Můžete stavět pouze jednu budovu ve stejnou chvíli.

Zde je popis všech budov:Poznámka: některé budovy nebo vylepšení nevyžadují pouze suroviny, ale také nějakou minimální úroveň pevnosti a jiných budov. Veškteré budovy mohou být postaveny bez použití hub.

Poznámka: množství surovina kapacitu skladu lze vidět nahorní liště. Můžete zde také najat vojáky a zvýšit jím úroveň pomocí kovárny.Poznámka: po vhození drahokamu do toalety se přičte pouze 30 many bez ohledu na typ a velikost. Stejně jako u lektvarů se také z toalety nic nevrátí. Nelze tedy například měnit drahokam síly na drahokam inteligence či obratnosti.


Útoky na jiné hráče:


Nudí se vaší vojáci? Tak na někoho zaútočte. Použijte tlačítko v levém dolním rohu k útoku na jiné hráče v okolí (pevnost v síni slávy). Pokud se vám nelíbí výběr, můžete počkat 5 minut na jiný nebo utratit zlato.
Před útokem je zobrazena možná kořist. Pozor: někdy se vaši špehové pletou.
Navíc také můžete vidět opevnění, lukostřelcé a bojové mágy - ale pouze pokud má protivník bojové mágy. Jejich počet je neznámý, protože se dokážou zneviditelnit.

Máte protivníka?
Potom vyberte počet vojáků, který chcete poslat do boje. Pamatujte, že se již nevrátí. Útok na pevnost 25. úrovně s 8 30ti úrovňovými vojáky nedává smysl. Navíc si pamatujte, že možná kořist by měla být vyšší, než byla cena výcviku vojáků.


Pevnostní bitvy představuji klasickou Shakes & Fidget bitvu. Nejdříve vaši vojácí útočí na opevnění, potom musí porazit lukostřelce a nakonec bojové mágy. Vyhráli jste? Skvělé! Budete odměněni dřevem a kameny vašeho protivníka.

Poznámka: posuvník na množství vojáků je uložen a automaticky nastaven při dalším útoku.

Obrana proti jiným hráčům

Všichni lukostřelci a bojoví mágové, kteří jsou v boji poraženi, jsou ztraceni. Musíte vycvičit nové. Navíc jste přišli také o nějaké dřevo a kameny.

Vyhrané a ztacené suroviny
Vyhrát můžete pouze pokud vyhlásíte útok. Prohrát můžete jen tehdy, pokud jste napadeni. Po vybudování pevnosti 1. úrovně, jsou vaše suroviny ochráněny na 48h. Poté jsou vaše suroviny kradeny podle následujících výpočtů:

Pokud vás hráč porazí, bude odměněn 50% z vaších neochráněných surovin (které nejsou v pevnosti). Navíc dostane 10% ze surovin, které má uchované v pevnosti. Po útoku je pevnost ochráněna na 24 hodin a mohou vám ukrást pouze 50% surovin, které nejsou v pevnosti.

Uvedu příklad pro kámen a stejně to platí i pro dřevo:
Úroveň vaší pevnosti: 10
Úroveň pevnosti protivníka: 10

Protivník má 100 kamene v kamenolomu a 1000 kamene v pevnosti -> hra vypočítá, kolik dostanete surovin (50% z kamenolomu a 10% z pevnosti = 150 kamene

Nejdříve se budou suroviny brát z kamenolomu. Hráč má 100 kamene v kamenolomu a ten se mu odečte + se mu odečte 50 kamene v pevnosti (50+100=150).

Další příklad:
Úroveň vaší pevnosti: 10
Úroveň pevnosti protivníka: 9

V tomto případě dostanete 50% z kamenolomu a pouze 6.5% (není to přesná hodnota) z pevnosti

Pokud bude mít protivník o 2 úrovně nižší pevnost jak vy, dostanete 50% z kamenolomu a 4% z pevnosti.

V případě, že je o 3. úrovně pod vámi, nedostanete z něho nic.

Dostanete bonus, když útočíte na jiného hráče v pevnosti - dostanete o něco více dřeva a kamení při výhře, které vám poskytne přímo hra a ne protivník. Pokud je vaše pevnost na stejné úrovni jako protivníkova, tak dostanete tolik dřeva/kamene, které vyprodukuje protivník za jednu hodinu. Pokud jste o 1 úroveň výš, dostanete množství za 45 min produkce, o 2 úrovně za 30 min a o 3 za 15 min. Pokud jste o 4 úrovně výš, nedostanete žádný bonus.

Pokud bude mít protivník úroveň vyšší jak vy, dostanete stejně, jako kdyby byl na stejné úrovni (50% a 10%)
Poznámka: vylepšovaní pevnosti je velice důležité. Nicméně, sbírejte suroviny z chýše a kamenolomu co nejčastěji, abyste je mohli ochránit.

Úroveň vylepšení:
při zadávání souboje se vám zobrazuje, jakou máte úroveň vylepšení vy a váš protivník. Toto číslo zahrnuje úrovně všech budov v pevnosti kromě hradeb.
V síni slávy vidíte u vylepšení jiné číslo. Zde dostanete +1 za každou úroveň budovy v pevnosti a +10 za vylepšení pevnosti.

Naposledy upraveno locahero; 09-07-2019 v 23:29.
Následující uživatelé (celkem 18) řekli "Díky" uživateli slOn za tento užitečný příspěvek: