Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 08-09-2018, 18:00
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Apr 2015
Standardní Měsíční mise - přepracovány

Zdravím, zde zveřejňuji svůj koncept měsíčních misí.

Předem bych rád upozornil, že navazuji na příspěvek @napoli777 a jeho měsíční qwesty a pokusím se je dále rozšířit, ovšem nepůjde to, víceméně udělat jako neklikačku.

Měsíční qwest - dlouhá výprava s ještě delším cestováním a spoustou úkolů, rozhodování, boji, kompromisy atd.

Měsíční qwest půjde, pochopitelně plnit zároveň s ostatní aktivitou .. úkoly .. práce, podzemí ..

Zpřístupnění měsíčních qwestů: Záleží na vývojářích a také na odměně, kterou nabídnou, ovšem přikláním se k tomu, že by to chtělo otevřít až po složení zrcadla, které se skládá +/- na 65 lv.? Ale osobně bych byl raději pro vyšší hranici, třeba až 125-150 lv.

Dobré by bylo vytvořit fiktivní mapu sfgame země.

Začátek:
Vždy 1. se v hospodě objeví nová cedule, wanted, rozcestník, nástěnka .. to nechám na vývojářích, kde bude možnost začít denní qwest. Může obsahovat nějaké povídání .. tam a tam se stalo to a to, prověř to.

Před samotným začátkem qwestu si vyberete 2 pomocníky z věže + 1 mazlíčka, který bude také bojovat po tvém boku na výpravě.

//: Na zvážení: místo pomocníků a mazlíčka vzít člena cechu (max 3) a kooperovat.

Poté jednoduše kliknete na začátek, přijmutí výpravy atd. (jde jen o popisky, které jsem rozhodně nedomýšlel do detailů)

Vyskočí na vás okénko s obrázkem rozcestníku, křižovatky atd, vy si vyberete cestu tj. dole, doprava, rovně - každá volba bude mít jinou časovou dotaci, kterou si netroufnu odhadnout pro měsíční výpravu.

Zvolím si pravou cestu, která vede do xxx, cesta trvá 6 hodin .. během cesty mě můžou přepadnout příšery, popř. při zobrazení okénka s cestou se objeví nějak bod, na který kliknu a bojuji během cesty.

//: Vítězství: Padlý bandita ti ukáže cestu = -15% z celkové doby cesty do xxx (od času boje -15% tzn. cesta trvá 6 hod., já jsem bojoval na cestě v čase 5 hod. - vyhrál jsem, nyní cestuji jen 4 hod. 15 min.)
Prohra: Bandita ti uštědřil trapnou porážku, nyní se musíš zotavit = +10% času z cesty (cesta trvá 6 hod., já bojoval na cestě, když zbývalo 5 hod., prohrál jsem = +10% k času .. nyní cestuji do xxx 5,5 hod.
- Tyto boje bych osobně hodnotil možností výběru:
Okrást padlého: získáte drobné zlatky, možná nějaký běžný předmět
Uctít památku: získáte zkušenosti

Po 6 hod. dorazím do xxx, kde můžu loudit.
Omáčka: Dorazil jsi před městské hradby xxx, co uděláš?
1. Navštívíš městskou hospodu - kde tě bude čekat úkol
2. Infiltrovat městskou hlídku - nějaká záškodnická činnost
3. Vyvolat konflikt - souboj s městskou stráží .. xxx soubojů
4. Opustit město - pokračovat na cestě do yyy nebo zzz

Při výběru 1. bodu - za městem se nachází dračí hory, je třeba tam pobít všechny draky (20 draků), absolvuj boj a následně se vrať do města pro odměnu.
2. Jdi na 10 hod. na hlídku, je třeba nechat projít elfy v černé kápi
3. Přepadl jsi městskou pokladnici, kterou stráží 30 vojáků, po boji získáš hodně zlatých a musíš opustit xxx, neboť je na tebe vypsaná odměna.
4. Je snad jasná.

Také bych rád zdůraznil, že odměny by měli být adekvátní k úkolu, tedy za vítězství nad banditou dostaneš 120 zl. a jeho zbraň (např.), při vítězství nad stráží u pokladnice dostaneš třeba 100.000 zl. opravdu jen symbolické odměny, neboť tento postup qwestem by vás měl dovést k velké odměně. Teď otázka, se kterou si úplně nevím rady:
Rád bych, aby na konci byla nějaká opravdu zajímavá odměna, ať už několik elixírů, výbava, suroviny do pevnosti, duše, ale i bonusy, které prodlouží trvání zvířat, či nějaké nové zvíře .. ale, jde mi o to, že každé rozhodnutí ovlivní vaši postavu, takže by bylo asi na místě, kdyby jste za každé rozhodnutí dostali nějaké jakože plusové/ mínusové body, nebo světlé a temné mince nebo tak nějak .. čím víc by jste jich na konci měli, tím víc by byla ovlivněna odměna. Dejme tomu, že za měsíc bych nasbíral 2000 světlých mincí - plusových bodů - odměna spíše v podobě zkušeností, lektvarů, epiků a zvířat. Za temné mince - více zlatých, více předmětů a epiků, žádné lektvary ani zvíře. Prostě aby to nebylo bezduché klikání, tak to oddělit defakto bojem dobra x zla.

Podotýkám, že se jedná pouze o koncept, který zatím není domyšlen, jde pouze o ukázku jednoho kroku v celém příběhu.

//: Jde mi o to, vytvořit jakýsi příběh, během kterého se může stát opravdu cokoli, jen mě limituje fantazie.

Zkusím pod příspěvek nastínit delší postup, doufám, že princip je srozumitelný.

scoot

Naposledy upraveno scoot; 08-09-2018 v 18:03.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 5) řekli "Díky" uživateli scoot za tento užitečný příspěvek:
Staré 08-09-2018, 18:41
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Standardní

1.9. Měsíční mise
Omáčka: Vyraz do světa, určitě zažiješ nová dobrodružství. Vyber si svůj doprovod!

Možnosti:
Doleva - nejbližší město AAA - doba cesty tam: 7 hod.
Rovně - nejbližší město BBB - doba cesty tam: 4 hod. 30 min.
Doprava - nejbližší vesnice CCC - doba cesty tam: 2. hod. 45 min.

Varování: V této provincii zuří občanská válka, dávej si pozor na kejhák.

Vybírám možnost rovně a jdu do města BBB
- vyrazit po svých (se zvířetem, které máte ze stáje - již upravené času) - 4 hod. 30 min.
- cestovat lodí (cena: 4 houby - bez možnosti soubojů) - 2 hod. 15 min.
- cestovat tajemným podzemím (cena: 2 houby - četnější souboje) - 3 hod. 25 min.

Zvolím si: vyrazit po svých .. a cestuji a cestuji .. při otevření okénka, abych zjistil, jak ještě dlouho budu šlapat po cestě my vyskočí možnost souboje.

Ignorovat šarvátku - pokračování v cestě
Pomoci přepadenému konvoji - světlá mince, zk.
Pomoci loupežníkům - temná mince, goldy

Volím: Pomoci přepadenému konvoji:
Vítězství: -15% z času cesty (v době souboje), zkušenosti a světlá mince
Prohra: +10% z času cesty (v době souboje)

Vyhraji souboj proti 12 loupežníkům, dostanu 15.000 zk. a 1 světlou minci, také se mi zkrátí čas cesty.

Podívám se za hodinu na cestovní okénko:
Možnost souboje:
Vesničana přepadla smečka vlků:

Ignorovat volání o pomoc - pokračování v cestě
Pomoci vesničanovi - světlá mince, zk.
Rozehnat smečku - pouze zk.
Pobít smečku a zabít vesničana - temná mince, pár stříbrných

Volím si:

Rozehnání smečky - vlci zachytili tvou stopu, nyní stopují tebe, měl by sis pospíšit.
Odměna: 1.000 zkušeností

Po hodině opět kontrola cestovního okna:
Možnost souboje:
V dáli na louce vidíš chystající se armádu právoplatného správce této provincie jak se připravuje na souboj proti armádě nájezdníků.

Tvá volba:
Ignorovat souboj - vychutnat si popcorn a dobře se pobavit sledováním bitvy
Přidat se na stranu armády - světlá mince, zk. předměty po padlých (dva obyč. předměty)
Pomoci nájezdníkům - temná mince, goldy, zk. předměty po padlých (čtyři vzácnější předměty)

Volím si sledování bitvy z povzdálí - pohodlně se usadíš na pařez, odložíš svou zbroj (sundej ze své postavy veškeré předměty na dobu 15 min. - po sundání zbroje, se rozeběhne čas. limit) a vychutnej si popcorn a podívanou.

Nyní jsi dorazil do města BBB

Volba před městem:
A) Vstoupit do města
Podnabídka:
1. Vyhledat místní putiku - 15 min.
2. Nechat se zaměstnat na stráži - světlá mince
3. Vyvolat šarvátku s městskou stráží - temná mince
B) Naplánovat vykradení místního klenotníka - 45 min. + temná mince
C) Opustit město

Volím si volbu A), následně volbu 1.

Po 15 min.:
Nalezl jsi putiku u veselé houbičky a vstupuješ dovnitř.
V šeru klopýtneš o obrovského orka, který rozleje své pivo.
Naštvaně vstane a čučí na tebe:

Tvá volba:
Šarvátka s orkem - temná mince, goldy
Objednání nového piva a omluva - cena piva: 1 houba - odměna 3 světlé mince, zkušenosti + ork tě vyzve na minihru v (mlýn/dáma) pokud vyhraješ, ork se přidá k tvé výpravě na následujících 36 hod.
Bleskový útěk z hospody

Volím si:
Objednání nového piva - hostinský přinese pivo tobě i orkovi, klábosíte a ork ti nabízí ojedinělou možnost, když jej porazíš, přidá se k tvé družině, pokud prohraješ, vyvěsí v místní putice tvůj portrét s nápisem žabař.

Jde mi o to, aby každá volba ovlivnila následující postup v příběhu.
Také bych rád, aby tam byla vždy nějaká neutrální možnost, aby jste nemuseli zbytečně balancovat mince dobra a zla, popř. kdyby byla volba pro vás výhodnější mince zpoplatněna houbičkou .. prostě tak, aby byly všechny strany spokojeny. Hráč, který se nemusí přeorijentovat na druhou stranu, ale také vojáří, kteří určitě budou moci implementovat hooubičkové možnosti do tohoto příběhu, jen doufám, aby jich tam nebylo přehršeně .. samozřejmě v případě úspěchu.
Staré 08-09-2018, 18:56
mondy mondy je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Nov 2015
Standardní

Nápad to je podle mě super, ale bojím se, že narazí na jednu zásadní věc - neochotu Playa Games pouštět se do něčeho tak náročného na přípravu a vývoj, co jim přitom nepřinese nic extra. Když se podívám na předchozí velké updaty, co vidím?

- novou třídu, jejíž naprogramování trvalo asi tak pět minut (dobře, tak jeden den), nemá žádné nové předměty ani vizuály
- celkem nesmyslné žebříčky napříč servery; údajně byly pracné na naprogramování, ale z pohledu herního designu na tom není ani minuta práce
- nové podzemí, což je vlastně pár obrázků a nějaká hra s čísly
- nové nájezdy (he he)
- zvýšení maximální úrovně mazlíčků
- jo, a denní mise

Jediná výraznější novinka je vlastně jenom stínové podzemí, které ale přebírá princip normálního podzemí, využívá to už dřív otestovaný princip.

Tohle nemá být stěžování na kvalitu hry a updatů (nikdo mě to hrát nenutí, dělám to dobrovolně), jenom chci ukázat, že už hoooodně dlouhou dobu Playa nepřišli s ničím, co by vyžadovalo nějaký zásah nebo aktivitu ze strany herního designéra, který by musel vymyslet a vybalancovat něco úplně nového. Otázkou je, jestli v Playa vůbec někoho takového ještě mají. Jasně, programátory a grafiky mají, ti dělají na verzi 3.0. Ale skutečné obsahové novinky - něco jako když přišli mazlíčci nebo pevnost - ty tu nebyly už déle než dva roky.

A když porovnám mazlíčky/pevnost s měsíčními misemi, tak mazlíčci/pevnost šli dobře odpromovat veřejnosti jako zásadní nové prvky, kvůli kterým se vyplatí ke hře vrátit. Oproti tomu měsíční mise, i když to je super nápad, tu marketingovou sílu nemá.

Takže abych to shrnul - bojím se, že něco takhle složitého, komplexního a zároveň těžko marketingově uchopitelného asi Playa neudělá. A přitom je tohle přesně ten typ obsahu, který hře chybí, protože od určité úrovně výš už tady není cíl, žádná motivace a žádný reálný postup dál.

Ale třeba se pletu. Rád bych se pletl
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to mondy For This Useful Post:
Staré 08-09-2018, 19:16
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Standardní

Také mi tu chybí něco takového, trošku akčního, ale zase si myslím, že marketing by na tom šel udělat více než dobře, schválně jsem nepsal houby do odměn, ale pouze pro zkrácení cestování a tak .. myslím si, že někdo schopný z toho dokáže udělat dobrý marketingový tah, třeba i ty mince by šli měnit za houby v nějakém poměru. Také si myslím, že tato adventura by mohla být skvělou reklamou pro nás, staré hráče, a né nějaká novinka typu právě SFadventure co se chystá, to mě vůbec neoslovilo .. to samé ty žebříčky, opravdu reálné využití jsem v tom nenašel
Staré 09-09-2018, 18:56
_Rachel _Rachel je offline
Kostlivec

Datum registrace: Oct 2017
Thumbs up Je to pěkný, ale ...

Tak asi takhle:

Plusy
- nápad skvělý, dokonce si dovolím tvrdit, že by byl na svou vlastní oddělenou hru :-)
- zkracování času mise za houbičky - peníze pro vývojáře
- je to idea, která zamete s nudnou denní rutinou S&F

Mínusy
- potřeba sedět delší čas u hry, kvůli "náhodným" soubojům
- velká složitost programování
- velice komplexní na jednoduchou prezentaci veřejnosti jako lákadlo
- potřeba více místa v invertáři na "mince", popřípadě závěrečnou odměnu v podobě více itemů atd.

Já bych byl rozhodně pro, ale rovněž se bojím, že Playa to nebude chtít udělat kvůli komplexnosti, náročnosti na programování a mizivého zisku z urychlení postupu atd.
Odpovědět s citací
Staré 09-09-2018, 19:11
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Standardní

Je to pouze nastrel, ten cas je orientacni .. sel by urcite prodlouzit, mince jako item ne, pouze nejaky ukazatel +/- minci .. misto v inventari je problem i dosud, me osobne 20 nestaci .. ale opet je reseni na dosah ruky .. ukoly by meli nejakou casovou dotaci, zalezi na kazdem, zda-li by je plnil, hlavni ukoly a odmeny by se nachazeli az v cili cesty.

Ano, narocne to rozhodne bude, ani ne to programovani, ale spise to mnozstvi moznych scenaru, ale opet by do toho sla zapojit komunita, treba formou souteze o nejlepsi scenar .. ale to je na nich. Ja to tu vypsal na prani Slona u mesicni mise 1.0
Staré 10-09-2018, 16:07
ohnicek ohnicek je offline
Pán temnot

Datum registrace: Nov 2010
Standardní

Jako napad dobry, ale...

Kdyz nad tim tak uvazuju, tak je to prakticky vylepsena Hospoda. Misto tri ukolu si vyberu doprava/doleva/rovne. Na konci muze byt a nemusi byt boj. Zmena je jen to, ze dalsi ukol nezacinam s plnym zivotem, ale s vyhodou nebo postihem, podle toho, jak dopadl boj pred tim. Pak si mohu vybrat slozitejsi boj, takovou vetsi misi, treba vykrast pokladnu atd.

Jako neni to uplne to same, to je jasny, ale takto by jsme tu meli vedle sebe Hospodu a Mesicni misi. Hospoda jednoducha klikacka, Mesinci ukol s trochou fantazie. Coz me prijde vcelku zbytecny.

Je tam teda jeste jeden prvek navic, ze si mohu zvolit ostatni pomocniky, to je fakt, to je velku pekne vyleseni.

To uz bych rovnou zrusil hospodu a nahradil to tvoji Mesicni misi. Ale to by uz byla zase uplne jina hra. Mozna to, co ted navrhujes bude vlastne nove "Clash of Empires - Shakes & Fidget" .

Kazdopadne si myslim, ze kdyby udelali tvurci hry konecne neco, co se da opakovane delat, treba podzemi, do ktereho muzete lest znova a znova. Pokazde z neho padne s nejou sanci kousek neceho, co vam udela na konci nejaky set. Tak tohle s Hospodou, ti da tvoji Mesicni misi.
Staré 10-09-2018, 20:40
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Standardní

Je to opravdu jen nástřel, to, že jsem napsal tři možnosti neber vážně, může tam být rozcestník s 10 místy, která tě někam zavedou ..
Mě jde o to, že pro mě, s lv. 350+je to jen a pouze rutina, dokonce ráno už jen vstanu a systematicky odklikám na mobilu .. už v tom není takové to "kouzlo" jako když jsem začínal, rád jsem si vše přečetl, abych se malinko vžil do hry, ale teď, jak se to vše opakuje .. už to není ono

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání