Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 23-03-2019, 20:45
slOn slOn je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: V divočině
Standardní Výsledky dotazníku

Sběr odpovědí dotazníku již skončil, tak bych se s vámi rád podělil o nějaké zajimavosti, pár výsledků, zodpověděl nejčastější dotazy a reagoval na některé připomínky. Nemohu bohužel reagovat na vše a také bych rád, aby některé informace byly nejdříve zhodnoceny vedením, než k ním poskytnu nějaký komentář, takže to prosím pochopte. Rozhodně žádná z vaších odpovědí nepříjde vniveč a určitě přispěje k lepšímu chodu hry, fora a podpory. Dotazník byl rozdělen na 3 sekce, tak se toho budu snažit držet i zde.

Hra:

Většina z vás má jen 1-2 a postavy a u hry trávíte cca 2h denně. O hře se dozvídáte hlavně od kamarádů. Potěšilo mě, že máme velký zástup již tak dlouho hrajích hráčů (6+ let), což je pro komunitu určitě skvělá věc, když někdo u hry zůstane tak dlouho. Vám všem respekt a doufám, že s námi zůstanete i déle.
Mezi důvody pro ukončení hry jste nejčastěji uváděli, že hra začínala již být příliš nudná na vyšších úrovních. Tohle se snažím předat vedení již delší dobu a vím, že se jedná o hlavní důvod "úmrtnosti". Snad se nám podaří hru nějak oživit i na vyšších úrovních. Zpět do hry vás většinou zase dostal nějaký update. Jsme rádi, že jsou tak dobré, že vás donutí se do hry zase podívat.
Hlavním důvodem, proč nehrajete Remastered je důvod, že jste si prostě zvykli na starou verzi. Ano, chápeme to, ale vzpomeňte si (kteří to pamatují), jaký byl přechod z původní verze na 2.0. Také všichni nadávali a teď tu verzi zbožňujete (někteří). Stačí remastered dát jen šanci a uvidíte, že si ji za pár dnů zamilujete. Vaše návrhy, jak remastered verzi zlepšit, samozřejmě přepošlu na vedení.
Paradoxně to, co je nejvíce kritizováno na remastered verzi (vzhled), je dle uživatelů remastered verze na ní to nejlepší
Většina hráčů zůstává věrná svému původnímu serveru a nejoblíběnější updaty jsou podle vás nová Podzemí, Kovář, Úspěchy a Podsvětí.
Ve hře nejraději chodíte do podzemí, naopak skořápkář vás moc neláká. Asi zde nemáme žádné vášnivé gamblery
Nejvíce houbiček samozřejmě utratíte za piva a zvíře.

Forum:
Doufám, že se k výsledků vyjádří i ostatní moderátoři, jaký na to mají názor. Veškeré výsledky jsem sdílel s celým týmem a doufám, že se nám podaří z toho něco vytěžit a forum vylepšit.
Dle výsledů většina z vás forum využívá, což je celkem pochopitelné, jelikož odkaz na dotazník byl jen zde na foru.
Spousta z vás napsala, že prostě na foru není nic užitečného a nepotřebuji vědět nic z toho, co tu je. Ano, samozřejmě to chápeme a s tím se z naší strany dá dělat jen málo co. Možností, jak nalákat hráče na forum není moc, ale budeme se s týmem snažit něco vymyslet.
Nejhůře ohodnocena byla komunita zde na foru. To je také bohužel to, co nedokážeme ovlivnit. Složení komunity na nás nezávisí, ale můžeme se pokusit, aby chování komunity bylo více přívětivější vůči novým hráčům. Snad zde nikoho svým chováním neodrazujeme od toho, aby si na foru účet založit a zapojil se s námi do diskuze o hře a nejen o ní
Pokusíme se vytvořit prostědí více přivětivé. Jestliže máte nápady, jak to provést, budeme moc vděční
Samozřejmě nejvíce hráčů forum využívá pasivně k vyhledávání informací, což je jeho jeden z hlavních účelů a proto se pokusíme tohle ještě zdokonalit a usnadnit.
Spousta z vás si stěžovala, že zde nejsou informace o updatech dříve. Bohužel... tohle je citlivé téma. Informace zde poskytujeme budď tehdy, když je nám to vedením povoleno, když jsou nám (mně) zaslány informace o nových updatech nebo když já jsem u PC, abych mohl tyto informace zase poskytnout vám. Budeme se snažit ale, aby to nebylo příliš opožděné alespoň vůči mezinárodnímu foru, jelikož podle toho se řídíme.
Někomu chybí chat - ten zde již máme
Možnost přidávat příspěvky bez registrace - určitě ne, povede to k nekontrolovanému spamu, urážní,... které nebudeme moct nijak zvládat, nebude koho banovat, protože nikdo nebude mít účet.
Seznam přijatých návrhů najdete zde http://forum.sfgame.cz/forumdisplay.php?f=25
Více info o hře - dle mého názoru, zde máme jedno z nejlepších FAQ. Hráč by určitě neměl po přečtení návodu ke hře tápat, co a jak ve hře funguje. Pokud zde skutečně něco zásadního chybí, rád uvítám návrhy, co do FAQ doplnit. Mně již toho moc nenapadá, co by hráčům skutečně přineslo nějaký úžitek a přidávat návod, jak upéct bábovku, je trochu nesmyslné.
To, co se od jaké úrovně otevírá, zde také na foru máme a nový vzhled je již také nachystaný. Jistě s ním budete moc spokojení. Měl by zde být začátkem dubna.
Někteří chtějí větší komunitu - tak se můžete pokusit nám také pomoct Napište v cechu, at se zapojí do fora, píšou příspěvky, ptají se, odpovídají,... jistě toho nebudou litovat.
Většina z vás bohužel ani naše moderátor nezná. Snad se v budoucnu do chodu fora více zapojí nebo se přesněji více zviditelní
Další soutěže o houby již chystáme, ale potřebujeme od vás aktivitu Pokud se zúčastní 5 hráčů a z toho jsou jen 3 příspěvky použitelné, tak nám to moc nedává motivaci k tomu, abychom pro vás chystali kvalitní soutěže.
Některé vaše návrhy na soutěže určitě použijeme, děkujeme

Podpora:
Byl jsem moc rád, když mnoho z vás napsalo, že jste s podporou spokojení a není potřeba nic měnit. Děkuji, moc to potěší. Někteří si však stěžovali na to, že to chvíli trvá. Ano, nejedná se o moji plnohodtnou práci a nesedím u PC celý den, ale zase mám možnost například odpovídat na tickety každých 12h, což pokryje větší časové okno. Jsem student medicíny a občas i ten život se stane, takže někdy potřebuji den vynechat, ale často se to nestává. Navíc funguji i o víkendech, svátcích a večerech, což se o mnohých podprách říct nedá. Bohužel jsem stále limitován tím, že některé věci se musí řešit s pomocí vedení Playa Games a takové případy trvají logicky déle než obyčejné.
Bohužel hráči, kteří nedostali odpověď na ticket, mi nenapsali číslo ticketu, abych to mohl prověřit, takže nevím, zda to vybrali omylem nebo jen nechtěli. Pokud tedy můžete, zašlete mi ho na czsupport@playa-support.cz. Nerad bych, abych někoho přehlédl.
Problém, že někteří nedostanou ani automatickou odpověď, se již samozřejmě řeší a budu naléhat na vedení, aby to bylo kompletně vyřešené. Takoví hráči si poté myslí, že jsme se na ně "vykašlali", přitom to tak není. Pokusím se do té doby, jak někdo navrhoval, vymyslet alespoň nějaké upozornění, že tomu tak není a že mě hráči mohou v případě tohoto problému kontaktovat na czsupport@playa-support.cz.
Někdo si stěžoval, že využívám automatické odpovědi. Ano, je to součást každé podpory. Spousta problémů se opakuje a kdybych měl vždy vše vypisovat ručně, trvalo by to tak 20x déle než odeslat již předem připravenou odpověď. Někdy ji však musím vzhledem k situaci opravit, ale díky tomu můžeme poskytnout přesné informace více hráčům, než kdybych to vypisoval vše ručně. Pokud mi třeba napíše 200 hráčů za den, že nedostali ověřovací mail, je určitě logické všem odpovědět stejně a již na základě nějakých dalších upřesnění od hráčů ty odpovědi individualizovat.
Dašlí stížnost byla na odpovědi v google play obchodě a apple store. Bohužel tyto odpovědi já nespravuji a nebylo mi to dovoleno. Stejně tak ani nemohu odpovídat na otázky u příspěvků na sociálních sítích, takže za to se omlouvám, ale většinou jste tam směřováni na podporu, kde vám již odpovím já.

Nakonec jste nám mohli napsat nějaké své další připomínky. Dostali jsme spoustu dobrých návrhů, které určitě přepošlu dále na vedení. Není sice pro mě možné se vyjádřit ke všemu, co bylo zasláno, ale věřte, že vaše hlavní požadavky a připomínky nebudou přehlédnuty a pokusíme se zajistit, aby to, co je v naších silách, bylo skutečně provedeno tak, jak jsem slíbil. Vyplnění dotazníku přeci jen každému zabralo v průměru 20min, takže si nedovolíme plýtvat vaším časem.

Houbičky budou zaslány později až po konzultaci s vedením.
Ještě jednou děkuji všem, kteří se tohoto průzkumu zúčastnili a doufám, že vás nezklameme.

Naposledy upraveno slOn; 24-03-2019 v 10:57.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli slOn za tento užitečný příspěvek:
Staré 23-03-2019, 22:11
josifek josifek je offline
Moderátor chatu

Datum registrace: Oct 2010
Umístění: Železná Ruda
Standardní

Jsem velmi rád za informace z dotazníku. Ještě bych možná dodal toto.

Hra:

Updaty se dělají jen pro nízké úrovně je sice hezké, že máme už 18 podzemí, ale co z toho, když se to dá projít všechno za 5 minut pomocí houbiček. Ocenil bych tedy více updatů ve hře i pro hráče s vyšší úrovní.

Zase, ale aby to nebylo tak nezdolatelné jako jsou cechovní podzemí nad 97, kdyby se playa naučila dělat nějaký poměr a vyváženost.

K fóru myslím si, že se možná zaregistruje více lidí až bude nový vzhled. Informovanost od playa k té asi bez komentáře samozřejmě, že bychom mohli dneska v podstatě zveřejnit jaký bude další víkend v pořadí, že to bude epický, ale němec již tolikrát překvapil, že to nelze brát za relevantní.

Trochu doufám, že díky pavoukovi se zlepší náš vztah s playa.
Staré 24-03-2019, 10:52
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Jen dodám, co z dotazníku plyne a jaké změny vás čekají. Zeleně je označeno to, co se již bylo změněno, červeně, na čem se pracuje a oranžově, co bylo odesláno na vedení playa games a nezáleží od nás:
Textové chyby ve hře - opravím, pokud sám při hraní na něco narazím. Jinak se spoléháme na hráče, že nám dané chyby nahlásí a tím nám pomohou. Můžete mi je psát na czsupport@playa-support.com
Rychlejší odpověď z podpory - pokud nebudu mít zdravotní problémy, kterých je momentálně bohužel dost a hrozí, že zde budu muset brzy skončit, tak se pokusím odpovídat alespoň 3x denně.
Nový vzhled fora - již je hotový a čeká se jen na jeho implementaci vedením na začátku dubna.
Více soutěží - dá se říct, že jsme s tím již začali a minimálně každé 3 měsíce pro vás nějakou připravíme. Tak, jak na mezinárodním foru to nebude. Nechceme rozdávat houbičky jen za pár odpovědí a půl minuty práce.
Zpřehlednění fora - pokusíme se s tím něco provést. Jestli máte nápady, jak by to šlo lépe než teď, napište nám.
Lepší viditelnost novinek - již jsem vytvořil na foru speciální kategorii, kde bude velkým písmem zobrazeno, co se momentálně důležitého děje zde na foru. Toho si musí každý všimnout
Vishara - možná se mi ji sem podaří na chvíli dostat. Uričtě o tom budete všichni předem informováni
Simulátor soubojů - nemohu nic slíbit, ale uvidíme, jestli je to reálné něco takového vytvořit z naší strany
Rychlejší informace o updatech - tohle záleží na vedení, jak nám poskytnou informace, ale pokusím se to zařídit.
Live chat ve hře s podporou - již kdysi jsem se toho snažil docílit, ale mohu zkusit znovu
Více informací ve FAQ - pokud nám napíšete, co vám tam chybí, rádi to doplníme. Momentálně mě nic bohužel nenapadá.
Aktualizace návodů - snažil jsem se projít většinu návodů a aktualizovat je, pokud jsem na něco zapomněl, upozorněte mě
Upozornění pro hráče, kteří nemohou napsat na podporu - pokusím se zařídit na vedení. EDIT: Zatím vyřešeno pouze oznámením na foru. Více bohužel momentálně nelze provést. Stále se tento problém vyšetřuje.

Naposledy upraveno slOn; 26-03-2019 v 19:23.
Odpovědět s citací
Staré 26-03-2019, 19:33
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Upozornění pro hráče, kteří nemohou napsat na podporu - Zatím vyřešeno pouze oznámením na foru. Více bohužel momentálně nelze provést. Stále se tento problém vyšetřuje.
Rychlejší informace o updatech - bylo slíbeno, že se budeme snažit informace dodávat zároveň na všech forech
Zpřehlednění fora - již jsem přetřídil FAQ sekci a vytvářím přehled FAQ v jednom tématu, který pomůže hráčům v orientaci
Staré 27-03-2019, 19:23
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Live chat ve hře s podporou - tohle bohužel nebude možné z důvodu, že není v naších silách poskytovat podporu 24/7 a i kdyby to bylo jen v určité hodiny, množství dotazů, které bychom dostávali, by byly nad naše síly. Omlouváme se
Staré 27-03-2019, 19:48
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Abych se vyjádřil k nějakým dalším názorům. Nepřidávám zde přímo otázky, které jste mi psali. Předem jsem vás totiž neinformoval, že se přímo vaše otázky zveřejní, takže si to nemohu dovolit, abych někoho případně nenaštval. Odpovídám tedy přímo bez uvedení otázky. Snad to lidi, kteří tyto otázky psali, pochopí, co patří k jejich dotazu.

• Ano, fatty dostal vlastního avatara, ale to ostatním hráčům hru nijak nezhoršuje. Jedná se jen o nějaké odlišení a za určitou propagaci hry si to zřejmě i zaslouží. Vím, že na něj máte různé názory, ale dle průzkumu hodně hráčů začalo hrát právě kvůli němu.
  • Změny třídy pravděpodobně nikdy možná nebude. Pokud chcete vyzkoušet nové třídy, tak je vyzkoušejte od začátku - 1. úrovně Tak je otestujete nejlépe. Kdybyste změnili třídu své postavy a bylo by to pravděpodobně možné jen jednou, tak už v případě nezájmu o tuto třídu, byste s ní museli hrát navždy.
  • Multi účty se snažíme řešit tak, jak je to možné. Pokud máte někdo podezření, můžete vždy kontaktovat podporu a nahlásit podezřelé účty.
  • Pokud chcete více hodin na přeskakování, musíte protočit obchody nebo přeskakovat přímo pomocí houbiček. Tak je stavěna celá hra - nechcete čekat, musíte platit a tento systém je obecně implementován i v životě
  • Kelímkář nebyl původně nikdy stavěn k tomu, aby to bylo spravedlivé. Je to jen nějaká možnost, jak si zahazardovat. Se šancí jste obeznámeni předem.
  • Chápu, že pro některé je spravování cechu skoro jako druhá práce a jistě byste chtěli mít více informací o členech cechu (postavách). Odešlu to jako návhr a na dalších možnostech zapojení hráče do cechu se již pracuje (resp. jižbyly odeslány jako návrhy).
  • O sloučení serverů se již skutečně přemýšlelo, ale jen co se týče jiných her od Playa games. Je však možné, že i v SaF taková situace nastane. Momentálně to však není v plánu. Bude se zřejmě rozhodovat na základě aktivity serverů.
  • Lektvary jsou vcelku o štěstí a pokud štěstí nemáte, můžete využít houbičky. Pravděpodobně se nebude tento systé nijak měnit, aby všichni hráči neměli příliš snadný přístup k lektvarům. Přeci to jen není něco, co nutně musíte mít. Je to jisté zlepšení postavy, za které však musíte něco zaplatit.
  • Stejně tak jako předměty, tak i suroviny se nikdy mezi hráči přímo předávat nebudou a ani v rámci cechu.
  • Určitě se budeme snažit Podsvětí zase vrátit jeho slávu a užitek Pokud máte konkrétní nápady, napište nám.
  • Nevím, kolik hráčů láká do podsvětí vždy stejného hrdinu xkrát za den. Je to chvilka práce. Pokud se mýlím, můžete mě ostatní opravit.
  • Problém s nedostatkem zábavy na vyšších úrovních je často distkutován. Byla na to i otázka v dotazníku. Určitě se na to zaměříme.
  • Snažím se vždy doladit update jak nejlépe to jde a probíhají testy. Bohužel ne vždy se dá na všechno přijít. Každopádně velké chyby, které by přímo znemožňovali hru hrát, při updatech nikdy nejsou a pokud ano, rychle se opraví.
  • Doba čekání do podzemí se snižovat pravděpodobně nebude. Byl však odeslán návrh, aby čekací doba nebyla pro všechno (podzemí, věž, mazlíčci) společná.
  • Jsme skutečně moc rádi, že je mezi vámi spousta lidí, kteří mají Remastered verzi rádi Dělá nám to radost a podporuje v dalším vývoji.
  • Návrhy na nové úspěchy se již chystají.
  • Není to zlé, aby hráči všichni společně útočili na jednu potvoru, jako když je kotel. Ve soustě hrách to takto funguje a hráči s tím jsou většinou spokojeni. Určitě odešlu jako návrh.
  • Návrh s lodí - promiňte, moc jsem z toho nepochopil. Je to vcelku obsáhlá věc, jak to popisujete. Pokud chcete, můžete to upřesnit zde na foru.
  • Dle průzkumu nejsou nové servery velkým problémem, tak jak většina hráčů uvádí, že při otevření nového serveru ten starý nezanechávají.
  • Nedokážu přijít, jakým způsobem díky youtuberům přicházíme o hráče. Určitě asi někdo odejde z důvodu, že nemá rád fattyho, nebo že si prostě kupuje houby (nebudeme diskutovat, zda si je kupuje sám nebo je dostává, jelikož to zde již řešeno bylo), ale přínos nových hráčů díky ním je určitě větší než ztráty.
  • Animace na pozadí? Zkusím navrhnout
  • Děkuji za návrhy úspěchů. Uričtě je zahrnu mezi další.
  • Již se snažím vyjednat možnost propagování soutěží mezi youtubery, snad to výjde. Pokusíme se vytvářet více soutěží, ale bohužel ta kvalita nebude velká, pokud bychom chtěli soutěže pořádat každé 2 týdny. Zase nechceme moc rozdávat houby zdarma jen za pár uhodnutých předmětů. Uvidíme, jak to bude, ale děkuji za vcelku přínosté informace.
  • Momentálně jeden z naších moderátorů pracuje nad jistým "projektem" (minihra). Myslím, že když se to povede, bude to mít i šanci na implementaci do hry a snad i nějakou šanci na zabití času mezi úkoly.
  • Hráč, který má zřejmě spoustu problémů s remastered verzí, obecně updaty, mobilní aplikací a neexistenci žádného vysvětlení, co a jak funguje, prosím, kontaktujte mě přímo. Rád bych vám pomohl. Hydra je přeložená, informace o nadcházejícím updatu jsou vždy vcelku dostatečné a pokud ne, hráči se vždy mohou zeptat.
  • Servery bez hub již byly navrhovány, zatím bez realizace.
  • Tento dotazník určitě není jediná možnost, jak vyjádřit svůj názor. Můžete nám psát na podporu nebo na forum, vždy vás vyslechneme.
  • Cechovní mazlíček se živí láskou, kterou mu všichni dáváte Mazlíček je vlastně mazlíčkem vůdce cechu, který ho nastavuje ze svých mazlíčků.
  • Kvůli udržení kvality dotazníku jsme nemohli slíbit odměnu všem hráčům.
  • Návrh, aby byl zobrazen celkový počet bonusů odešlu, není to na škodu.
  • Nevím, co omezení počtu členů v cechu vyřeší. Ano, pravda, že je těžké udržet 50 hráčů, ale ne každý má na to být vůdcem. Pokud chcete mít vlastní cechu, musíte umět ty hráče nalákat a pokud ne, tak prostě je mít nebudete, to vám hra nemusí nijak zajištovat.
  • Já mám právo hráče blokovat/odblokovat, změnit heslo na účtu, jméno cechu/postavy a to je asi tak vše Moderátora mimo forum nemají žádná práva.
  • Pokud by nebylo možné, aby na pevnost nikdo útočil, dokud nebude mít polovinu obránců, jaký to potom bude mít smysl, nějaké obráce trénovat, když stačí nemít žádné a nikdo na vás nezaútočí.
  • Ohledně problému s forem máte pravdu. Vyzkoušel jsem to a na mezinárodním to skutečně funguje jinak než zde. Není to nic velkého, ale zkusím se na to podívat.
  • Tržiště ve hře nebude, ale děkujeme K tomu se playa již mnohokrát vyjdářila.
  • Nápad na vložení hub a získání většího množství po nějaké době není zle, jen nevím, jestli to nebude výhodně jen pro houbičkáře. Množství, které jste ale uvedli, určitě reálné nebude
  • Je mi líto, ale přesné znění návrhů, jak je odesílám na vedení, poskytovat nebudu. Navíc je to v angličtině a pro většinu hráčů to nebude nijak užitečné.
  • Pokud se jedná o nějaký větší update, tak jsou o něm většinou informace dostatečné. Bohužel je to tak, jak je nám poskytnuto z vedení. Pokud však budu moct update otestovat předem, pokusím se vám informací podat více
  • Psát bez registrace nebude možné, protože bychom nemohli forum kontrolovat. Kdokoliv by psal cokoliv a nešlo by tomu nikdy zabránit. Forum plné sprostých obrázků, odkazů na pornostránky a viry byste určitě nechtěli.
  • Přeložená tlačítka budou v remastered verzi fora.
  • Nad manuláme průchodem hrou již pracujeme

Naposledy upraveno slOn; 27-03-2019 v 20:43.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to slOn For This Useful Post:
Staré 28-03-2019, 20:31
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Pokud byste chtěli dotazník ohodnotit nebo k němu máte nějaké připomínky, můžete tak učinit zde.
Staré 02-04-2019, 13:37
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Odeslali jsme 10 hráčům houbičky za vyplnění dotazníku a užitečné informace. Každopádně děkujeme všem, kteří ho vyplnili a tím nám pomohli

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání