Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 13-03-2015, 08:31
Natali02 Natali02 je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Feb 2015
Umístění: Daleko.
Standardní Zrádkyně

Ahojky, napřed bych chtěla poděkovat Chicony, který mi dovolil, abych podle jeho příběhu mohla napsat "vedlejší" příběh. byl by to příběh s mým pohledem (jako démon) na válku - samozřejmě nic by něměnilo děj
ale POZOR, kdo ještě nečetl oba díly, radím, aby si je nejdříve přečetl, abych nespoilerovala přeju hezké počtení
-------------------------------------------------
~Čas, kdy démoni ještě nebyli poraženi~
Co kdyby vládl mír? Co kdyby ty pitomosti s válkou a paličatostí démonů skončily?, přemýšlela jsem zachmuřeně, v poklidu, sedíc u stolku v hospodě.
,,Ještě jedno?" ptal se mě hospodský. Mírně jsem přikývla, tak, aby mi zároveň nespadla kapuce, která zakrývala mé (bohužel) dlouhé rohy a bledě červenou pokožku na tváři. Zbytek těla zakrýval šedý plášť a hrubé látkové rukavice stejné barvy.
Hospodský si mě prohlédl zamyšleným výrazem a povídá:,,Nechci si odhánět zákazníky, kterých v tuhle dobu opravdu není moc, ale... co tady pohledáváš v takový nečas?"
Chvíli jsem mlčky nervózně těkala očima po stole, dávajíc si pozor, aby mě neviděl. ,,Potřebovala jsem... jen tak... vypadnout. Nadýchat se čerstvého vzduchu" plácla jsem sice naprostou blbost, ale hospodský vypadal, že mi věří. ,,No jo, holt tyhle časy už nejsou to co bývaly. Kdyby démoni nebyli tak blbí a konečně si uvědomili, že na nás nemaj," škodolibě se zasmál, ,,otrapové jedni. Nemaj rozum, prostě! Blíží se vlastní zkáze!"
Na jednu stranu jsem s ním sice souhlasila, ale na druhou urážel mou vlastní rasu. Tohle jsem nesnášela - rozhodovala jsem se vždy pro vlastní rasu, když šlo o nějaké malé konflikty, ale tentokrát to opravdu přehnali. Tentokrát už ne.
Položila jsem na stůl dvě houbičky, poděkovala hospodskému a šla si po svých. Vlastně jsem ani neměla kam jít. Démoni, kdyby mě spatřili, do pěti vteřin by bylo po mě, a kdyby mě uviděla Aliance, myslela by si, že jsem s nimi...
Z myšlenek mě najednou vytrhla ohlušující rána, doprovázejíc zoufalý křik. Najednou je spatřila - démony, kteří se chystali obrátit toto malé město vzhůru nohama. Přesto jsem se, vzhledem k jejich početní převaze, chystala bojovat za toto městečko, které mi nabídlo dlouho hledaný odpočinek.
Sundala jsem si plášť a látkové rukavice, a vytáhla svou voodoo hůl, kterou jsem získala, když jsem byla ještě s démony. ,,Vem si to," řekl mi někdo (už to bylo dávno, nepamatuju si na jméno), ,,bude se ti to hodit."
Každopádně měl pravdu. Zamumlala jsem zaříkávadlo, a s vypjetím sil jsem obepnula ochranný štít co nejlépe po celé straně města, odkud na nás démoni útočili. Bohužel, po nějaké chvíli můj štít prolomili, a tak jsem neměla jinou možnost, než bojovat po boku ostatních. Ti byli dost zmatení, protože nevěděli, zda jsem s démony či proti nim. Dokonce většina přestala bojovat, aby si to ujasnila.
,,Sakra bojujte!" zařvala jsem na ně a potom konečně přestali přemýšlet nad blbostmi.
I když jsme byli docela silní, jich prostě bylo víc. Tak usilovně jsem se snažila je porazit, abych je přesvědčila, že na povrchu nemají co dělat, až málem přesvědčili mě, že jsem si zvolila špatnou cestu.
,,Hele, není to ta zrádkyně?" poškleboval se někdo, když jsem se dostala do čela naší strany.
,,Máš pravdu," zavrčel druhý démon, ,,zabte tu svini! ((sorry za tyhle výrazy ))"
Najednou se všichni zaměřili na mě, a bylo o fous, že jsem to přežila. Strana, kterou jsem podporovala, mě v tom nechala, tak jsem se o to musela postarat sama. Naštěstí už jich bylo méně, ale i tak mě po pár chvílích porazili.
,,Nechte mě být, vy idioti!" řvala jsem na ně, když mi svázali ruce a sebrali mou hůl, ,,nevíte, co děláte!" vyhrožovala jsem jim, ale je to ještě více pobavilo: ,,a co nám uděláš? Zrádkyně?" Hromově se zasmáli a vypadalo to, že nebude zrovna lehké utéct, když mi lana kolem zápěstí utáhli ještě víc. Sykla jsem bolestí. ,,Toho budete hořce litovat," zavrčela jsem, a dál klopýtala po hrbolaté pěšině, po které mě vedli.

Tak tohle je konec první části, byla bych ráda za koment, zda mám pokračovat doufám, že se tato část líbila
Staré 13-03-2015, 14:05
Johnney Johnney je offline
Smrtka

Datum registrace: Dec 2010
Umístění: Město perníku a půlky koně.
Standardní

Ahoj, pokud nevadí, mám otázku? Kolik Ti je?

Pokud je odpovědí, že 15 a méně, musím říci, že podle mě máš talent.
Místy je to lehce kostrbaté, ale narozdíl od drtivé většiny poem co tu jsou, se to dá číst.
Každopádně pokračuj. Podobný trénink v písmenkování ti jistě neuškodí.

PS: a z hlediska gramatiky? Paráda.
Odpovědět s citací
Staré 13-03-2015, 16:10
Kostlivý bojovník

Standardní

Je mi 12 nechtěla jsem to zde zmiňovat, kvůli kritiky, např. "Bóže, vždyť je to jen další negramotný děcko.". Každopádně děkuju za názor
Staré 13-03-2015, 16:32
Johnney Johnney je offline
Smrtka

Datum registrace: Dec 2010
Umístění: Město perníku a půlky koně.
Standardní

Citovat:
Původně založeno Natali02 Zobrazit příspěvky
Je mi 12 nechtěla jsem to zde zmiňovat, kvůli kritiky, např. "Bóže, vždyť je to jen další negramotný děcko.". Každopádně děkuju za názor
Negramotný "děcko" rozhodně nejsi. A nějaký ten talent v tobě zcela jistě bude.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Johnney za tento užitečný příspěvek:
Staré 13-03-2015, 18:11
tomdrs6 tomdrs6 je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Apr 2013
Umístění: v Montargi :D
Standardní

Krása, doopravdy velmi pěkné, pokračuj
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli tomdrs6 za tento užitečný příspěvek:
Staré 13-03-2015, 18:20
Kostlivý bojovník

Standardní

Mockrát děkuju
Staré 13-03-2015, 19:49
Kostlivý bojovník

Standardní Zrádkyně, část 2.

Ahojky, dříve než se začtete do druhé části mého příběhu, chtěla bych poděkovat za kladné ohlasy na první část tato je, jak se mi zdá, trochu delší no nic, přeju hezké počtení
-------------------------------------------------
,,Dávejte bacha!" naštvaně jsem se svíjela a škubala, když mě (doslova) dovlekli k malému nenápadnému vchodu do jejich hnusných páchnoucích chodeb, do kterých jsem se v žádném případě nemínila znova dostat.
,,Ale ale, notak! Nechceš si to snad ještě zhoršit, že ne? To bych na tvém místě radši nedělal."
,,Neříkej mi laskavě, co mám dělat," zasyčela jsem vztekle.
Zvolila jsem tvrdší taktiku. Začala jsem zuřivě kopat do všech stran, doufajíc, že se mi podaří vyškubnout z jejich spárů, a vyhnout se trestu, který mě nevyhnutelně čekal. Bohužel měl ten démon pravdu. Opravdu jsem si to ještě víc zhoršila.
Najednou vše zčernalo. Vůbec nic jsem si od toho náhlého "omdlení" nepamatovala, pouze malý rozhovor poté: ,,Jsi blázen? Mrtvá je nám k ničemu!"
,,A jak jsi ji chtěl, prosím tě, dostat dovnitř?"
,,To je mi jedno, hlavně se modli, aby se probrala."
Škodolibě jsem se pousmála. Dobrý nápad, děkuji. Tohle může být spolehlivá cesta ven...
Najednou oba hádající se démoni odešli a pro jistotu, že bych se probrala, zamkli "místnost" (respektive "zatuchlou páchnoucí díru, která dlouho nepotkala čerstvý vzduch") na čtyři západy. Dveře byly těžké, ocelové, a kvůli tomu, že mi sebrali hůlku, která docela značně zesilovala mé magické schopnosti, jsem zde byla nucena strávit (možná?) i zbytek života, kdyby si opravdu mysleli, že jsem mrtvá.
Na(ne)štěstí po dlouhé chvíli znova přišli, tentokrát i s jakýmsi menším démonem s rohy mírně zahnutými a čtyři ostny u brady.
,,Zde leží, pane," oznámil jeden z démonů.
,,Vidím, nejsem slepý. Můžete mě nechat na chvíli o samotě?" odpověděl klidně menší démon a čekal, až oba démoni odejdou. Pak začal mluvit. Překvapivě ke mně.
,,Nedivím se ti, že jsi proti démonům. Já bych s nima radši také nebyl, ale nemám na vybranou."
Tato slova mi málem vyrazila dech. Slyším dobře? Raději jsem zůstávala nadále mrtvým broukem, kdyby se náhodou jednalo o léčku, jak zjistit, zda jsem naživu.
Mezitím si sedl, jako by to měl být jakýsi příběh, který se chystal vyprávět. V duchu jsem obrátila oči v sloup. Řeči nějakého démona mě rozhodně nezajímaly. Zvlášť ne, když mi hrozila jistá smrt.
,,Kdysi, ještě, kdy démoni stále sílili, a já byl ještě naživu, jsem byl gnóm." a tak dále pokračoval, až z toho byl opravdu dlooouhý příběh. Vsadila bych se, že kdyby zjistil, že to všechno vykládal jen mrtvole, zlostí by pukl. Musela jsem se pousmát a pozdě jsem si uvědomila, že to nevinné pousmání mohl vidět. Chvíli bylo ticho. Zoufale jsem se snažila znovu vypadat jako mrtvola, i když už jsem se pomalu začala dusit, jak jsem se snažila nedýchat. Gnómo-démon se jen mlčky odplížil a potichu, aby ho stráž za dveřmi neslyšela, zašeptal do ticha: ,,Zkusím nějak vymyslet, jak by se ti povedlo utéct." a poté odešel. Ještě chvíli mluvil se stráží, a poté jsem slyšela jen svůj dech. Na to, aby mi lhal, to znělo až moc přesvědčivě. Bylo toho všeho najednou tak moc, až jsem byla ráda, že mám čas si tohle vše v hlavě urovnat. Škubnutím hlavy jsem si smetla z obličeje dlouhé černé vlasy, které mě šimraly na nose. Stále spoutané ruce mi znemožňovaly se poškrábat. Ach jo, povzdychla jsem si v duchu, alespoň ty ruce mi mohli rozvázat!

Tak tohle byl konec druhé části, doufám, že se Vám líbil, znova bych byla ráda za případný koment, zda bych měla něco poupravit či (kdyby to bylo nutné) i změnit

Naposledy upraveno Natali02; 13-03-2015 v 19:53.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 4) řekli "Díky" uživateli Natali02 za tento užitečný příspěvek:
Staré 14-03-2015, 01:38
Chicony Chicony je práve online
Veterán

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Alone. Forever.
Standardní

Nepoužíval bych tolik závorky, moc mi k uměleckému textu nesedí, tj. (viz spoiler);

______

Ze stylistického hlediska bych také nepoužil výraz "opravdu dlooouhý příběh". Už "opravdu dlouhý" bych považoval za jednoznačné vyjádření. Pro další zesílení lze upravit na "opravdu velmi dlouhý".

______

Dále se v uvozovací větě po přímé řeči ukončené tečkou píše velké písmeno (zde nejedná o uvozovací větu), v ostatních případech malé. Tuším, že máš všude malé, tak si dát pozor na ty s tečkou.

Výčet případů:
"Přímá řeč." Další věta
"Přímá řeč," uvozovací věta.
"Přímá řeč!" uvozovací věta
"Přímá řeč?" uvozovací věta
"Přímá řeč..." uvozovací věta
Uvozovací věta: "Přímá řeč."
"Přímá řeč," uvozovací věta, "přímá řeč."

Příběh jinak vypadá zajímavě a pochopitelně budu dále číst, už jen proto, že se vychází z mého výplodu. Pokud ti je opravdu 12, tak se to k pokusům jedinců podobné věkové kategorie na místním fóru nedá vůbec srovnávat. Jen bych asi nezakládal nové téma pro každou kapitolu, ale psal do jednoho společného. Pokud chceš, můžeme ti topicy i dodatečně spojit.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Chicony For This Useful Post:
Staré 14-03-2015, 09:21
Kostlivý bojovník

Standardní

Děkuju, polepším se příběhy budu tedy psát do jednoho tématu
Staré 14-03-2015, 10:14
Chicony Chicony je práve online
Veterán

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Alone. Forever.
Standardní

Připojeno k původnímu tématu.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání