Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Společenská Oblast > Příběhy & Poemy

Zobrazit výsledek ankety: Ďalšie krajina?
Kuvajt 8 28.57%
Brazília 4 14.29%
Česko 9 32.14%
Slovensko 7 25.00%
Hlasující: 28. V této anketě nemůžeš hlasovat

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 05-12-2013, 18:23
FireBow FireBow je offline
AfterDarkor

Datum registrace: Mar 2013
Umístění: Slovensko, ZA
Standardní

Záhady

Tak a teraz sa vrátime k starším príbehom. Ako iste všetci viete, zostali tu neobjasnené záhady , ktoré teraz spolu odkryjeme. Nikdy a nikde niečo podobné neuvidíte , takže po prednesení obsahu v chate budete zaručene váženým bádateľom.

1. Vishara a Chicony

V prvých 2 dieloch sa odohrával zaujímavý príbeh medzi Chiconym a Visharou. Čo si písali? Ako to dopadlo?

- Vishara a Chicony hrali jednu nemenovanú hru. Vďaka neskorším problémom Chiconyho v tejto hre a jeho ťažkostiam s prechádzaním napísal Vishare list (keďže nemal žiadny internetový profil) , aby mu poslala cheaty a návody na úspešné dokončenie hry. Keďže to aj tak Chicony nedokázal prejsť, myslel si že si z neho Vishara vystrelila a prestal s ňou komunikovať.

2. Emmand a Slide ako miestny kriminálnici

V druhom príbehu sa vyskytli neúspešný pilot Emmand so svojou priateľkou Slide ako miestny gangstri. Po úspešných lúpežiach si získali rešpekt celého Tokia, ale neskôr ich chytil policajt Spidder. Ako to s nimi dopadlo?

- Slide a Emmand utiekli. Pri rannej rozcvičke na dvore vezenia nechali dozorcovia otvorenú bránu, cez ktorú jednoducho vyšli von.

3. Jirsmen

V treťom príbehu sa vyskytol aj RJTOPov verný pomocník Jirsmen. Po únose SárR sa odohralo veľa vecí. Na konci ste si mohli všimnúť, že Chicony hodil SárR presne na lano nôž a prezeral jej ho, tá omráčila Jirsmena a neskôr ho chytila polícia. Čo sa s ním dialo ďalej?

- Za svoje brutálne činy bol umiestnený na elektrické kreslo. Keď sa malo zapnúť, My Autumn začal sťahovať 2000 dielov seriálu My Little Pony, extrémne zaťažil sieť čo viedlo k výbuchu elektriny v celom meste. Jirsmen z kresla utiekol a pridal sa k bande miestnych tulákov , s ktorými neskôr založil novú firmu na výrobu nugátových koníkov.

4. My Autumnove stratené CD My Little Pony

V štvrtom príbehu pri výlete do Tatier My Autumn stratil svoje obľúbené CD My Little Pony, na ktorom boli napálené všetky diely tohto seriálu. Kde skončilo?

- Toto CD mu vypadlo na parkovisku. Neskôr ho našiel jeden Rakúšan, ktorý tu bol lyžovať. Vzal si ho domov a nechal si ho ako pamiatku na stretnutie s Čechmi a Slovákmi.

5. RJTOP a jeho plány na ovládnutie sveta.

V štvrtom príbehu je na vrchole Tatier nájdený RJTOP vo svojom sídle s novým plánom na ovládnutie sveta. Ako tento plán dopadol?

- RJTOP si podrobne zapísal plán na papier a hneď po obede sa ho chystal použiť a ovládnuť tak celý svet. Pri zohrievaní halušiek mu ale začala horieť mikrovlnka a neskôr mu zhorela aj celá drevenica , vrátané plánov.

~I just keep on breathing, long as my heart is beating.~
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to FireBow For This Useful Post:
Staré 25-01-2014, 21:55
KouzelníK 1 KouzelníK 1 je offline
Noční děs

Datum registrace: Apr 2013
Umístění: na Moravě
Standardní

Kdy bude další příběh ?
Staré 27-01-2014, 14:26
AfterDarkor

Standardní

Citovat:
Původně založeno KouzelníK 1 Zobrazit příspěvky
Kdy bude další příběh ?
Toto je už koniec

Odpovědět s citací
Staré 23-06-2014, 17:13
AfterDarkor

Standardní

Zdar!

Rozmýšľal som o tom, že cez prázdniny ešte skúsim napísať nejaké tie ďalšie poviedky zo sveta Detektíva Chiconyho. Ale rozhodol som sa spraviť jednu zmenu – 2 noví spolubývajúci v Chiconyho byte!

Preto som sa rozhodol usporiadať niečo ako nábor – kto má záujem stať sa spolubývajúcim, nech mi napíše PM. Stačí aj prázdnu, ale dajte tam aspoň predmet alebo aj v správe slovo Chico
Ak vás bude dosť , tak si Chico vyberie 2 z vás, ktorí sa mu budú najviac pozdávať. Pokiaľ vás bude málo alebo nikto, tak si vyberiem niekoho sám a súhlasiť s tým nikto nemusí
Ideálne by bolo, keby to bol 1 chalan/muž a 1 dievča/žena, to ale nie je nutné. Písať mi môžete do 6.7.2014.
Napovedať môžem , že poviedky budú možno typu :
- Prázdninový výlet do hôr
- Stratení na Salaši
+ ďalšie
Neviem koľko ich bude presne , ale aspoň 5 by som snáď stihnúť mohol. V nových poviedkach by boli aj tí, ktorí požiadali o zakomponovanie do príbehu , ale buď som na nich zabudol, alebo som už ďalšiu nepísal.
Týmto samozrejme nehovorím, že budem písať aj po prázdninách, len je isté že sa budem aspoň 5 dní v mesiaci cez prázdniny nudiť
Pou

Odpovědět s citací
Staré 11-07-2014, 15:53
AfterDarkor

Standardní

Noví spolubývajúci

Deň 1.

Chicony sa práve vrátil z obchodu, keď uvidel 2 podivných ľudí stáť pred jeho dverami. Vytiahol teda svoj nôž , pristúpil k nim a spýtal sa:
,, Kto ste a čo tu chcete?!,,
,, Toman zachráň ma!,, vyskočil Mato na Tomana a zavesil sa mu okolo krku.
Toman ho zhodil na zem a nebojácne pristúpil k Chicovi:
,, Sme tvoji noví spolubývajúci, videli sme ten inzerát v zbere.,,
,, Tak poďte ďalej,, , povedal Chicony a pozval ich dnu.

Toman si obhliadal všetky miestnosti, nemohol nevidieť ani fotografie neznámej ženy na stene v Chiconyho izbe. Tam, kde bolo meno bol plagát roztrhnutý, bol tam iba začiatok mena – Vi.. - V tom tam prišiel Mato a na celý panelák zareval :
,,Toman , kde si mi dal tú ovcu čo som mal v kufri, toto nie je vtipné, nevydržím bez nej ani 5 minút!,,
Toman netušil kde je a tak ju spolu s Matom začali hľadať. Chico sa medzitým sprchoval a keď sa obliekal, všimol si, že na záchode sedí ovca a s novinami v ruke. Pomaly sa radšej vyparil a spolubývajúcim radšej nič nehovoril, aby sa nevystrašili, veď ju zajtra odtiaľ vyhodí. Už sa pomaly stmievalo a preto hľadania nechali. Navečerali sa a každý si išiel robiť, čo chcel. Toman si na nete prezeral bazár psov a za 5 minút mal plný košík. Prišiel ale Chico a povedal mu :
,, V mojom byte 34 psov bývať nebude, kúpiť si môžeš akurát slona...,,
Toman teda otvoril bazár slonov.
,,Nech ťa to ani nenapadne,, , povedal Chico a odišiel skypovať s Josifkom, ktorý bol aj s kamarátom Locaherom na dovolenke v Mexiku. Mato medzitým stále plakal, na zemi už bolo 40 obalov od vreckoviek a išiel si radšej dať sprchu. Keď ale otvoril dvere, uvidel ako tam na zemi spí jeho ovca a od šťastia sa rozbehol za Tomanom a vyrazil mu dvere do izby:
,, Našiel som Nomonku!,,
Chico počul ten rachot a išiel sa tam pozrieť. Hneď ako uvidel vyrazené dvere tak si vyžiadal od Mata 500€ . Mato netušil, koľko také dvere stoja, a tak sa dohodli na splátkach 15€ týždenne. Mato teda celý šťastný odišiel do izby a pustil si SF Playerove letsplaye a spolu s Nomonkou sa dívali až do 9, keď sa na notebooku, ktorý mu požičal nemenovaný známy, vybila baterka.

Deň 2.

Chicony sa hneď ráno zobudil ako prvý a išiel si do kuchyne spraviť šálok kávy, keď sa medzitým zobudil aj Mato s Tomanom. Naraňajkovali sa a Chico musel ísť na poštu, takže zostali sami doma. Mato vytiahol panvicu a išiel si uvariť praženicu. Potom, ako do panvice hodil 5 vajec a vrecko soli, počkal 15 minút a potom si prišiel zjesť svoj obed. Ale nič tam nebolo. Rozbehol sa za Tomanom a so slzami v očiach sa ho spýtal:
,,Prečo si mi do praženice nasypal popol? Prečo mi to robíš?,, a odišiel.
Toman nevedel, čo to Mato zas hovorí a išiel radšej kosiť trávnik. Zapol si mobil, slúchadlá strčil do uší a kosil. Po 5 minútach si všimol krásneho psíka na chodníku a tak sa za nim rozbehol. Zakopol ale o kosačku a rozrezal si nohu. Zakričal na Mata, ten vyšiel von a keď to uvidel , odpadol. Chicony sa večer vrátil domov, keďže cestou bol ešte na pár hodín v bare a nikde nikoho. Na tráve krvi ako z býka a v Matovej izbe vyhladovaná ovca. Po 11 ich domov doviezol starosta Slon a povedal Chicovi:
,, Toman vraj prenasledoval zlodeja a ten ho porezal s nožom do nohy a Mata ten zlodej ovalil kosačkou po hlave.,,
,, Jasné, dík, že si ich priviezol domov.,,
Mato sa hneď rozbehol za Nomonkou , aby jej porozprával svoj hrdinský príbeh a Toman s Chiconym si sadli a balkón a popíjali až neskoro do noci, kým Toman neprepadol cez zábradlie na kosačku.

Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 5) řekli "Díky" uživateli FireBow za tento užitečný příspěvek:
Staré 20-07-2014, 17:44
AfterDarkor

Standardní

Prázdninový výlet do hôr

Bol ďalší neuveriteľne horúci letný deň, teplota vyše 40 stupňov a všetci 3 hrdinovia sedeli pri klimatizácii , pili vychladenú kofolu a dávali si jednu zmrzlinu za druhou. Takto to bolo asi 2 týždne, kým sa konečne neochladilo a zase mohli začať normálne žiť. Chicony prišiel s nápadom výletu do hôr, leto treba využiť kým nie je až tak teplo a vypadnúť na chvíľu z domu. Všetci boli za, takže sa už týždeň dopredu na tento výlet pripravovali. Mato nachystal Nomonke jedlo na celý týždeň a k posteli jej dal svoju fotku, aby naňho nezabudla. Toman medzitým zbalil jedlo a Chico stan. Keď konečne nastal deň výletu, naskočili do auta , ktorým sa dopravili až k lesu.

,, Mato daj mi trochu tej kofoly,, , povedal Chico.
,, Ja už som ju vypil, budeš ju musieť kúpiť tam v tom stánku.,,
,,Veď sme mali 12 litrov!,, zakrútil Chicony hlavou a išiel kúpiť 5 fľaší.
Keď sa vrátil, vzali si batohy a šli do lesa. Asi po 20 minútach uvideli medveďa a Chicony povedal:
,,Ak budeme ticho tak si nás možno nevšimne.,,
,,Medvéď! Zachráňte ma!,, zreval Mato a medveď sa po ňom rozbehol. Chico mu dal facku a medveď ľahol na zem. Toman sa medzitým stratil a tak ho išli Chicony s Matom hľadať. Mato poslal Nomonke správu, že čo sa stalo. Tá ale ktovie prečo neodpísala. Mato sa o ňu začal báť a tak mal stále na Chica hlúpe otázky. Ten ho ignoroval a keďže sa stmievalo , rozložili stan.
,,Tomana nájdeme zajtra, on už sa o seba postará.,,
Mato si pozeral letsplaye od SF Playera , čo Chica znervózňovalo , ale držal sa. Potom však chytil Matov notebook a vyhodil ho zo stanu.
,,Čo robíš? Pou ma zabije!,, povedal Mato.
,,Volal mi Josef, SchoolMonkey a Tom90 nás vykradli, uniesli aj Nomonku.,,
,,Nié!,, Mato chytil lano a utekal k najbližšiemu stromu. Omotal si ho okolo krku a zoskočil. Konár sa zlomil a strom spadol naňho. Vtom prišiel k stanu Toman a povedal:
,,No, vy ste síce utiekli, ale ja som tam chvíľu počkal a potom toho medveďa zabil holými rukami!,,
,,Si hrdina, škoda že som to nevidel,, , povedal Chicony a potom vytiahol Mata spod stromu, ktorému ako zázrakom nič nebolo. Mato bol na tom ale horšie, keďže mal poranenú ruku.
,,Chico, daj mi na to obväz, rýchlo!,,
,,Ty si vymenil lekárničku za karty pokémonov, tvoja chyba.,,
Mato si to teda oviazal papierom a všetci prespali v stane. Ráno dohryzený od komárov vstali a pokračovali v túre. Mato sa už dostal z toho, že ukradli Nomonku a dúfal, že ju policajti Felix a JK nájdu. Potom došli k malému jazierku a išli sa osviežiť. Vtom zazreli SchoolMonkeya a Toma, ako vchádzajú do chaty, ktorá bola zjavne ich úkryt. Mato sa rozbehol a všetkých vnútri zmlátil a potom vyšiel von s Nomonkou na rukách. Chicony a Toman sa na seba neveriacky pozreli a vzali si svoje veci.

Vrátili sa k parkovisku, ale Chiconyho Bentley bolo bohužiaľ odtiahnuté, pretože parkoval na chodníku, a tak sa teda domov dopravili parným valcom, ktorý šiel okolo.

Naposledy upraveno FireBow; 20-07-2014 v 20:30.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli FireBow za tento užitečný příspěvek:
Staré 11-08-2014, 08:14
AfterDarkor

Standardní

Stratení na salaši

Bol horúci deň a Mato odcestoval vlakom na pár dní na svoju farmu. Toman si uvaril kávu a hral na mobile Catch doges, keď započul z izby ovčí hlas. Chicony to počul až do kúpeľne, kde si dával rannú sprchu a šli sa pozrieť do Matovej izby.
,,Zabudol si Nomonku!,, vykríkol Toman.
,,Poobede mu ju odvezieme, kde je vlastne tá farma?,, spýtal sa Chico.
,,Niekde pri Salašovciach.,,
O pol 12 Chicony začal pripravovať anglický steak s pečenými zemiakmi a 15 druhmi zeleniny opekanej na grile a hodil to zohriať do mikrovlnky. Spolu sa teda najedli a zbalili len to najpotrebnejšie, veď tam budú maximálne 2 dni, kým dorazia a možno tam aj prespia. Keď už šli dosť dlho a bolo po polnoci , zastavili na parkovisku trochu sa vyspať. Toman prešiel prvú misiu , vypol mobil a zaspal, Chicony o chvíľu tiež. Ráno o 12 teda Chicony sadol za volant a Toman si zapol mobil. Po pár hodinách cesty ich zastavila polícia pri bežnej kontrole vozidiel. Prebiehala hladko a už mali pokračovať, keď v tom Toman zakričal:
,,Chico chápeš to?! Presne ako včera, strieľam po nich skoro 2 hodiny a zrazu sa mi minú náboje, hodím granát a zas som musel končiť, lebo to odpálilo civilistu.,,
,,Nevšímajte si ho, on , on hrá len takú hru na mobile.,,
Po hodine vysvetľovania a opisovania , čo sa to vlastne deje, mohli konečne pokračovať a nakoniec aj došli k Matovej farme. Ten , ako sa dalo čakať , v stodole robil nejaké syry.
,,Mato!,,
,,Toman!,,
Chicony vybalil z tašky Nomonku a podal ju Matovi. Ten ju videl naozaj veľmi rád a odviedol ju k sebe do izby. Mato sa rozhodol ukázať kamarátom svoju farmu a pole, takže sa naň vybrali. Podrobne im opísal čo sa deje a už sa chceli vrátiť, keď sa Chico spýtal:
,, Mato, je normálne že sme v lese?,,
Mato sa zamračil a priznal, že sa stratili. Po hodinách predierania sa v obilí sa pred nimi zjavil tank , ktorý pilotoval známy tankista JK.
,, Nebojte, dostanem vás von!,,
Chcel teda k nim zacúvať tankom, ale prešiel po míne a odpálilo ho to. Chico vytiahol poslednú fľašu vody, napil sa a podal ju Matovi, ktorému spadla a vyliala sa na zem. Otvorili si teda čipsy a najedli sa , keďže nič iné nemali, keď v tom Chica niečo napadlo:
,,Mato, vyhodíme ťa s Tomanom do vzduchu a nájdeš cestu von.,,
Vyhodili ho a dopadol na horiace ostatky tanku. Krivo sa pozrel na Chica a povedal:
,,Prečo ste ma nechytili?,,
,,Veď si nám nepovedal, nech ťa chytíme.,,
Mato uznal, že ho Chico dostal a išli teda na sever , kde má vraj byť cesta, ktorú videl zhora. Po chvíľke v poli narazili na jednu ovcu a Mato sa s ňou začal rozprávať.
,,Máme ísť stále rovno a potom doprava, aspoň tak to povedala.,,
Chico a Toman sa na seba pozreli a určite si mysleli, či sa Mato náhodou v tom poli nezbláznil. Zrazu došli k studničke a na chvíľu si pri nej oddýchli.
,,Čo robí studňa v poli?!,, spýtal sa Chicony.
Mato povedal, že v tejto časti poľa ešte nikdy nebol, pretože nepatrí jemu ale farmárovi Karlosovi, ktorý nemá rád keď sa mu niekto motá po jeho pozemku. Na zemi boli ovčie stopy, ktoré iste videli ku Karlosovej farme a preto sa rozhodli ísť po nich. Chicony vytiahol svoj nôž a presekal si cestu cez obilie. Konečne došli pred dvere stodoly a Chico sa šiel pozrieť dnu. O chvíľu vyšiel von s taškou koláčov a kilom syru.
,,Nechápem Mato, prečo sa ho bojíš, dokonca povedal , že nás odvezie späť na tvoju farmu.,,
Nasadli teda na kombajn a cez pole šli smerom k Matovej farme, Toman im pred nimi robil cestičku pomocou kosačky. Keď došli späť , nasadli do auta, ale zistili , že pre Mata už tam nie je miesto, a tak ho hodili do kufra. Po pár kilometroch ich zastavili tí istí policajti a zatkli Mata za to, že nebol pripútaný.

Naposledy upraveno FireBow; 11-08-2014 v 08:28.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 5) řekli "Díky" uživateli FireBow za tento užitečný příspěvek:
Staré 11-08-2014, 09:34
Dragon killeR Dragon killeR je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Jul 2014
Umístění: s7,hospodauvočka
Standardní

myslíš že by si tam vmestil aj mňa?
Staré 11-08-2014, 09:55
AfterDarkor

Standardní

Citovat:
Původně založeno Dragon killeR Zobrazit příspěvky
myslíš že by si tam vmestil aj mňa?
Určite, ak chceš byť niečo konkrétne, PM .

Odpovědět s citací
Staré 11-08-2014, 10:54
Dragon killeR Dragon killeR je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Jul 2014
Umístění: s7,hospodauvočka
Standardní

nie nechám sa prekvapiť.
btw: Prečo tam nedáš aj seba?

Možnosti