Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 23-03-2014, 11:34
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Standardní Nový moderátor

Zdravím miestnu komunitu,

Znovu sa udiala menšia zmena v zložení moderátorskeho tímu - tentoraz bude doplnený o moju osobu, z dôvodu stúpajúceho trendu aktivity pri miere prítomnosti moderátorov, hraničiacou už s nedostatočnou. Možno to pre viacerých z vás bude prekvapivou udalosťou, keďže moja neaktivita bola celkom častá, ale niečo sa bude musieť zmeniť - a dúfam teda, že táto rekonštrukcia zloženia herného tímu bude môcť byť hodnotená ako pozitívna.

Pre miestnych užívateľov budem zrejme známym, tak sa predstavovať, nejak špecificky, dúfam, nemusím. Zatiaľ som sa nestretol s tým, že by niekto trpel averziou voči mojej osobe, a budem dúfať v to, že sa, aj po prevzatí funkcie moderátora tie, relatívne dobré vzťahy, nezmenia. Čo sa týka moderovania, v tejto oblasti mám skúsenosti zo Soccerstar a Bloodmoon fóra, a parc. teraz aj z fóra slovenského, takže mnou vykonaná práca bude vysokej kvality - ak by k nej mal niekto pripomienky, je možné sa na mňa obrátiť formou súkromnej správy a prediskutovať niektoré opatrenia.

Záverom, za dôveru by bolo vhodné poďakovať Slonovi. Zvyklosti tohoto fóra v oblasti porušenia pravidiel a jeho následkov budem rešpektovať, a posnažím sa, aby sa na moderátora pozeralo tak, ako tomu bolo kedysi - integrálnu súčasť komunity, ktorá okrem atribútu profesionality má aj akúsi tú ľudskosť, a hlavne sa posnažím priniesť hodnotu otvorenosti, keďže pripúšťam diskusiu na akúkoľvek tému týkajúcu sa kvality mojej práce, kde záver bude podložený argumentáciou, nie využitím funkcie "Zamknúť."
Staré 18-07-2016, 20:49
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Standardní

Opakovane zdravím z tejto pozície,

znovu sa stávam moderátorom, hoci neprebehol nábor – dôvod je zrejme aktívnejším užívateľom známy. Naposledy tento text obsahoval akúsi víziu, ktorá bola podaná dosť explicitne – vymedzoval som sa voči konkrétnym praktikám konkrétneho človeka. Teraz rovnako nastupujem ako „krízové riešenie“, ale vymedzovať sa voči nízkej miere aktivity by bolo, uvážte, nielen zbytočné, ale aj komické.

Deklarácii akéhosi až-manifestu sa ale nevyhnem. Bude možno pôsobiť dosť autoritatívne a populisticky, to nie je ale cieľom. Začínať negatívne, t. j. riešiť na prvom mieste postihy, ma neteší, ale je to nutné, pretože to je jeho hlavným obsahom, v minulosti bol cieľ plne abstraktný, teraz mám isté predstavy. Znovu budem okrem pravidiel brať ohľad aj na niečo ako zvyklosti; ale budú mať svoj limit. V názve fóra stojí „supportforum“, t. j. fórum hernej podpory. Primárnym cieľom je teda, pri obmedzenej aktivite, sprostredkovať tento účel, a teda to bude hlavné kritérium pre posudzovanie vhodnosti niečoho, čo môže byť nazvané prejavmi lokálnej kultúry – hlavne bude snaha o eradikáciu toho rádobytrollingu formou podávania zámerne nesprávnych faktov vraj s cieľom zábavy, rovnako ako iné prejavy tohto typu na oficiálnych miestach. V tomto ohľade sľubujem nekompromisnosť. Diskusie na chate občas mali tendenciu prerásť do niečoho kontroverzného, tak tiež priamo oznamujem, že mám akýsi limit, v ktorom budú zastavené, hoci riešiť osobnú komunikáciu rôznych bizarných foriem budem minimálne, ak nie je podaná sťažnosť adresátom. Nesnažím sa teda priniesť staticky hodnotu trvania na pravidlách, nekompromisne – skôr to akosi normalizovať, hoci to slovo má negatívne konotácie. Dlhodobejším členom je môj prístup v tomto ohľade známy, meniť sa nebude.

Opakujem, s mojou osobou je diskusia o každom opatrení možná až vítaná, a som ochotný svoje opatrenia zvážiť až zvrátiť, ak mi bude dokázané, že je to vhodné alebo nutné. Taktiež ma zaujímajú reakcie užívateľov, ktorých sa dané opatrenia netýkajú, vždy budú zdôvodnené, ak sa o to požiada. Nedávno som sa síce pozície vzdal, ale preverený člen dokáže vyhovieť súčasnej situácii vhodnejšie, pretože je známe, ako bude konať.

Snáď moje pôsobenie pomôže predchádzať niektorým negatívnym javom a splní to, čo je od neho očakávané.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 9) řekli "Díky" uživateli Felix™ za tento užitečný příspěvek:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání