Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 21-11-2015, 19:26
slOn slOn je práve online
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Nikde
Standardní Výsledky průzkumu

Zdravím,
ještě jednou děkuji všem, kteří se zúčastnili a poslali mi informace. Každý vyplněný dotazník je pro nás velice přínostý a poskytne nám údaje o tom, jakou cestou máme jít. Přečetl jsem si každou vaší zprávu, ale odpovědět na všechny nemohu. Nebojte o všem, co jste mi chtěli říct, jsem informovaný a budu se snažit vám vyhovět. Moje pravomoce jsou však velice omezené a nemohu dělat zázraky. Pokud se něco líbí mně, tak to neznamená, že se to bude líbit i vedení. Přímo změnit mohu nějaké aspekty fora a podpory, ale hra je v rukou vývojářů, kterým však vaše námitky a návhrhy odešlu. Vybral jsem pouze některé otázky, které by vás podle mě mohli zajímat. Neuváděl jsem všude všechny výsledky, protože přesná čísla nejsou pro vás až tak důležitá, ale snažil jsem se popsat situaci u každé otázky podle svého pohledu.

1 Jaké je vaše pohlaví?
Citovat:
Muž 188 94 %
Žena 12 6 %
Tady bohužel vidíme, že hry většinou hrají kluci. Je to celkem škoda, jelikož něžné pohlaví by do naší komunity určitě přineslo něco pozitivního.

2 Kolik je vám let

Citovat:
0-10 0 0 %
11-17 97 48,5 %
18-26 68 34 %
27-40 26 13 %
40+ 9 4,5 %
Nevím, jestli se jen hráči nechtěli přiznávat, ale myslím si, že tady jsou někteří pod 10 let. Možná jen nechtěli (neumějí) vyplňovat dotazník.
Překvapilo mě zastoupení mladých dospělých. Alespoň komunita zde na foru na to občas někdy nevypadá.

4 Jak dlouhou dobu trávíte denně u Shakes & Fidget?
Citovat:
Méně než 1 hodinu 4 2 %
1-2h 39 19,5 %
2-3h 75 37,5 %
4 a více hodin 82 41 %
4 a více hodiny? To je vskutku překvapivé. Netušil jsem, že se něco dá dělat tak dlouho ve hře, pokud tedy nesedíte neustále v hospodě u piva.

6 Jak dlouho již hru hrajete?
Citovat:
Méně jak 1 rok 13 6,5 %
1-2 roky 48 24 %
3 a více let 139 69,5 %
Zdá se, že komunita je již vyzrálá a jsou zde převážně dlouho hrající hráči, což je na jednu stranu dobré a na druhou špatné. Noví hráči hráči přinesou nové nápady a osvěží komunitu, staří zase mají o hře dobrý přehled.

7 Přestali jste již někdy hrát? Pokud ano, tak z jakého důvodu?
Tady jsem to pokazil. Omlouvám se. Hádám, že obě skupiny hrát přestaly. Hlavním důvodem byl samozřejmě neustálý stereotyp... bohužel a nedostatek času.

8 Jak hodnotíte updaty hry?
Nejpozitivnější ohlasy zde dostaly updaty s WC a věží, které dokonce nedostali žádnou "hrůzu". Jako poslední bohužel skončila nová verze hry, což se dalo očekávat.

9 Jaké typy updatů (novinek ve hře) byste chtěli vidět? Seřaďte od nejžádanějších po nejméně chtěné.
Jak jsem i očekával, nejvíc byste si přáli nové předměty. Témeř na stejné úrovni jsou však i naprosto nové funkce.

13 Seřaďte následující aktivity od nejzábavnější po nejméně zábavnou
Nejzábavnější je podle vás podzemí. Tomu se ostatně nelze divit. Ten adrenalin při sledování posledních ran a doufání v kritický zásah je k nezaplacení. Další je plnění úkolů v hospodě. No, je to de facto povinná aktivita, ale celkem mě překvapuje, že je to tak zábavné.
Někteří zmiňovali kolo štěstí, protáčení při epickém víkendu nebo start na novém serveru.

14 Dosáhli jste s některou postavou již úrovně vyšší jak 300? Pokud ano, zdá se vám hra na této úrovni stále zábavná?
Většina odpověděla že ne, ale ti z mála, kteří už mají postavu na 300+ úrovni bohužel již hru nepovažují za zábavnou. Doufám, že tímto se mi podaří vedení rozhýbat k nějakému zpestření hry na vyšších úrovních. Někdo však hru považuje stále za zábavnou.

15 Za co houby utrácíte?
Nejvíce se sype za zvíře a piva. Samozřejmě. To jsou hlavní věci, které vás ve hře posunou hodně dopředu. Zlatý profil, jako nejméně užitečná věc ve hře, je samozřejmě na posledním místě.

16 Myslíte si, že je hře dostatek možností utrácení hub?
Většina si myslí, že skutečně je.

19 Jste spokojení s frekvencí otevírání nových serverů?
Valná většina souhlasí, že servery se otevírají dostatečně často. Jen málo lidí si myslí, že je to velice často, což vzhledem k častým stížnostem mi příjde zvláštní.

22 Jak byste ohodnotili forum? Známky jako ve škole
Nejlepší známky dostala sekce FAQ. Byly tam i nějaké pětky. Škoda, že jsem k tomu neudělal komentář, jelikož by mě celkem zajímalo, co se vám na to nelíbí. Pokud tedy mohou hráči, kteří hodnotili horší známkou jak 3, mi napsat do zpráv důvod, bylo by to dobré.
Komunita byla ohodnocena nejhůř, což celkem nepřekvapuje.

23 K čemu forum používáte?
Hlavně k vyhledávání informací. Chatování je na předposledním místě, což je celkem překvapivé.

"pokud mám návrh, tak musím dlouho hledat jestli už s tím někdo nepřišel. Udělal bych sekci kde bude mít přístup jen admin a tam vždy uvede co bylo navrženo a na co už se neptat. A admini i slon mít povinné cca 1-2 hod denně na chat, aby dokázal okamžitě reagovat na nějaký problém,časy kdy budou online budou známy.Mít napsáno kdo co má z adminů na starosti."
To není špatný nápad, ale vyhledat si něco na foru zabere pár minut. Chat je jen pro společenskou konverzaci a ne na otázky ke hře. Na to je přímo sekce na foru nebo podpora.

"Malo odpovedi na otazky hracov. Ja chapem, ze sa neda venovat kazdemu osobitne, ale ludia hlavne po updateoch mavaju vela otazok... A dopredu sa nic nedozvedia a ani na fore sa nedockaju odpovede. Je mozne ze ani sami tie odpovede nemate, ale potom je lepsie to priamo povedat...."
Myslím, že na každou otázku se zde najde odpověď at je to od hráčů nebo od moderátorů. Pokud odpověď nedostanete, tak můžete napsat na podporu, tak vám odpoví vždy. Pokud něco nevím, tak se většinou zeptám na vedení. Občas se to stát může.

"Zoznam všetkých príšer(lvl atď.), album (niečo ako albumhelper)." Myslím, že všechny potvory jsou již v sekci FAQ. Albumhelper byla fanouškovská aplikace a oficiálně není povolená, čili na foru určitě nemá co dělat.

"Skoro nic, ale přivítal bych rychlejší vkládání screenů (obrázků)." Forum neslouží jako hosting obrázků, čili je nejlepší to dělat přes odkazy.

"Pro mě osobně možnost vkládat nové příspěvky, jelikož nemám pravomoc" Nemůžete psát příspěvky do sekce "Novinky" a do uzavřených témat. Každé jiné aktivní forum (sekce) je pro ověřený účet otevřená.

"NA foru by mohl byt takovy kalendar kdy je jaky event minulí rok byl ale ted ho nemuzu nidke najit." Kalendář již není a nebude, jelikož v poslední době se stává, že eventy nejdou pravidelně. Protom by si hráči stěžovali, že uvádíme mylné informace.

"Chybí mě tam nahlašování hráčů, kteří porušují pravidla, dle mého názoru by se to mělo vrátit." Určitě ne. Nahlašování je jen přes podporu. Může to udělat každý, je to anonymní a nepotřebujete k tomu účet na foru.

Na přehlednosti fora se pokusíme zapracovat.
Některým zde chybí staří moderátoři Ano, dodávali tomuto foru jisté "aroma".
Design fora byl vytvořen grafiky hry a je jen jeden. Chat taktéž nelze nijak upravovat, jelikož je přímo v kodu vBulletinu.

25 Jak hodnotíte práci moderátorů? Známky jako ve škole.
Nejlpší hodnocení jsem dostal já, děkuji Komentáře jsou vcelku pozitivní a pokud tam je nějaká stížnost, tak to vyřídím s daným moderátorem

27 Jste spokojeni se soutěžemi na foru? Pokud ne, odůvodněte.
Většina odpověděla "neutrální". To mě celkem zklamalo. Rád bych viděl více pozitivních odpovědí. Určitě na tom zapracujeme Slibuji, že budou častěji a mnohem zábavnější! Pokusíme se dělat menší soutěže každý měsíc, které nebudou vyžadovat speciálních znalostí nebo schopností. Chico se o to jistě postará

32 Jak jste byli spokojení s podporou? Známky jako ve škole
Vcelku jsem dostal vynikající hodnocení. Jsem rád, že jste spokojení. Byly nějaké stížnosti na rychlost odpovědí, ale bohužel se to může stát. Někdy váš ticket rovnou přepošlu na vedení s dotazem a odpovím vám až tehdy, když mi dojde odpověď odtud, nebo prostě v danou chvíli nemám čas. Jsem studentem medicíny a toho času je čím dál tím méně. Možná se tedy v budoucnu dočkáte skutečně profesionální podpory ale už od jiného člověka. Návrh s chatem není špatný, ale taktéž by to fungovalo pouze jen ve chvíli, kdy budu u počítače. Jednou jsem již něco podobného vedení navrhoval. Na to se nyní dá využít skype. Omlouvám se některým, ale občas skutečně váš problém nejde vyřešit a nezávisí to nijak na mojích schopnostech nebo ochotě.

36 Chcete nám ještě říct něco, na co jsme se nezeptali?
Všechny vaše zprávy jsem si přečetl, ale nemohu odpovědět na každou. Nicméně jsem z toho vytahal nějaké informace a pokusím se je použít ke zlepšení hry.

"Popřípadě různé možnosti vydělat si houbičky vyplňováním dotazníků nebo přehrávání videí. Nejlépe zrušit toto omezení na národní verze.."
Tohle zrušit nijak nelze. Je to stanovené poskytovatelem reklam a on si určuje, kdo bude moct danou reklamu vidět.

Pár lidí navrhovalo zavedení příběhu. Není to špatný nápad, ale tomuto by skutečně přišlo na chuť jen pár jedinců. Ale určitě by podle mě byl skvělý nějaký příběh ve formě komiksu.

"Více zapojit hráče na vývoji hry,častěji podávat informace o updatu"
Zapojit se můžete jen tak, že nám budete posílat návrhy. Informace můžeme poskytnout jen v případě, že se nějaký update chystá. Samozřejmě něco musí zůstat v utajení, ale při vydání updatu jsou poskytovány veškeré hráčům dostupné informace.

"rozhodně mi v této hře vadí děti mladší 13ti let-jsou neskutečně zlí-samolibí-a dokážou člověku hru znechutit časté podvody s prodejem postav nebo podvody druhu houbiček-" To se vyskytuje všude. Pokud mi hráče nahlásíte a předložíté důkazy, tak se to určitě bude řešit. Zjednodušit dokázování nelze, jelikož musíme poskytnout spravedlnost pro obě strany. Nechceme dopustit, aby byly blokování nevinní hráči.

"jaké máte názory na hráče co to hrají? " Názory mohu mít jen na hráče, se kterými příjdu do styku (písemnou formou). Bohužel je to velice špatné a většinou se vážně musím ptát, jestli chci žít na téhle planetě, ale najdou se i velice chápaví a příjemní lidé. Je to tak naprosto všude.

"Chtěl bych, aby ve hře bylo více eventu (svátku), které se po světě slaví."
Pokud vás napadá nějaký konkrétní typ, můžete nám ho navrhnout.

"Do hry bych přidal funkci aby hráči hráli o něco mezi sebou (něco jiného než je aréna atd)" To by určitě nebylo špatné - viz Tiny Island.

"v servech je spousta hráčů kteří již dlouho nehrají,nedají se vyloučit nebo barevně označit?" K mazání neaktivních účtů docházet nebude, ale odlišit např. po měsíci neaktivity by nebylo na škodu.

"Byl bych rád, pokud by výsledky dotazníku byly zveřejněny i nám hráčům / návštěvníkům fóra." Zde je máte

"Co plánujete po zdolání 14 podzemí a kdy přibudou nové věci do albumu a přidají se potvory ze 14 podzemí-" Nejspíš 15. podzemí? Ne, to ještě netuším. Nevím, jak to bude s přidávání nálepek. Jsou s tím celkem potíže, pokud se to přidá již po době, co to podzemí funguje, ale jistě tam jednou budou.

"Pravidelné promazávání dlouhodobě neaktivních postav s nízkým levlem by mohlo vést k oživení aktivity na starších servrech a nemusely by být stále otevírány nové." Promazávání aktivitu nijak nezvýší, jen sníží počet hráčů na serveru. Nové servery se neotevírají kvůli počtu všech hráčů, ale jen kvůli těm aktivním.

"Chtěl bych útočit na pevnosti dle libosti a ne podle toho, koho mi to přiřadí. Slabší hráči by měli nějaký koeficient, který by jim pomáhal proti výrazně silnější hráčům." To by mohlo vést k cíleným útoků, které by byly pro daného hráče naprosto devastující. Slabší hráči mají výhodu tu, že jím silnější nevezmou tolik surovin a naopak.

"Hra je velice dobrá a nechtěl bych, aby byli novinky přidávané z jiných her ( např. Pevnost - ***). Aby byl prostě SFGAME originální a ne sloučenina ostatních prohlížečových her." V dnešní době vymyslet něco originálního je skutečně složité. Občas udělat to, co jinde funguje dobře, nemusí být na škodu, ale věřím, že chcete vidět něco originálního.

"Ano, chtěl bych, aby se zavedla změna nicku. Účet jsem si zakládal když jsem byl mladší a dal jsem si naprosto dětinský nick. Teď toho lituji. Už mám 288 lvl a se hrou skončit nechci. " Nyní to můžete udělat přes podporu http://forum.sfgame.cz/showthread.php?t=8431

Pokud jste to dočetli až sem, tak gratuluji
Jestliže máte ohledně nějaké otázky připomínky, můžete mě kontaktovat v PM nebo přes podporu. Ještě jednou upozornuji, že návhry, které se mi líbí, do hry vůbec nemusí být přidány a zřejmě je i malá šance, že vůbec budou, ale jsou to cenné informace o tom, čeho si hráči žádají.
V příštích několika dnech vyberu nejpřínosnější odpovědi hráčů, kteří dostanou slíbenou odměnu. Doufám, že tento dotazník pomohl jak nám, tak i vám hráčům.
Děkuji

Naposledy upraveno slOn; 21-11-2015 v 20:53.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 14) řekli "Díky" uživateli slOn za tento užitečný příspěvek:
Staré 24-11-2015, 12:05
slOn slOn je práve online
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Nikde
Standardní

Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 4) řekli "Díky" uživateli slOn za tento užitečný příspěvek:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání