Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Pomoc & Otázky

Pomoc & Otázky Chcete se na něco zeptat, co vám není jasné? Zde je sekce pro vás!

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 12-09-2019, 21:50
Armenthor Armenthor je offline
Strašidlo

Datum registrace: Feb 2013
Standardní pevnost

Přeji všem příjemnou hru.
Rád bych se zeptal zkušenějších hráčů na strategii, jak dosáhnout a dostatečně našetřit na zvýšení levelu pevnosti.
Momentálně mám pevnost na levelu 19, ale měl jsme pocit, že při zvyšování z 18 to trvalo "věčnost!."
Vojáky i lučištníky už mám vylepšené (tedy úroveň 145, teď se mi vylepšuje i obranná zeď na 19), ale pořád mám pocit stejný jako když jsme sháněl suroviny při levelu 18 (oba doly mám taky vylepšené na 18) - v mém okolí se při útoku na pevnost mohu vybrat jen ze tří možností:
a) hráč má nula surovin, které bych mu sebral (škoda, asi mne někdo předběhl)
b) hráč má skvělé suroviny (v milionech), ale já ho i přes vysoký level vojáků neporazím
c) hráč má nic moc suroviny (tisíce) a protože má i houby armádu, je to jediný, na koho se dá útočit (zisk po zpětném doplnění stavu vojáků je ale dost slabý)
Škoda, že není zde systém jako v podzemí, protože na mne vždy a bohužel i často zaútočí silnější hráči, vyrabují mne pevnost (vysoký level zdi i obránců jako kdyby nefungoval) a navíc mne oberou o velkou část surovin, takže během "ochrany" jsme rád, že doplním to, co vzali.

Mám tedy dotaz, jak se ostatním podařilo ušetřit na pevnost levelu 20 a zda mají kladné zkušenosti s útoky na pevnost, která se podle "radaru" jeví jako nedobytná a systém vyhrožuje vaší prohrou.

Děkuji za radu
Staré 13-09-2019, 12:14
kec kec je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Feb 2013
Standardní

Bohužel existují jenom 2 možnosti:
Kolo štěstí a lesní raritní víkend (oboje dotované houbami)
Maximálně vylepšit obranu a čekat (a při tom útočit s mizivým ziskem)

Celá pevnost má problém s nevyvážeností, napříklyd spotřeba surovin roste o tolik rychleji než produkce, že ani prodlužování délky vylepšování to nevykompenzuje. Já jsem v této situaci už aspoň 2 roky - vylepšit pevnost z levelu 15 na 20 mi trvalo srovnatelnou dobu jako vylepšení na level 15 a jedno vylepšení dolu na drahokamy mi trvá 2 měsíce, protože těžba stojí víc, než za tu dobu vytěží doly. Navíc i když maximálně vylepšená obrana je teoreticky neporazitelná, stává se, že se 2 hráči domluví(nebo jeden s multiúčtem) a jeden porazí většinu obrany a druhý shrábne suroviny dřív, než ji napadnutý stačí obnovit. Na nižších levelech pevnosti se taky může stát, že útoky přicházejí tak často, že je nemožné stavět obranu dost rychle, a člověk může skončit i v mínusu(ztrácí suroviny rychleji, než se těží). To vede k poněkud absurdní(a tvůrci nezamýšlené) situaci, kdy nejlepší způsob stavění pevnosti je úplně bez obrany. Tuhle strategii ale musí hráč použít od začátku.

Co se týče útoků, tak pokud hra tvrdí, že je nevyhratelný, je to opravdu tak.
Staré 13-09-2019, 14:07
Bortas Bortas je offline
Smrtka

Datum registrace: Nov 2012
Standardní

Platí co psal kolega nademnou, jen doplním, že situace se zlepší po vylepšení zdi a obranných jednotek na maximum, v ten moment tě jeden hráč nebude schopný porazit, takže pokud se na tebe nedomluví dva, budeš mít klid.

Ohledně lesního eventu, zkus za každou cenu odtahat kompletní touhu, přičemž ber nejkratší úkoly i za cenu špatného poměru zlata/expů. Takto získáš nevíce surovin do pevnosti a pokud nebudeš mít vyloženě smůlu, tak skončíš event s více houbama, než s kolika si začínal. A pokud o ně nemáš vyložně nouzi, doporučil bych i gryfa, ať vytěžíš z eventu co nejvíc. Takto se dá na dražší budovy poměrně dobře našetřit, kor když před necelým rokem několikanásobně zvýšili zisky surovin. Já pevnost dokončoval před dvěmi lety a to teprv bylo peklo.
Odpovědět s citací
Staré 02-10-2019, 19:44
Xnon Xnon je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Jul 2019
Standardní

Jak můžete zautočit na konkrétní pevnost? Každá změna soupeře vám vybere náhodného hráče. Při zvolení záložky pevnosti v síni slávy se zautočí na hráčovu postavu.
Odpovědět s citací
Staré 02-10-2019, 19:51
napoli777 napoli777 je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Citovat:
Původně založeno Xnon Zobrazit příspěvky
Jak můžete zautočit na konkrétní pevnost? Každá změna soupeře vám vybere náhodného hráče. Při zvolení záložky pevnosti v síni slávy se zautočí na hráčovu postavu.
pošta-souboje-obrana pevnosti-protiútok
Odpovědět s citací
Staré 03-10-2019, 13:37
Xnon Xnon je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Jul 2019
Standardní

Citovat:
Původně založeno napoli777 Zobrazit příspěvky
pošta-souboje-obrana pevnosti-protiútok
To funguje když mě napadne. To by musel napadnout 2 stejné hráče aby se mohly domluvit, taková šance je malá. Když na mě nezautočí tak ho nemohu napadnout.
Odpovědět s citací
Staré 03-10-2019, 15:01
Bortas Bortas je offline
Smrtka

Datum registrace: Nov 2012
Standardní

Hra ti v pevnosti nabízí protivníky, kteří jsou v síni slávy v pevnosti v určité vzdálenosti od tebe (přesné číslo se neví, začínalo se +-50 pozic, teď snad okolo stovky), tedy pokud proklikáváš za goldy a hledáš někoho kdo je poblíž tebe, máš poměrně slušnou šanci ho najít. Pokud je od tebe dál, tak ho nenajdeš.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání