Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 06-08-2010, 08:55
Master Master je offline
Děcko

Datum registrace: Aug 2010
Standardní banned acc?

Ahoj,

tak koukám, že pokud se adminům nelíbí, že někdo haní jejich práci, dojde ke smazání příspěvku - je to všude stejné... Když dojdou adminům argumenty, smažou to a dělají, jako by se nic nestalo. Proč zde vlastně forum je? Nejednalo se o vulgární příspěvky, nejednalo se ani o příspěvky porušující pravidla a přesto byl celý thread smazán a to v momentě, kdy si někdo dovolil nesouhlasit a říci to nahlas.

Naposledy upraveno Master; 06-08-2010 v 08:56.
Staré 06-08-2010, 12:53
Ríšššá Ríšššá je offline
Pán temnot

Datum registrace: Jul 2010
Odeslat zprávu přes Skype™ Ríšššá
Standardní

Ano tak to je všude a můj příspěvek si možná nikdo nepřečte protože už tu nebude tread nebo se tento příspěvek změní kupříkladu na "Sem lamka","Spamuju jak se dá"a podobně.Ale nesetkal jsem se stím v takové rovině jako tu všude jsou "Zkušení" lidé adminy ale tady se mi u jednoho nejmenovaného vážne začíná nelibít jeho chovaní avšak jestly stím chceš ty či já něco udělat musíš se dostat před konkurz na Admina či podobnou "Hodnost".

Není, kam upnout svou vůli, nezbyla žádná z cest, i ty zapovězené zmizely.A s nimi odešel i Ríšššá.

Naposledy upraveno Ríšššá; 06-08-2010 v 13:17.
Staré 06-08-2010, 13:14
Kaney Kaney je offline
Lovec hlav

Umístění: hmm,ze by doma?
Standardní

njn hlavne kdyz ten nejmenovanej neumi pravopis zato dobre si dela co chce jako gm
Staré 06-08-2010, 15:23
Chicony Chicony je offline
Veterán

Umístění: Alone. Forever.
Standardní

Posty s porušením pravidel se tu kupodivu mažou, ano. Také mě to zarazilo. Už to tak ale bylo předtím, než se moderátorem stal váš nejmenovaný človek, Fantomas. Nesetkal jsem se ovšem s editací příspěvku, která by znamenala změnění smyslu původního příspěvku na žádném slušném fóru - To se tu fakt děje ?

Ríšššo, i tvoje posty byly několikrát spamy či offtopicy. Pouze se smazaly a nebyl jsi odměněn varováním, možná už i týdenním banem za spam. Takže ty by jsi možná mohl občas děkovat za to, jak se to tu řešilo/řeší.

Já bych byl pro zavedení a hlavně praktikování klasického systému fóra, které se týká porušování pravidel. Tedy systém Varování (na fórech používáno jako Warny), kde kupříkladu za 3 warny za spam/offtopic dostaneš týden odpočinek od fóra.
Proč ? Kolikrát zde došlo ke smazání celého threadu, který nebyl dořešený - Téma uzavírá a) člen týmu (Moderátor či Board Admin) v případě, pokud je otázka natolik jasně zodpovězená, že neexistuje jiná možnost či jiné řešení. (V případě návrhů moderátor téma zamyká, pokud se návrh poněkolikáté opakuje). Za b) dochází k uzavření tématu tehdy, pokud o tom sám požádá zakladatel tématu, který je spokojen s některou s odpovědí či byl jeho problém vyřešen.

Doufám, že tento post přinese alespoň trochu zamyšlení nad fungováním místního fóra a neskončí kdesi ještě před tím, než si ho kdokoliv přečte.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^

Naposledy upraveno Chicony; 06-08-2010 v 15:26.
Staré 06-08-2010, 16:58
Ríšššá Ríšššá je offline
Pán temnot

Odeslat zprávu přes Skype™ Ríšššá
Standardní

Jistě spamy opčas napíši taky jsem slOnovi zavázan za jeho trpělivost.Mě zarazil včerejší "Edit" mých přispěvků na jedné fórové hře

Není, kam upnout svou vůli, nezbyla žádná z cest, i ty zapovězené zmizely.A s nimi odešel i Ríšššá.

Naposledy upraveno slOn; 06-08-2010 v 19:54.
Staré 06-08-2010, 19:56
slOn slOn je offline
Community Manager

Umístění: Nikde
Standardní

Mám velkou trpělivost. Bany dávám už jenom když je to velmi vážné. Vím jaké je to být týden bez fora atd proto nechci hráčům kazit náladu a doufám že mi vyjdou vstříc a nebudou porušovat pravidla.
Staré 06-08-2010, 20:14
Veterán

Standardní

Nemusí se hned banovat, to netvrdím. Proto jsou na fórech vytvořena varování, kde až po určitém počtu se dostaví ban. Neměl by být problém komunikovat a jednat na fóru v rámci pravidel, především se vyhnout spamům, offtopicu či posthuntu, což bývají asi nejčastější tresty.

Jenže zde se řešilo trošku něco jiného. Mazat tyto příspěvky, nebo ještě hůře - celé thready, není nejlepší cesta. Nejen že si daný uživatel svou chybu neuvědomí (nebo o ní ani neví), ale smazáním postu některé příspěvky jsou poté nesmyslné (v případě, že jiný uživatel, jehož post tam zůstane, na smazaný post reagoval). Smazáním celého threadu dokonce dochází k nedořešení problému/otázky/návrhu. O tom už jsem psal výše.

Padla tady také editace podstaty příspěvku - Moderátor, či jiný člen týmu, by neměl narušovat či měnit podstatu příspěvku. Zásahnout by měl pouze jako cenzura nevhodných slov či odkazů, které jsou v nesouladu s pravidly fóra. Editem může samozřejmě něco dopsat (nejlépe odlišnou barvou a hlavně se za/před text podepsat, že text doplnil právě on), nikoliv umazávat.

Nerad bych tu zasahoval do toho, co by se mělo a nemělo, ale editace příspěvku s narušením původního textu není vhodná. A IMO mazání postů a threadů (pokud nejsou třeba výrazně staršího data) také ne...

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
Staré 06-08-2010, 20:22
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Osobne se priznam ze nectu vsech 5000 postu a nekontroluju jestli je nekde spam. Theardy mazu jenom pokud o to hrac pozada nebo pokud to uz je nekde uplne stejnej theard.
(omlouvam se za diakritiku)
Staré 06-08-2010, 20:28
Veterán

Standardní

Jako CoMa rozhodně nemusíš procházet fórum kvůli spamu. Na fóru bývají alespoň 3 moderátoři, kteří toto hlídají (Ovšem nemažou ani jinak neupravují text uživatele).
Mimochodem jsem několik spamů či offtopiců reportoval. Pokud toto tlačítko zde funguje správně, měly by se ti zobrazit všechny reporty s prohřešky, které uživatelé fóra nahlásí.

Staré 06-08-2010, 20:52
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Moved! Naučte se správně třídit témata.
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování