Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 21-07-2016, 20:54
My Autumn My Autumn je offline
AfterDarkor

Datum registrace: Aug 2010
Umístění: Já půjdu do nebe
Odeslat zprávu přes Skype™ My Autumn
Standardní Stav moderátorského týmu v současnosti

Více než půl roku můžeme sledovat, že aktivita moderátorů postupně klesá. Za celou dobu existence fóra nebyla tak nízká. Proč je tolerována, když by současný stav zvládl klidně zlomek velikosti současného týmu?

Je pravdou, že došlo k výrazné změně – mladší byli vystřídáni staršími (v případě Josífka si tím ale jistý nejsem) s věkem 30+, takže údajně mají méně času. Je však zcela mimo mísu, když to dopadne tak, že v případě Spiddera je jeho neaktivita řešena podruhé a nemá to na jeho pozici žádný vliv a v klidu si pravděpodobně užívá 500 hub měsíčně. Další moderátor, Josífek, se veřejně neštítí říct, že používá bota. Dalším problémem jsou některá jeho rozhodnutí v sekci návrhy, jako by byly nesrozumitelné nebo zdály se nedostatečně průkaznými pro zamítnutí. Jako příklad můžu uvést http://forum.sfgame.cz/showthread.php?t=38641 a Felixem-již-srovnaný http://forum.sfgame.cz/showthread.php?t=38766. Demonstrativní karta za azbuku udělena pouze jednou a pouze jednomu uživateli, pravidla však zakazují každý cizí jazyk kromě slovenštiny – proč tedy bylo vhodné udělovat kartu v tomhle případě a jinak je to tolerováno? Mělo by se to teda tolerovat vždy, nebo postihovat v každém případu výskytu, a od dlouhodobě moderujícího člověka mi to přijde minimálně na revizi udělení téhle karty.

Velká část návrhů musela být uzavíraná Slonem: http://forum.sfgame.cz/forumdisplay.php?f=199 přestože to je v kompetenci moderátorů, kteří jejich stav zřejmě ignorovali. Dále můžu mluvit i o přílišném uvolnění mravů – některé formy zábavy nebo diskuzní témata tu nebyla obvyklá nikdy. Vulgarizmy jako „****“ nebo „****“ zůstávají bez postihu.

Co je řešením? Přijde mi, že ta doba byla dostatečně dlouhá na to, aby byl prostor pro sebereflexi. I náznaky uživatelů a bývalých moderátorů byly pravidelné a časté… V současné době by stačil Loca a Felix, nebo klidně nějaká nová tvář namísto spiddera a josifka (je tu spousta bývalých moderátorů, takže by nemusel být problém vybrat vhodného kandidáta).

Sprostá slova odstraněna. /slOn
prof. et prof. doc. et doc. Ing. et Ing. MUDr. MDDr. MVDr. JUDr. RNDr. et RNDr. RSDr. PhDr. et PhDr. PaedDr. PharmDr. ThDr. ThLic. ThMgr. PhMr. MrPh. DrPh. Dr. Phil. ThB. Mgr. et Mgr. Bc. BcA. My Autumn, DrSc. CSc. DiS. M.A. Ph.D. M.Sc. B.A. MBA M.Litt. M.Phil. DMS Dr.

Pravda a láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí:
http://forum.sfgame.cz/showthread.ph...000#post248000

Naposledy upraveno slOn; 21-07-2016 v 22:12.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 5) řekli "Díky" uživateli My Autumn za tento užitečný příspěvek:
Staré 21-07-2016, 21:03
Chicony Chicony je offline
Veterán

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Alone. Forever.
Standardní

MY AUTUMN NASTOUPIT.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Odpovědět s citací
Staré 21-07-2016, 21:08
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Standardní

Už dnes som na chate konštatoval, že je tu "plno rečí" a oficiálne sa neadresovalo nič. Priznám sa, v sekcii pre moderátorov boli dva príspevky explicitného posolstva - nemám súhlas hovoriť o tom prvom, v druhom prípade sa odcitujem "...Pretože treba zvážiť, či je pri takej miere aktivity nevhodné "prenechať miesto niekomu inému", hoci k neaktivite môžete mať legitímne dôvody." ... Datované viac ako týždeň dozadu.

Je to taký konglomerát z myšlienok posledných dní, no, tentokrát je znovu autor bývalý moderátor. Diskutovali sme o tomto probléme interne dlhšiu dobu, no. Očakávalo sa, že pár výmien bude "niekto za niekoho" , napríklad aj v tom prípade menovania mojej osoby - ten nápad bol tiež výsledkom dialógu.

Čo k tomu povedať, snažím sa to nejak riešiť, opakovane som vyťahoval na chat napríklad tému "dohodli sme sa pred 4 mesiacmi, že MA má o jeden trestný bod prísť". Očakával som, že tak niekto z moderátorov teda urobí. Musel som ja, hneď, ako som nastúpil... Alebo vyjadrenia samotného Slona na chate typu "na co jsou tady sakra ti modové" pri tom, ako si všimol nevhodného obsahu chatu.

Kontroverzia nie je v tom, či má niekto odstúpiť, ale kto všetko by to mal byť - dalo by sa povedať, že napriek minulej chvályhodnej práci, ktorú bežní užívatelia možno ani moc nevideli, je tu jedno meno, kde je toto odporúčanie z mojej pozície isté...
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Felix™ za tento užitečný příspěvek:
Staré 21-07-2016, 21:13
josifek josifek je práve online
Moderátor chatu

Datum registrace: Oct 2010
Umístění: Železná Ruda
Standardní

Abych se vyjádřil je pravdou, že zdejší aktivita je velmi nízká, ale to u takových her je zvykem.

K používání bota to, že do chatu napíšu, že ho používám neznamená to, že stále mám zapnutého sf bota, neboť jsem zjistil, že to vážně nemá cenu nějakou takovou věc používat. Většinou klikám v době 18-23 případně to pak dotahuji hodinu před půlnocí klikáním těch speciálních hub.

Demonstrativní karta byla udělena, neboť i ty sám jsi naznačil, že na chatu nepracuji takže toto měl být příklad, že to jde i bez toho překoukávání se, protože pokud by se opravdu vše striktně kartovalo tak by tu vážně nikdo, ale nikdo nezbyl.

Já sám bych takové výrazy kartoval, ale přijde mi, že pokud bys to například napsal ty hned si budou ostatní stěžovat jak je to nespravedlivé a opět jsme u toho, že karty bychom měli dávat všem.

Jinak za toto fórum houby nedostávám a bylo by tedy vhodné říct co už je nevhodné a co ještě považovat za vhodné, aby se vyšlo vstříc všem uživatelům a nestěžoval si pak jeden na druhého, že ten za to dostal kartu a ten druhý za to kartu nedostal.

Jinak ten MA tresný bod jsem řešil i se slOnem na skype už v ten den, kdy byla udělena karta za azbuku.
Staré 21-07-2016, 21:31
My Autumn My Autumn je offline
AfterDarkor

Datum registrace: Aug 2010
Umístění: Já půjdu do nebe
Odeslat zprávu přes Skype™ My Autumn
Standardní

Citovat:
Původně založeno josifek Zobrazit příspěvky
Abych se vyjádřil je pravdou, že zdejší aktivita je velmi nízká, ale to u takových her je zvykem.

K používání bota to, že do chatu napíšu, že ho používám neznamená to, že stále mám zapnutého sf bota, neboť jsem zjistil, že to vážně nemá cenu nějakou takovou věc používat. Většinou klikám v době 18-23 případně to pak dotahuji hodinu před půlnocí klikáním těch speciálních hub.

Demonstrativní karta byla udělena, neboť i ty sám jsi naznačil, že na chatu nepracuji takže toto měl být příklad, že to jde i bez toho překoukávání se, protože pokud by se opravdu vše striktně kartovalo tak by tu vážně nikdo, ale nikdo nezbyl.

Já sám bych takové výrazy kartoval, ale přijde mi, že pokud bys to například napsal ty hned si budou ostatní stěžovat jak je to nespravedlivé a opět jsme u toho, že karty bychom měli dávat všem.

Jinak za toto fórum houby nedostávám a bylo by tedy vhodné říct co už je nevhodné a co ještě považovat za vhodné, aby se vyšlo vstříc všem uživatelům a nestěžoval si pak jeden na druhého, že ten za to dostal kartu a ten druhý za to kartu nedostal.

Jinak ten MA tresný bod jsem řešil i se slOnem na skype už v ten den, kdy byla udělena karta za azbuku.
Já bych naopak řekl, že nižší aktivita na fóru by měla mít následek, že moderátoři budou stíhat svoji práci lépe a tedy nebude existovat žádný problém jako neuzavřené návrhy nebo neodmoderované fórum, obzvlášť když tam jste 3. Houby máš údajně za sk, kde však tvoje aktivita je velice diskutabilní, viz nebylo to tak dávno, kdy někdo poukazoval, žes tam nebyl dva tejdny. Ano, uživatelská aktivita je tam velmi nízká, ale třeba dvakrát denně se tam pro jistotu podívat by bylo na místě.

Bot byl brán jako nadsázka a provokace s cílem povzbudit k ochotě odepsat.

Demonstrativní karta měla tedy účel pouze demonstrativní – to by mi připomínalo koncept trestu pro výstrahu. Je takový trest oprávněný? A jaký plní účel? Když si nastavím nějaký standard, měl bych být schopen obhájit se klidně i způsobem, že doteď jsem na to vždy upozorňoval a přestalo mě to bavit, protože to nemělo efekt. A odteď začnu kartovat bez výjimky. To bych byl ochoten přijmout, jako moderátor máš pravidla jako hlavní zdroj. Ale proč jednoduše jeden případ, ještě tak nestandardní?
prof. et prof. doc. et doc. Ing. et Ing. MUDr. MDDr. MVDr. JUDr. RNDr. et RNDr. RSDr. PhDr. et PhDr. PaedDr. PharmDr. ThDr. ThLic. ThMgr. PhMr. MrPh. DrPh. Dr. Phil. ThB. Mgr. et Mgr. Bc. BcA. My Autumn, DrSc. CSc. DiS. M.A. Ph.D. M.Sc. B.A. MBA M.Litt. M.Phil. DMS Dr.

Pravda a láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí:
http://forum.sfgame.cz/showthread.ph...000#post248000
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli My Autumn za tento užitečný příspěvek:
Staré 21-07-2016, 21:32
Veterán

Standardní

Aktivita fóra může být nízká jak chce, ale úroveň moderátorů by měla zůstat zachována. A teď tím nemyslím, že máte být striktní ve všech ohledech a kartovat kdejakou ptákovinu. Fórum se dá zkulturnit v mnoha ohledech, jenže co po vás můžeme chtít, když neplníte ani základní povinnosti (a pokud už je plníte, činíte tak špatně). Jednoduchým příkladem budiž již zmiňované návrhy, nebo soutěže, který docela úspěšně poslední dobou (mimo locy, kterého tímto z této kritiky taktéž vylučuji) ignorujete. A pak, když locahero čeká na schválení odměn od slOna, za něj celé téma postneš.

Je to drobnost, ale tohle bych si ke kolegovi nedovolil a pokud by mě požádal, abych to postl za něj, zkopíroval bych jeho příspěvek do příslušné sekce a maximálně odpověděl pod to, aby se to uživatelům rozsvítilo jako nové. Jsou to takové základy slušnosti a kolegiality, které by moderátor a dospělý člověk snad měl mít zažité.

Že nemáš stále zapnutého bota ovšem vůbec nevylučuje to, že jsi ho nepoužíval, či ho stále příležitostně nepoužíváš. Tak či onak to působí jako báječná vizitka SF týmu, opravdu.

To, jak se kartuje, tu ovšem vychází z obecně zažitých předpokladů, a to už dlouhodobě. Nikdo tu nechce, aby se tu jako za Rybanenna kartovalo za každé :tom:, ale vždy se dá udržovat zábava i úroveň navenek naráz. Locahero běžně zprávy z chatu promazával a bylo po problémech.

Za toto fórum sice houby nedostáváš, ale na tom slovenském jsi asi jako spidder tady. Neaktivity dlouhé 14 dní jsou naprosto běžné a kdybys tam nebyl, má to naprosto stejný efekt. Ono by bylo docela prospěšné a pohodlné, pro komunitu i slOna, aby se SK forum zrušilo a servery by odkazovaly sem.

Spidder je kapitola sama pro sebe. Nic osobního proti němu nemám a coby moderátor byl fajn, dokud sem chodil. To již tak rok (?) ovšem neplatí a co považuji za zvláštní je to, že nikomu důvod neudá, a to ani kolegům z týmu. Já bych teda za sebe už dávno dobrovolně odstoupil, protože proč být v pozici moderátora, když to nestíhám, či to už zkrátka nechci vykonávat. A abych tu měl červený nos kvůli houbám, to by mi za to tedy nestálo.

Zkrátka, komunikace vázne a neochota spolupracovat situaci snad ještě zhoršuje, protože pracovat s týmem, který odmítá jakoukoliv kooperaci, je horší, než kdyby žádný tým neexistoval a dělal to jeden člověk sám.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 21-07-2016, 21:40
locahero locahero je offline
Moderátor

Datum registrace: Oct 2011
Umístění: na chatě
Standardní

Asi nemá cenu tady "pitvat" vulgarizmy, azbuku atd. Pokud by se to kartovalo jak MA žádá, tak si tu dnes s námi nepíše . . .

K pozici moderátora asi tolik.
Pokud to přinese klid, mír a aktivitu na fórum, klidně nabízím svou pozici někomu schopnějšímu. Nejsem na této funkci nijak závislý (no možná by mi malinko chyběla hentai sekce )

Jsem mladý honič Pokémonů z Oblázkového města. Chci se stát mistrem Pokémonů!!!
Odpovědět s citací
Staré 21-07-2016, 21:41
josifek josifek je práve online
Moderátor chatu

Datum registrace: Oct 2010
Umístění: Železná Ruda
Standardní

Citovat:
Původně založeno Chicony Zobrazit příspěvky
Aktivita fóra může být nízká jak chce, ale úroveň moderátorů by měla zůstat zachována. A teď tím nemyslím, že máte být striktní ve všech ohledech a kartovat kdejakou ptákovinu. Fórum se dá zkulturnit v mnoha ohledech, jenže co po vás můžeme chtít, když neplníte ani základní povinnosti (a pokud už je plníte, činíte tak špatně). Jednoduchým příkladem budiž již zmiňované návrhy, nebo soutěže, který docela úspěšně poslední dobou (mimo locy, kterého tímto z této kritiky taktéž vylučuji) ignorujete. A pak, když locahero čeká na schválení odměn od slOna, za něj celé téma postneš.

Je to drobnost, ale tohle bych si ke kolegovi nedovolil a pokud by mě požádal, abych to postl za něj, zkopíroval bych jeho příspěvek do příslušné sekce a maximálně odpověděl pod to, aby se to uživatelům rozsvítilo jako nové. Jsou to takové základy slušnosti a kolegiality, které by moderátor a dospělý člověk snad měl mít zažité.

Že nemáš stále zapnutého bota ovšem vůbec nevylučuje to, že jsi ho nepoužíval, či ho stále příležitostně nepoužíváš. Tak či onak to působí jako báječná vizitka SF týmu, opravdu.

To, jak se kartuje, tu ovšem vychází z obecně zažitých předpokladů, a to už dlouhodobě. Nikdo tu nechce, aby se tu jako za Rybanenna kartovalo za každé :tom:, ale vždy se dá udržovat zábava i úroveň navenek naráz. Locahero běžně zprávy z chatu promazával a bylo po problémech.

Za toto fórum sice houby nedostáváš, ale na tom slovenském jsi asi jako spidder tady. Neaktivity dlouhé 14 dní jsou naprosto běžné a kdybys tam nebyl, má to naprosto stejný efekt. Ono by bylo docela prospěšné a pohodlné, pro komunitu i slOna, aby se SK forum zrušilo a servery by odkazovaly sem.

Spidder je kapitola sama pro sebe. Nic osobního proti němu nemám a coby moderátor byl fajn, dokud sem chodil. To již tak rok (?) ovšem neplatí a co považuji za zvláštní je to, že nikomu důvod neudá, a to ani kolegům z týmu. Já bych teda za sebe už dávno dobrovolně odstoupil, protože proč být v pozici moderátora, když to nestíhám, či to už zkrátka nechci vykonávat. A abych tu měl červený nos kvůli houbám, to by mi za to tedy nestálo.

Zkrátka, komunikace vázne a neochota spolupracovat situaci snad ještě zhoršuje, protože pracovat s týmem, který odmítá jakoukoliv kooperaci, je horší, než kdyby žádný tým neexistoval a dělal to jeden člověk sám.
Tak ohledně soutěže mi psal Felix zda jí nepostnu já to tedy pochopil, že to již připravené a stačí jí jen postnout za to se omlouvám, ale opravdu jsem nevěděl, že to ještě nebylo a je to tak na sk se vůbec nic prakticky neděje vlastně se divím i já, že SK nebylo přemístěno pod CZ nebo INT jenže možná by byl problém to udělat, neboť někdo z SK může mít ban na CZ nebo na INT tak to je možný důvod.

Jinak proti Spidderovi nic nemám, ale také nevím proč už sem nechodí.
Staré 21-07-2016, 21:46
Veterán

Standardní

Locahero o soutěži psal v příslušné sekci, a stejně tak na chatu, kde jsi sám byl chvíli po něm přítomný a aktivní. Tak nevím, zda ignoruješ jeho zprávy, ale řídil bych se dostupnými informacemi především od pořadatele soutěže.

S bany a účty by problém rozhodně nebyl. Prostě by používali účet, který mají na CZ fóru, pokud ho nemají, tak by si vytvořili nový. Takhle je SK fórum k ničemu. Moderátor tam nechodí, FAQ tam stejně nikdo neudělá (a je to taky zbytečné, když naše jazyky jsou opravdu téměř totožné)...a stejně tam není nikdo, kdo by tam cokoliv četl.

Loca, myslím, že je zřejmé, že předmětem diskuze nejsi ty.

Naposledy upraveno Chicony; 21-07-2016 v 21:48.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Chicony For This Useful Post:
Staré 21-07-2016, 22:00
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Standardní

Uznávam, že som to na ten skype uviedol, ale niekoľko hodín predtým a potom sa diskusia posunula - toho si si ty nevšimol, a ja som nebol schopný ťa o tom informovať. Vtedy som plánoval ale iba zverejniť súťaž z dovodu, že Loca nemal istotu pripojenia, a operoval by som s rozvrhnutou schémou odmien. Medzitým ale Loca došiel, a problém tak odpadol. Takže v tomto mám istú mieru zodpovednosti asi aj ja. Ale myslím, že s tým operujú iba ako s príkladom, ak sa mám venovať čisto oblasti argumentácie, a keby chceli, nájde sa ďalší.

Systém "užite si, a následne sa to zmaže" však ja napríklad, akceptovať nebudem. Je to ústupok, ale taký moc benevolentný. Témy sú voľné, na jednej strane, a na druhej sa dajú kontroverzie riešiť distingvovane, s tým, že sa dobre porozprávať dokážeme... Že výber jazykových prostriedkov je viac než téma.

MA sa asi snažil celou analýzou s kartou povedať jediné : kartujme to dosledne, alebo vobec, ak ide o činnosť spadajúcu pod jedno pravidlo. Možno nie nutne, že vyššia prísnosť je nutná, ale skor tá inkonzistencia, neodovodnená. Čo k tomu, v tomto partikulárnom prípade som tiež za revíziu.

Štýl "obvinenie" -> "obhajoba" -> "ukázanie jej irelevancie" ale asi nebude to, o čom bol tento príspevok, resp. ako som ho zamýšľal ja. Skor jasne ukázať, že sa v pár veciach zlyhalo, a nedá sa to moc obhájiť...
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Felix™ For This Useful Post:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání