Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 18-10-2015, 21:06
fefak fefak je offline
Strašidlo

Datum registrace: Dec 2014
Standardní Odvolatelnost moderátorů

Toto téma je velmi komplikovaná záležitost a nekoukejte prosím na něj jako na černobílou věc.

Moje otázka zní: Může někdo odvolat kohokoliv z moderátorů? Před pár lety se tu řešilo, že slOn odvolává a jmenuje moderátory, ale kdo odvolává a jmenuje slOna? Z téhož tématu mi tehdy vyplynulo, že i kdyby slOn své odvolání u Němců sám vyžadoval, asi by ani nepochodil, jelikož se zřejmě ničím takovým zabývat nechtějí.

Noví moderátoři se nijak nevykouzlí, to vím. Navíc ti současní mají spoustu zkušeností. Na druhou stranu, faktická neodvolatelnost slOna, pokud to tak je, zavání totalitou. Přestože si jeho odvolání nepřeju, je to velmi špatný stav. Kdokoliv musí být odvolatelný. Pokud by slOnovi (nedejbože) přeskočilo, byl by schopen z fóra, případně celé české komunity kolem SF udělat během pár dní kůlničku na dříví. A nikdo v Německu by si toho možná ani nevšiml.

Sám jsem zažil případ u hry CENZURA, kdy největší české fórum k této hře se rozsypalo po tom, co se hlavní administrátor zcvoknul, začal všem na fóru nadávat, udělovat bezdůvodně bany třeba i moderátorům a už se to vezlo...

Výstupem tohoto tématu by měly být rozumně zodpovězené otázky položené výše. Nikoho nechci ani dráždit, ani provokovat. Prostě uvádějte rozumné příspěvky do této diskuze, ať si o tom můžeme v klidu promluvit

Naposledy upraveno josifek; 18-10-2015 v 21:12.
Staré 18-10-2015, 21:13
locahero locahero je offline
Moderátor

Datum registrace: Oct 2011
Umístění: na chatě
Standardní

slOn je zaměstnanec firmy Playa Games GmbH, tak spíše než o odvolání by bylo potřeba mluvit o propuštění . . .

Jsem mladý honič Pokémonů z Oblázkového města. Chci se stát mistrem Pokémonů!!!
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli locahero za tento užitečný příspěvek:
Staré 18-10-2015, 21:18
josifek josifek je offline
Moderátor chatu

Datum registrace: Oct 2010
Umístění: Železná Ruda
Standardní

Tvůj návrh zní, aby z moderátorů byla například případná komise pro odvolání slOna z funkce. Nebo chceš přímo nějaké lidi zde na fóru, kteří by to mohli?
Staré 18-10-2015, 21:25
Spidder Spidder je offline
Moderátor

Datum registrace: Dec 2010
Umístění: P....
Standardní

Ve zkratce:

Moderátory může odvolat jak slOn, tak i výše postavení jako KO771, Holle atp. Nábor nového moderátora nastane pouze pokud moderátor neplní to co má, dělá si to co chce, je nedostatek moderátorů, moderátor bude delší dobu neaktivní a je nutný záskok, moderátor již nechce vykonávat tuto práci atp.

Coma (zde je to slOn) má smlouvu s Playa Games a chodí to jistě stejně jako pracovní poměr v kterékoliv práci. Například: Neplní to co má, dělá to co nemá, nebo si dělá to co chce => Upozornění nebo podle prohřešku ukončení pracovního poměru. Pak se udělá konkurz na funkci komunitního manažera a vybere se nový. Po dobu než se vybere nový ho nahradí zřejmě někdo jiný (možná i on sám, pokud neprovedl nic závažného, nebo se sám rozhodl odstoupit).

Shakes & Fidget (cz)
Server: 1/ Class: Demon Warrior/ Guild: LightFall /sig\
Server: 5/ Class: Demon Mage/ Guild: DeathDay
Server: 6/ Class: Demon Mage/ Guild: Metal Heads
Za registraci a následné nutné ověření emailu přes mé rec děkuji
(+ S4 a 2 .de servers- W1 & W3)
The Following User Says Thank You to Spidder For This Useful Post:
Staré 18-10-2015, 21:35
slOn slOn je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Nikde
Standardní

Přesně jak to popsal Spidder. Moderátory může odvolat kdokoliv výše postavený (já, Holle, KO...) a již se to tady stalo několikrát. Odvolání může proběhnout na základě neplnění povinností, porušení pravidel,... a dokonce i bezdůvodně.
Mě může Playa propustit taktéž kdykoliv. Důvodem mohou být stížnosti od hráčů, porušení pravidel, neplnění povinností,... a zase bezdůvodně. Totalita zde určitě nenastane, jelikož stačí napsat někomu výše postavenému a moje případné bláznovství mi rychle zatrhnou. Ano, mohl bych nadělat nějakou škodu, ale tak to ostatně funguje všude.
The Following User Says Thank You to slOn For This Useful Post:
Staré 18-10-2015, 21:37
fefak fefak je offline
Strašidlo

Standardní

Citovat:
Původně založeno fefak Zobrazit příspěvky
Sám jsem zažil případ u hry CENZURA, kdy největší české fórum k této hře se rozsypalo po tom, co se hlavní administrátor zcvoknul, začal všem na fóru nadávat, udělovat bezdůvodně bany třeba i moderátorům a už se to vezlo...
Nezlobte se na mě, ale <taková-ta-mafiánská-hra-abych-nebyl-znovu-cenzurován> není prohlížečová hra, doplňte si prosím základní vzdělání. Nebo nemůžu najít příslušný odstavec v pravidlech o počítačových hrách obecně - kdyžtak mě opravte. Cenzura tedy netřeba...

Jinak děkuji za odpovědi. slOn je tedy zaměstnanec Playa Games, OK. Jak se Němci dozví, že neplní to, co má? Můžou jim dát podnět, který padne na úrodnou půdu, ostatní moderátoři či členové komunity? Nevěřím totiž, že by sami Němci jen tak pro srandu kontrolovali jeho aktivitu.
Staré 18-10-2015, 21:39
Moderátor chatu

Standardní

To by ses divil, ale skutečně čas od času se tu jeho nadřízený KO771 vyskytne.
Pokud ve hře klikneš na podpora - stížnost na podporu - mělo by se to poslat do Německa.
Staré 18-10-2015, 21:59
fefak fefak je offline
Strašidlo

Standardní

Děkuji za rozumné odpovědi, teď bych ještě rád vyřešil, jak je to dle pravidel s tou cenzurou v mém prvním příspěvku do tohoto tématu. Děkuji
Staré 18-10-2015, 21:59
Moderátor chatu

Standardní

Citovat:
Původně založeno fefak Zobrazit příspěvky
Děkuji za rozumné odpovědi, teď bych ještě rád vyřešil, jak je to dle pravidel s tou cenzurou v mém prvním příspěvku do tohoto tématu. Děkuji
Já bych s tebou rád vyřešil tvé potencionální multiúčty.
Staré 18-10-2015, 22:03
Chicony Chicony je offline
Veterán

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Alone. Forever.
Standardní

Ještě dodám, že kontaktovat nadřízeného slOna se dá také pomocí soukromé zprávy na německém fóru (Holle či KO771). Tuším, že stejnou cestou byli kontaktováni když slovenský CoMa neplnil své povinnosti a velice brzy poté byl propuštěn/odvolán, takže jim opravdu není jedno, co CoMa dělá a jak se chová.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání