Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Společenská Oblast > Návrhy > Uzavřené návrhy > Přijaté návrhy pro verzi Remastered

Přijaté návrhy pro verzi Remastered Tyto návrhy byly schváleny správcem komunity, přeloženy a odeslány na vedení Playa Games. Tyto návrhy nemusí být realizovány ve hře.

Možnosti Zobrazování
Staré 11-03-2019, 23:38
Milan1236000 Milan1236000 je offline
Strašidlo

Datum registrace: Nov 2011
Standardní Pár postřehů u remastered verze

Hraju flash a jednou za čas kouknu, jak se změnila remastered verze. Mám zase pár připomínek a výhrad.
  1. Nemohlo by se u každé postavy na serveru ukládat i nastavení hry? Například abych nemusel při každém přihlášení zvuky nastavovat na 0 % (k opravě: mezi číslem a znakem procento má být mezera ) Jen subjektivní názor - dabing je otřesný.
  2. To dotočení přesně na střed položky na kole štěstí ve flash verzi vypadá líp.
  3. Jsem velmi navyknutý na staré uspořádání menu, které zkrátka končí takto: ...síň slávy - podzemí - pevnost. V remastered je to zbytečně přeházené. Pokud s tím jsou vývojáři spokojeni, aspoň by mohli dát možnost, aby se menu každý uspořádal po svém. A samozřejmě by se to potom uložilo - viz bod 1.
  4. Stále není opravena chyba v aktivitě cechu, kde <7 je červeným písmem a >7 je klasicky - má to bý naopak. Ono je to takhle špatně i na německém serveru?
  5. V remastered jsem nezkoušel, ale ve flash abych vyexpil celý stroj času, musím dát minimálně 3-4 série soubojů. Proč to nejde najednou?
  6. Podle ohlasu z mého okolí na novou grafiku předmětů začínám pochybovat, jestli jediná osoba, které se to fakt líbí, není jen sám autor/ka. To žářivé pozadí je stále zářivé až až, nový tvar, barvy a zakřivení předmětů je taky žalostné. To má být moderní takhle kazit obrázky? Co takhle ty předměty znova překreslit do větší kvality, ale se zachováním toho původního vzhledu?
  7. Chtělo by to více optimalizovat obrázky v albu. I když mám rychlý internet (přes 40 Mb/s), stále musím čekat několik sekund, než se načte stránka s obludami v albu.
  8. Proč ve flashi na mě Běloboj osamělý útočí první úrok holí a druhý útok pěstí a v remastered na mě útočí oba útoky holí (druhý útok holí je stejně silný jako pěst)?

S dalšími postřehy, výtkami a kritikou bych mohl pokračovat dál, ale myslím, že to prozatím chvíli stačí.
The Following User Says Thank You to Milan1236000 For This Useful Post:
Staré 13-03-2019, 18:58
slOn slOn je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: V divočině
Standardní

1) máte na mysli, aby každá postava měla své vlastní nastavení? Pokud máte povolené cookies, tak by mělo stačit nastavit hlasitost na nulo a hra si to zapamatuje i do dalšího přihlášení.
Jen subjektivní otázka - co se vám na něm konkrétně nelíbí?
2) počkám na vyjádření ostatních
3) nějakou možnost nastavit si vlastní rozložení, by určitě hráči uvítali. Mohu zkusit poslat dál.
4) prověřím a pokud mi to nástroje umožní, tak i opravím. Děkuji
5) O jaké množství touhy se jedná? Bohužel to nemám možnost nyní prověřit. Někdo z komunity by mohl poskytnout svoje postřehy z remastered verze. Děkuji
6) Slyšel jsem i odhlasy od hráčů, kteří byli s tímto novým vzhledem spokojení a chválili si nové obrázky. Každopádně již na základě předchozích příspěvků od hráčů jsem vedení informoval o jisté nespokojenosti se vzhledem a co konkrétně hráčům na tom nejvíce vadí. Nejsem si však jist, zda se to bude ještě znovu předělávat.
7) Osobně s tím nějaké větší potíže nemám, když se přes to album nesnažím dostat jak blesk, ale taky těch obrázků tam nemám tolik. Ostatní hráči by mohli poskytnout své názory, děkuji.
8) K tomuto se skutečně vyjádřit nedokážu. Omlouvám se. Pokud je to správně ve flash verzi, mohu to nahlásit. Bylo by ale vhodné, kdybych měl video záznam. Pokud byste mi ho mohli poskytnout, byl bych vděčný, sám k tomuto protivníkovi přístup nemám.
Staré 13-03-2019, 19:41
Chicony Chicony je offline
Veterán

Umístění: Alone. Forever.
Standardní

1) Teď co klikám na S31, tak se mi vyresetování nastavení nestalo.

2) Tohle je mi asi úplně jedno, animaci jsem po pár zatočení vypnul.

3) 100% je věcí zvyku. Jako někdo, kdo už dlouho nehrál tu starou verzi, ale podíval jsem se na ní zpětně, mi přijde staré uspořádání velmi zmatečné a nesystematické. Řekl bych, že nové je lepší, ale logicky původní dlouhodobí hráči mají a budou mít problémy se adaptovat (což není jejich chyba, ale zároveň bych netvrdil, že nové uspořádání je špatné).

4) - (nechápu problém)

5) -

6) Novou grafiku a celkově remastered verzi považuji za velmi dobrou, většina upravených itemů se mi líbí. Nelíbí se mi jen ten mix, kdy některé části grafiky zůstaly postaru (např. obchody, hlavně pak ten Fidgetův).

7) Otestoval jsem listování v albu a potvrzuji, že obludy v albu blbnou. Někdy se nenačtou vůbec, jindy se podivně seká grafika otáčení listu. U alba itemů to běží v pořádku, alespoň mně to blbne pouze u oblud.

8) -

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 13-03-2019, 20:02
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

Citovat:
Stále není opravena chyba v aktivitě cechu, kde <7 je červeným písmem a >7 je klasicky - má to bý naopak. Ono je to takhle špatně i na německém serveru?
Dle informací by mělo být červeně pouze >21. Bohužel to nemám možnost přímo prověřit ve hře, takže pokud někdo má nějaké neaktivní členy v cechu, může nám pomoct. Děkuji
Staré 13-03-2019, 21:55
Strašidlo

Standardní

Reakce:
1. Ano, cookies mám zapnuté, prohlížeč mi je automaticky maže po jeho zavření (zavírám ho tak jednou do měsíce). U remastered po opětovném spuštění mi postava přihlášená zůstane, spolu s nastavením hlasitosti atd., ale u flashe se musím z nějakého důvodu přihlašovat znovu (pokud zavřu kartu prohlížeče, nikoli celý prohlížeč) a hlasitost také znovu musím nastavovat.
K dabingu - uznávám, zase tak špatný není, je to spíš takový nezvyk, že některé postavy nově mluví, ale některé hlasy se k postavám nehodí.
4. Screeny v příloze
5. Nyní mám u stroje času úroveň 15. Dřív jsem ho vybíral každý den, už tam nechávám nabít touhu skoro na těch 2000 (to je maximum).
7. Ano, ostatní předměty jsou v pohodě. Vypadá to, že ty obludy jsou kvalitní hodně a proto to chvíli trvá, než se to načte. Někdo je už má načtené v cache prohlížeče, takže už se mu později načítají bleskově (už se nemusí stahovat).
8. Záznam v příloze.

Další postřehy:
9. Odpočet u elixírů (u zvířete ze stáje nevím, jak to je) typu "<hodinu" se mi moc nelíbí, raději bych viděl odpočet minut a vteřin jako ve flashi.
10. Tuším, že se snad dřív útoky v remastered zrychlovaly, ale nyní mi to přijde rychlé až moc. Ve flashi je to rychlé akorát. To třesení postav a potvor je taky hrozné, trhá to oči... Mnohem lepší by byly jen ty efekty poškození, případně, aby se to třesení taky dalo v nastavení vypnout.
11. Bylo by fajn, kdyby se i v remastered tučným písmem zobrazovalo, který hráč je právě aktivní.
12. Určitě by bylo přehlednější, kdyby i úroveň u hráčů cechu byla zarovnaná jako samostatný sloupec - to místo tam na to je. Aspoň v češtině tam to místo je, případně by se pro ještě větší úsporu místa v záhlaví s nadpisy sloupců mohlo "umístění" přejmenovat na "pozice" (jako po staru).
13. V flashi se aktivita za posledních 24 hodin zobrazuje jako absolutní čas (např.: 15:48), v remastered se posledních 24 hodin zobrazuje jako relativní čas (např. <4h). Preferuju ten absolutní čas, přijde mi to přehlednější, proto bych byl rád, kdybych si to mohl tak případně i nastavit.
14. Když už člověk může při čekání na úkol třeba hrát kelímky, proč by si nemohl u hospodského mezitím koupit pivo? Hádám, že to asi nesouvisí s tím, jestli někdo má, nebo nemá zrcadlo.
15. Pokud se nepletu, velikost písma v remastered zůstala stejná, pouze se změnil font. Ten se mi taky moc nelíbí. Šlo by do nastavení přidat možnost změnit font na ten jako ve flashi?
16. V remastered se při souboji mazlíčků, cechů atd. zobrazují jen atributy. Není na tom nic špatného, jen bych raději viděl další hráče v pořadí jako ve flashi.
17. Mimochodem, nebylo by o něco přehlednější, kdyby se třeba při najetí na atributy při soubojích zobrazovalo v jednoduchém pop-up okně reálné hodnoty atributů? (např. nic neříkající číslo 12 200 u výdrže by se zobrazovalo jako 21 600 000 životů nebo ještě víc neříkající číslo u štěstí, kde reálná hodnota šance na kritický zásah s přibývajícím levelem klesá, 4 300 - u mě toto číslo může znamenat 50 %)
18. U flashe i remastered - u brnění a štěstí v atributech má být opět mezi číslem a znakem procento mezera. Holt čeština, no... Tuším, že už jsem v minulosti několik skoro českých výjimečností oproti jiným jazykům nahlašoval, tehdy se snad i opravily, ale nyní koukám, že jsou ty chyby zase zpátky. No, nevadí, svět se kvůli tomu nezboří.
19. Je schválně, že, když při boji přepnu v prohlížeči na jinou kartu, souboj se zastaví do doby, než zase přepnu na kartu s hrou? To samé při počátečním načítání - aby se hra načetla, musí být karta v prohlížeči aktivní. Tohle mi přijde jako velké mínus.
20. Z jakého důvodu se se v remastered změnilo pořadí kategorií u mazlíčků? Ve flashi to jde popořadě jako jsou atributy postavy a v remastered je to opět přeházené.

Sám jsem programátor, takže vím, že většina těchto mých návrhů jsou opravdu jen drobnosti, se kterými moc práce není.

Díky za reakce. Jinak ta remastered už vypadá oproti betě o dost odladěněji. Ještě tak půl roku, rok a bude to radost používat (snad).
___
Příloha:
Archiv: https://uloz.to/...
Heslo: SF3bugs

Naposledy upraveno Milan1236000; 14-03-2019 v 00:28.
Staré 14-03-2019, 10:47
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

9) přesný čas vidíte po najetí kursorem přímo na lektvar. Co jsem se díval, tak je to stejně jak ve flash verzi.
10) ano, nejdřív se to zrychlilo, potom zase lehce zpomalilo, ale je to stále rychlejší než ve flash verzi. Dle mého názoru je to tak lepší, akčnější? Mohou se vyjádřil i ostatní.
11) místo toho je tam napsáno "nyní", ale chápu, že to může být pohodlnější
12) Nemyslím si, že je to teď nějak nepřehledné, ale šlo by to. Zase prosím komunitu o názor
13) Již bylo navrženo
14) Možná z tohoto důvodu, že ta touha právě ubíhá a nemůžete ji v tu chvíli doplnit. Nevím, jak konkrétně funguje odečítání touhy z "programátorského" hlediska, ale zřejmě je k tomu důvod, že je to tak, jak to je. Změnit se to může, ale nevidím v tom žádný velký přínos pro hru. Možná se mýlím, tak mě opravte.
15) Mohu navrhnout
16) Podle mě jsou atributy důležitější informace pro hráče než další protivník, kterého se i tak dozvíte. Můj názor, ostatní mohou mít jiný.
17) Souhlasím, není to zlé, jen u těch životů zbytečné, protože je vidíte pod protivníkem.

18) Podívám se na to. Občas je to někde schválně namačkané k sobě, aby text nepřesahoval nebo se nemusel nějakým způsobem zkracovat.
19) Netuším, zda je to záměr. U soubojů bych to spíše viděl jako +. Pokud ho vidět nechcete, můžete vždy přeskočit. Co se načítání týče, zeptám se.
20) Důvod neznám. Máte pravdu, že to původně dávalo větší smysl.

Ostatní prověřím a pokusím se získat nějaké informace.

Naposledy upraveno slOn; 14-03-2019 v 18:28.
The Following User Says Thank You to slOn For This Useful Post:
Staré 14-03-2019, 18:03
Strašidlo

Standardní

9. To ano, po najetí se přesný čas zobrazí, ale je to stejná situace jako s tou aktivitou v cechu. V remastered je čas relativně a ve flashi absolutně. Je to jen postřeh, klidně ať se vyjádří i ostatní, co jim víc vyhovuje.
14. To bude zřejmě ten důvod, proč to zatím neudělali.
18. Pravda, ale zase si říkám, že Němci mají přecejen spoustu slov delších než my, tak na to asi musí brát větší ohled.

Zatím díky.
Staré 14-03-2019, 18:36
slOn slOn je offline
Community Manager

Standardní

9) Omlouvám se, možná špatně chápu, ale v obou verzích vidím to stejné.
V přehledu postavy se zobrazují celé dny a po najetí na lektvar vidím přesný čas, kdy to končí. Myslíte až když lektvar končí? Momentálně se dívám jen na lekvery, které mají trvání delší než 1 den.

EDIT: zahrnu to tedy do návrhu s časem v cechu

Naposledy upraveno slOn; 14-03-2019 v 19:12.
The Following User Says Thank You to slOn For This Useful Post:
Staré 14-03-2019, 19:18
Strašidlo

Standardní

9. U počtu dnů je to v pořádku. Včera jsem právě narazil na to, že u poslední hodiny trvání lektvaru (u jiných časů nevím) se v remastered zobrazovalo "<hodina" a ve flashi se zobrazoval odpočet "48:26", "48:25", "48:24"...
Je to jen detail - v remastered musím najet myší na lektvar, abych se dozvěděl přesný čas vyprchání lektvaru.

PS: Je možné, že stejným způsobem to je i u zvířete ze stáje, zatím nemůžu potvrdit, zda to tak je.

Naposledy upraveno Milan1236000; 14-03-2019 v 19:23.
Staré 15-03-2019, 13:56
Drone Spencer Drone Spencer je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Jan 2019
Standardní remsated

automaticky zařídit ukládání soubojů (jako bylo dřív při vítězství, nevím proč mne to blbne a vše musím manuálně uložit)
a zvětšit schránku na souboje na 2x.
To bych přidal já.

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání