Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Obecně

Obecně Zde se můžete ptát na obecné otázky ohledně hry. Prostě vše, co se týká hry a nepatří do jiné sekce.

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 13-03-2019, 18:05
Luwien Luwien je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: May 2012
Umístění: Klanové sídlo Zlatého kruhu
Standardní Současné odměny z útoků v pevnosti

Zdravím,

už nějakou dobu slýchám o různých strategiích na stavbu pevnosti. Konkrétně o strategii, při níž člověk nestaví obranu a nechává oba doly na nízkém levelu. Bylo mi řečeno, že při dodržování této strategie člověk vůbec nepřichází o suroviny v pevnosti a ztrácí pouze suroviny z dolů (které jsou díky jejich nízkému levelu zanedbatelné).
Příručka ke hře ( http://forum.sfgame.cz/showpost.php?...8&postcount=27 ) však uvádí, že obránce při úspěšném útoku VŽDY přichází o procento surovin v pevnosti pokud není level jeho pevnosti příliš vzdálený levelu pevnosti útočníka. Konkrétně má obránce ztrácet 10% surovin z pevnosti pokud je jeho pevnost na stejném levelu jako pevnost útočníka, 6.5% pokud je jeho pevnost o 1 level slabší a 4% pokud je jeho pevnost slabší o 2 levely. V případech, kdy je level pevnosti obránce o tři a více levelů slabší než pevnost útočníka, nedostává útočník žádné suroviny bez ohledu na výsledek boje.
Pokud jsou tedy tyto údaje platné, pak strategie "nestavím obranu a neztrácím suroviny z pevnosti" nedává smysl. Výsledkem by byla nechráněná pevnost, na kterou může každý zaútočit a snadno získat suroviny bez velkých ztrát. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jak se to s touhle "strategií" vlastně má a jestli to funguje nebo nikoli? Předem díky
Cech: Zlatý Kruh
Odpovědět s citací
Staré 13-03-2019, 19:48
Bortas Bortas je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Nov 2012
Standardní

Nevím, kdes našel to tvé zvýrazněné VŽDY, které v tom návodu není a navíc si úplně vynechal tuto větu:
Citovat:
Po útoku je pevnost ochráněna na 24 hodin a mohou vám ukrást pouze 50% surovin, které nejsou v pevnosti.
Pokud tě někdo porazí, máš od té doby ochranu na 24 hodin, kdy nepřicházíš o žádné suroviny z pevnosti, ale pouze z dolů, kde je jich v případě zmíněné strategie minimum. Má to však jisté úskalí, pokud doly nevylepšuješ, lidi nebudou mít důvod na tebe útočit, ochrana ti spadne a bude následovat útok za plné suroviny, který už bolí. Takže bez dolů to jde pouze hned zezačátku, pak je třeba vylepšovat je také.
Odpovědět s citací
Staré 13-03-2019, 20:53
Luwien Luwien je offline
Bezbožný mnich

Standardní

Rozumím a o té ochraně po útoku také vím, ale zakládat strategii na herní mechanice, která vyžaduje abych pravidelně ztrácel suroviny (prohrával obrany a získával tím ochranu) je myslím dost neefektivní řešení. Když to porovnám se situací na své hlavní postavě, kde zkrátka stavím všechno (priorita na každém novém levelu pevnosti je dřevo, kámen, opevnění, kovárna, vylepšení všech jednotek) a nikdo na mě už dobře měsíc (možná víc) nezaútočil, nepřijde mi tahle strategie "nestavím obranu" výhodná.
PS: To "VŽDY" jsem nikde nenašel. Jak sis asi všiml, nešlo o citaci.

Naposledy upraveno Luwien; 13-03-2019 v 20:55.
Odpovědět s citací
Staré 13-03-2019, 21:19
mondy mondy je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Nov 2015
Standardní

Ta strategie funguje, nepočítáš totiž s dalšími skutečnostmi:

1) Nejde jen o co největší přísun surovin, ale o co nejefektivnější nakládání s nimi. Tím, že máš (téměř) nulovou obranu, neutrácíš za doplňování lučištníků a mágů a jejich vylepšování v kovárně a za stavbu budov, které momentálně nepotřebuješ. Když se podíváš na ty ceny, rychle zjistíš, že to má něco do sebe.

2) Tím, že kašleš na obranu, se můžeš soustředit na vylepšování klíčových budov (pevnost, ubikace dělníků, kovárna, důl atd.). Ušetříš spoustu času, protože se vůbec nezdržuješ opevněním, věží mágů a střelnicí a kamenolom s dřevorubcem zvyšuješ opravdu jen v míře velmi malé. Čas je přitom mnohem důležitější surovinou než dřevo a kámen dohromady, je to výrazně víc limitující faktor (zvlášť teď, když si o lesním víkendu nahrabeš surovin, že ti stačí na celý měsíc).

Jasně, jakmile se dostaneš do fáze, že máš plnou obranu a už na tebe nikdo neútočí, je dobré mít obranu a těžit suroviny. Ale do té doby se vyplatí tahle strategie - zajistí ti ve stejném čase lepší drahokamy, víc rytířů a rychlejší rozvoj pevnosti.
Odpovědět s citací
Staré 13-03-2019, 21:43
Luwien Luwien je offline
Bezbožný mnich

Standardní

Dobře, tohle je velmi dobrý argument. Čas je na vyšších úrovních už skutečně problém to uznávám. Mám momentálně dva účty - jeden na S3, kde už jen dodělávám posledních pár budov na lvl 20 a druhý na S30, kde jsem teprve začal stavět pevnost - proto ty otázky.
Co mi ale dělá trochu starosti je čas výcviku vojáků. Když budu předpokládat, že moje doly jsou příliš slabé na to, aby mi nesly nějaké rozumné suroviny, potom musí být útoky na ostatní hráče jediným zdrojem surovin (kromě občasných nálezů při eventu případně u kolotočáře). Na svém hlavním účtu útočím v 95% případů na hráče, kteří mají pouze opevnění (před chvílí jsem poslal asi 11 vojáků proti opevnění - vojáci mě stáli asi 110k kamene a z útoku jsem dostal 1.5 milionu). Když se mi občas podaří takto vyplýtvat většinu (40+) mých vojáků, jejich výcvik pak trvá třeba osm hodin. A kdybych hrál podle této strategie, tak to je osm hodin, kdy jsem odstřihnutý od svého jediného zdroje příjmu.
Odpovědět s citací
Staré 14-03-2019, 09:52
mondy mondy je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Nov 2015
Standardní

Na tom hlavním účtu na S3 to je samozřejmě úplně jiná situace - tam už máš kolem sebe lidi s plnou obranou a sám ji máš taky k dispozici. Ale na tom S30 se to vyplatí. Dokud se nedostaneš do čela žebříčku, budeš mít kolem sebe spooooustu neaktivních účtů, které nemají žádné lučištníky ani mágy, a přitom mají vysokou úroveň kamenolomu a dřevorubce. S pár vojáky se teda docela dobře napakuješ.

Jo, a málem bych zapomněl, tahle strategie má ještě jednu výhodu. Tím, že na sebe téměř nulovou obranou lákáš cizí útoky, otevírají se ti bohaté možnosti protiútoků přes poštu. Na mě jich za den chodilo (od updatu s hydrou už nehraju ) třeba 30-50. Pak stačilo mrknout do pošty, postupně procházet protiútoky a útočit tam, kde to mělo smysl. Většinou jsem si všechny vojáky vyčerpal na smysluplných protiútocích dřív, než jsem došel na konec výpisu.

Hrál jsem na S29, do hry jsem vstoupil v době, kdy tam někteří lidi měli už úroveň 300, a za nějakých 10 měsíců jsem se dostal s pevností do top 150 (hlavní budovy na maximu) a s postavou do top 50.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli mondy za tento užitečný příspěvek:
Staré 15-03-2019, 10:13
kat 111 kat 111 je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Apr 2015
Standardní

Ano je to přesně tak vylepšuje se obrana, až jako poslední staví se ostatní důležité věci a ani se nestaví plot, aby to nebylo pro napadající těžké. Tím získáš hromadu protiútoků a následně surovin z útoků zpátky.

Naopak, když máš obranu neustále utrácíš suroviny za obnovu mágů a luků a to taky zdržuje, když se snažíš co nejrychleji stavět. Je to právě dost náročné na suroviny navíc nemáš 24 hodinovou obranu a nakonec tě stejně někdo porazí. Slyšela jsem, že někdo se i domlouvá s hráči, aby pevnost někomu porazili. Jeden mu odrovná tak polovinu vojska a druhý to bez problémů docvakne i proto je lepší hrát prozatím bez obrany dokud nebudeš mít vše ostatní postavené. Pak ta ztráta je minimální, když se na tebe domluví už to bude horší.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání