Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Obecně

Obecně Zde se můžete ptát na obecné otázky ohledně hry. Prostě vše, co se týká hry a nepatří do jiné sekce.

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 03-03-2019, 01:30
mario ppp mario ppp je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Dec 2012
Standardní

zdravím, teď rychle a zkráceně. Psal jsem tu půl hodiny kritiku na to co se tu děje a ono mi to pak při odeslání zmizelo.
Proto poprosím admini, aby mě zabanovali, protože to co jsem tu napsal by mi neprošlo.
Odpovědět s citací
Staré 03-03-2019, 09:18
slOn slOn je offline
Legendární chObOtnatec

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Nic nevhodného jste nenapsali, proto vás nemám důvod blokovat. Až se něco takového stane, budeme to řešit. Myslím, že má každý právo projevit svů názor, ale musí to být v souladu s pravidly, což vy jiste zvládnete.
Odpovědět s citací
Staré 03-03-2019, 09:39
napoli777 napoli777 je offline
Černý fantom

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

V updatu se mi líbí, že se dá kutat z dolu, i když ho právě vylepšuji. Další pozitivní věc je, že byl omezen levl dolu na 100, což je dobře, jelikož si myslím, že hlavní v této hře jsou staty hráče. Už teď ty drahokamy dávají poměrně dost a na levlu 100 dolu to i tak bude raketa.

Co se týče mazlíčků a hydry: Klasicky je vidět zase ta lenost tvůrců, jelikož vzali klasicky mazlíčky, kteří tu už jsou.. Dřív ty updaty byly mnohem více propracované, i když samozřejmě obsahovaly chyby, ale třeba taková věž - udělali 100 pater graficky nádherně udělaných, myšlenka výborná. Nebo když vezmeme třeba nová podzemí - škola magie, východeros, pán prstenů - nádherně udělané, graficky bomba. Ovšem třeba už takové tornádo mi příjde... prostě vezmeme všechny postavy, co se teď ve hře nachází a uděláme nějaké staty.. no budiž. Nebo takové navyšování podzemek v cechu - nic to nedává... úplně k ničemu. Původní koncept mazlíčků byl něco ohromujícího - udělali grafiku, vymysleli perfektní věc - hledali jsme je v různých období a bylo to suprové vzrušení, člověk pak musel hlídat, aby mu nějaký neproklouzl mezi prsty. Ovšem cechovní mazlíčci mi přijdou poměrně nedomyšlení a moc se mi to nelíbí. Vzali mazlíčky, kteří tu už jsou a musíme porážet hydru... odměna jsou % k Xp za denní misi.

Můj názor je, že se měli udělat jiným způsobem, jelikož myšlenka cechovních mazlů je dobrá. Když už je to takto pojato, tak bych spíše navrhoval Aby udělali 3 graficky jiné mazlíčky - základní element síla, int, obratnost a ne, aby vzali mazly, kteří tu už jsou. Co se týče odměny, tak konkrétně mně, jakožto goldaři, je odměna nic neříkající, jelikož jedu na goldy a denní mise neplním, každopádně denní mise byla pojata jako jeden úkol navíc pro zpestření, proto mi přijde blbost dávat odměnu jako bonus k této misi, nehledě na to, že některé denní mise jsou....

Osobně bych ten koncept mazlíčků pojal jinak: Bylo by 5 mazlů, které by cech získal po splnění nějakých met v cechu (třeba za poražení 50 cechovního podzemka, mít 50 míst v cechu, vylepšení všech funkcí cechu na max.... nic těžkého, aby to mohly plnit i menší cechy), po získání všech mazlíčků by se vylepšovali - každý hráč v cechu by ho mohl jednou za den vylepšit za vlastní goldy a zvedly by se mazlíčkovi staty (takhle u každého mazla - vylepšení jedno mazla třeba za 1000 goldů - 5 mazlů = 5000......) ceny by se postupně zvyšovaly a mělo by být v cechu nějak vidět - kdo kolikrát vylepšoval.. Až by byl mazlíček dost silný, provedl by se nájezd na podzemko (trval by hodinku třeba) a boss by byl hydra (hydra je pěkně udělaná - u každého elementu by mohla mít akorát jinou barvu) kdybychom ji porazili, získali bychom nějaký bonus ke statům v daném elementu (ne moc velký). A takhle by to bylo až do 20 patra, samozřejmě, že mazel by musel být dost silný na to, aby porazil tu hydru... Má to mouchy, ale s trochou kreativity mi to přijde zajímavější, než jak je to teď. Nebo by klasicky byli dva mazlové, každý by se levloval, tak jak jsem psal, s tím, že jeden by přidával bonus k expům a druhý ke goldům.

Osobně si myslím, že tvůrci této hry si budou muset v budoucnu sednou a rázně si promyslet, kam tato hra směřuje. Hra je to výborná, ale místo toho, aby se zde opravily věci, které jsou potřeba se přidávají na půl věci, které to ještě zhoršují. Narážím tím na to, že já jakožto starší hráč této hry bych více uvítal opravit ty maličkosti v této hře: Přidat do alba nové sety epiků, nová podzemka.. Pustil bych příjem goldů přes 10 mega, jelikož při gold eventu beru pořád jen 10 mega a při normálních úkolech 10 minutových se k tomu už blížím (jsem levl 419, a co levly přes 500?). Pustilo se to u hlídky, musí to jít i tady, jinak... Žebříček u podsvětí? K čemu? Krystaly z kola štěstí = výsměch. Podzemí 50+? nějak vymyslet lépe, nehledě na to, že svou leností vzali těch 50, co už tu je a změnili jen pozadí.. Podsvětí - jako vážně budu do nekonečna vylepšovat goldmine a nikdy z toho nic mít nebudu? - omezte to také na 100 a nechal bych to být, ne abych dělal každý den jak idiot 15 útoků kvůli žebříčku (ano dělat to nemusím, jen z principu...), stačí, že tam mám bonus od gladiátora, touhu navíc a pak bych si vybíral goldy, stejné jako pevnost, nechat důl na 100 a už s tím nehýbat - budu sem chodit pro gemy a pro zk... A těch věcí je spousta, myslím, že by to hráči uvítali více - udělat hru bezchybnou, než pořád dokola na půl novinky. Až se hra udělá taková, jaká má být, tak až pak zase třeba něco nového.

Naposledy upraveno slOn; 03-03-2019 v 10:43.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 4) řekli "Díky" uživateli napoli777 za tento užitečný příspěvek:
Staré 03-03-2019, 12:40
Kriiis Kriiis je offline
Kostlivec

Datum registrace: Mar 2019
Standardní

Citovat:
Původně založeno dalu78 Zobrazit příspěvky
Já jsem jeden z těch hráčů 300+ ( lvl 516), kteří dychtí více po XP než po goldech.
Mám na to jiný názor než Ty - chci dosáhnout lvl 600 - a to bez XP prostě nejde :)
(pardon, ze začátku trochu odbočim)

Nooo.... jakože...klobouk dolu, 516lvl je fakt randál už, o tom žádná...
A pokud ti hraní tímhle způsobem vyhovuje víc a máš i pocit, že tě to dělá silnějším než kdybys klikal především hlavně staty... tak prosim, nemám nic proti.
Ale odpusť, mám dojem jak kdyby jsi, v tom co jsem psal, přeskočil minimálně jeden řádek ..
Cituju "síň slávy není podle toho, kdo má nejvyšší lvl .. ale ten kdo má nejvíc věhlasu.. tzn. ten nejsilnější s nejlepšími staty..."

Z toho co říkáš mám pocit, že ti jde spíše jen o to číslo, pro tvůj lepší pocit, než že by ti to ve hře mělo nějak přidat.
Jelikož jestli máš lvl 516.. nebo 600 je ve finále jedno... protože rozhodne to, zda máš v hlavním statu víc jak soupeř, popř. kolik máš v síle a obratnosti (jsi-li mág vs war/luk).

Jsou dva aspekty kde lvl hraje určitou roli, ale ne až tak podstatnou...
Prvním je šance na krit... mnozí si myslí, že stačí naklikat 15k stěstí a dokud tam mají napsáno 50%(u mága).. tak mají těch 50% furt... ať jdou proti komukoliv...
Ale neni to úplně tak...
Když si to člověk přečte, tak zjistí, že těch 50% co tam má napsáno, platí proti někomu se stejným lvl...
Plácnu ted.... lvl 350 šance na krit 50% ..proti někomu kdo má 390lvl, furt vychází, že má člověk těch 50% (záleží na tom, kolik máš v tom štěstí)
Ale to jen do jistýho lvlu... pak třeba proti 450 už je šance na krit jen 30%( a co si budem říkat i těch 50% je občas málo, když nevyjde krit kolikrát po sobě )
A už je vidět, kam se opět dostáváme..zase zpátky ke statům.. tudíž vážně není od věci sem tam kliknout i něco do štěstí...

Druhým aspektem je obrana, která snižuje obdržený poškození o x%..
Opět platí to samý jako u kritu, že to max %, je pouze do jistýho lvlu..ačkoliv to % snížení není nějak extra velký, furt lepší než nic.. 10% je pořád 10%(mágové)..
U tohohle "statu" se to nedá ovlivnit klikáním jednoho z atributů, nýbrž pořízením epicu s větší obranou(obranu mají pouze helmy, brnka, rukavice, boty a pásky)

Snad jsem nic nezapomněl...

(zpět k tématu)

I mistr tesař se někdy utne.. a stejně tak já, ač jsem to četl kolikrát, nepostřehl jsem, že bonus +25% při zabití hydry.. se vztahuje pouze a jen na denní Q, kterej mám hrozně "rád", když mi po splnění místo alespoň ušmudlanýho 1kk goldů dá 1kk expu..to je celá hydra potom opravdu k ničemu...(krom 5ti kliknutí za den na víc)

Citovat:
Ale stále mi nikdo neodpověděl na můj dotaz ohledně denní mise - je dnes možno ji udělat a nebo je hydra o víkendu k ničemu?
Hydru zabíjet můžeš, ale denní Q (čehož jsem si taky nevšiml) je pouze ve všední dny.. o víkendu přes něj plácnou asi celtu, hadr nebo nějakej ten štít jako při epiku

(K mazlíčkům vs hydra)
Líbí se mi nápad kdy budou 3 jiní mazlíčci war, luk, mág, což by řešilo problém s tím, že ani jeden z posledních mazlů není mág, ale jen war nebo luk...
Nebo by mohl být jen jeden ...(použít na něj třeba obrázek jedný z těch méně ohavných potvor v portálu(aby se tomu ještě dalo říkat mazlíček) nebo někoho z podzemek ať individuálních nebo cechovních (třeba ušatá řiť byla hezká nebo neviditelná hrozba... ale tomu už se zase nedá říkat mazlíček.. že(?) ))
Stále to ale nemění můj postoj k tomu, že jsou ty expy, z mýho pohledu, zbytečný.. ale když už to má navyšovat % expu, tak normálních úkolů, né denních...

Koncept 5ti mazlů (předpokládám, že podle atributů.. síla,obrat, inte, výdrž, stěstí) není špatnej...
Ač se to teda pro leckterý hráče může zdát dost složitý a matoucí...
Za mě, by se zbytečně musela předělávat celá hydra.. respektive onen systém podle kterýho funguje..
Ale co bych hrozně moc ocenil, jsou ty % navyšující staty .. např. co hydra to 0,5% .. samozřejmě by to mělo nějakou hranici...protože když si člověk veme, že by měl cechovní bonus ke statům 20%(40 zabitých hyder) tak je to téměř jak velkej potion, tím chci říct že +20% (1/5) by bylo už fakt hodně.. (+ ještě k tomu když si naklikáš potiony na 25%) nebo by to přidávalo 0,5% za hydru k jednomu statu, podle toho jestli byla luk war nebo mág..ale zase nevim jak by se řešil bonus k výdrži nebo štěstí..... takže zase plácnu ...třeba 0,2% ke každýmu statu při zabití hydry...ale jak říkám, byl by to obrovskej zásah do toho, jak to funguje teď

Když už...(ale stále by to byl velkej zásah do nynější funkčnosti)
tak se mi zdá fajn.. mít ty dva mazly.. ale taky by to bylo dost zvláštní... jestli by se vylepšovali jedním tlačítkem oba současně .. nebo jen každej zvlášt... zda se dalo útočit oběma naráz nebo jednotlivě.. nebo jestli by při poražení hydry vzrostl bonus obou (expu i goldů) či jednotlivě a za jakých okolností...

Summa sumarum...

Byl bych za, aby byli 3 mazlíčci war, luk, mág ...
A při poražení hydry by se zvedl cechovní bonus ke všem atributům (zas abych nepřeháněl) třeba o těch 0,5%...

Děkuju těm, co dočetli tenhle, 2 hodiny psanej, elaborát

Naposledy upraveno Kriiis; 03-03-2019 v 12:44.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Kriiis For This Useful Post:
Staré 06-03-2019, 17:03
marekrich marekrich je offline
Kostlivec

Datum registrace: Apr 2011
Standardní

Měl jsem za to že tento update opravoval bug kdy v cechu byly vidět lidé z jiných cechu ale očividně nebyl týká se to tohohle update, proto to píšu sem.. od dne kdy byl nahozen na live servery tak se mi už 4x bugl cech kde byly vidět pouze lidí z cizých cechu, v síni slávy jsme dle cechu byly na 3 pozici (jsme o něco níž) a všichni měli rytíře na nule.
Hraju Remastred verzi a bug očividně opraven nikdy nebyl
Odpovědět s citací
Staré 07-03-2019, 23:04
Bortas Bortas je offline
Smrtka

Datum registrace: Nov 2012
Standardní

Takže hodnocení updatu s mírným odstupem.

Berserk - za mě spokojenost. Tak jak mi celkově přijdou nové classy dost odbyté (100x vyřčené, recyklace předmětů, mechanik...), tohle se povedlo. Úplně nová mechanika, souboje jsou svižné, dobře se na ně kouká, člověk se těší na povedené kombo, je to záživnější než koukat na vyhýbajícíhose luka. Jediný problém mám s tím, že se classa jeví až moc silná. Doteď nejsilnější luk měl tu jistotu, že se stejně zaseknul na jakémkoliv mágovi a ať se snažil sebevíc, na jeho poražení holt musel doexpit, posílit. Berserk má sice vůči mágovi slabinu v obraně, ale pořád je šance, že ho sundá na jeden zátah a mág si ani neškrtne. Z tohoto důvodu očekávám na nových serverech v topce nepříjemně přeberserkerováno.

Cechovní mazlíček - za mě promrhaný potenciál. Tak jak mi zpočátku přišla mechanika s hydrou zajímavá, po pár dnech jsem se přistihl, že už na souboj téměř neklikám a je mi to vlastně jedno. S tím, jak jsou denní mise minoritní záležitost (nehledě na to, že o víkendu nejsou a určité úkoly jsou nesplnitelné nebo se nevyplatí dělat) vlastně ani nemám pocit, že o něco přicházím a to je asi to nejhorší, co může novou mechaniku potkat. Aby měl cechovní mazlíček nějaký smysl, bylo by nutné denní mise výrazně přepracovat, zvýšit množství misí denně splnitelných, přidat odměny, za splnění více misí například poskytovat bonusy do dalšího dne, a tak dále... Při současném nastavení se obávám, že hydra brzy upadne do zapomění a nutit lidi do jejího odehrání bude nemožné.

Těžba drahokamů během stavby dolu - za mě nejlepší věc na celém updatu, i když se tím vlastně vývojáři jen snaží zalepit rozbitou mechaniku způsobenou nedomyšleným updatem.

A když nad tím tam přemýšlím, tak nedomyšlenost updatů provází hru minimálně poslední dva, tři roky. Vypustí se update, během pár dnů se přijde na nějakou pitomost a to se pak horkou jehlou opravuje (takové podsvětí je rozbité pořád). Vývojáři by konečně měli zvážit, že by umožnili hráčům přístup do bety. Jasně, nebylo by překvápko, ale alespoň by měli feedback, na chyby by se přišlo před vypuštěním a updaty by byly funkční.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 5) řekli "Díky" uživateli Bortas za tento užitečný příspěvek:
Staré 07-03-2019, 23:42
Speedee35 Speedee35 je offline
Černý fantom

Datum registrace: Feb 2017
Standardní

Souhlasím s Bortasem

Berserk-Co jsem zkoušel ty nové třídy,tak mě z nich baví nejvíc

Cechovní mazlíček-taky už jsem po pár dnech prakticky přestal útočit,když je to jen na denní misi,kterou ve většině případů ani neudělám.

Těžba při vylepšování-super funkce, ta tu chyběla od začátku pevnosti. Ale myslím,že maximální lvl 100 (pro důl na drahokamy i zlatý důl) je docela dost (momentálně mám důl na drahokamy na 26úrovni). Když je někdo v síni slávy kolem takových, kteří mají plnou obranu, kterou sám neporazím, tak poměrrně dlouho trvá našetřit plný sklad. Při tom ještě ty drahokamy od dolu 20+ stojí 4,5kk dřeva a 1,5kk kamene, tak prakticky skoro nemůžu nemůžu natěžit ani 2drahokamy za den aby mi suroviny stoupaly.Z toho ten první jde do WC.I samotná celková doba vylepšování dolu na max mi příjde dost. 80pater dolu po 15dnech vylepšování trvá přes tři roky, kdy to nezahrnuje zbytek šetření. Když se to za těch 15dní nestihne.

Taky mě ještě potěšilo pojištění při nabíjení katapultu, kdy se nejprve objeví tabulka, zda ho chci opravdu nabít.

Naposledy upraveno Speedee35; 07-03-2019 v 23:50.
Odpovědět s citací
Staré 08-03-2019, 14:28
Kubin8 Kubin8 je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Sep 2015
Standardní

A jak je to vůbec s hydrou a cechovním mazlíčkem o víkendu? Normálně se bojuje a dostává se bonus i v sobotu a v neděli, když žádná denní mise není?
Odpovědět s citací
Staré 08-03-2019, 14:33
slOn slOn je offline
Legendární chObOtnatec

Datum registrace: Jul 2010
Standardní

Citovat:
Původně založeno Kubin8 Zobrazit příspěvky
A jak je to vůbec s hydrou a cechovním mazlíčkem o víkendu? Normálně se bojuje a dostává se bonus i v sobotu a v neděli, když žádná denní mise není?
Ano, mělo by to být tak. Každopádně si ten bonus můžete připravit na pondělí a nenechat hydru, aby snížila úroveň a tím pádem vy přišli o bonusy.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to slOn For This Useful Post:
Staré 09-03-2019, 08:05
kat 111 kat 111 je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Apr 2015
Standardní

Taková připomínka. Docela by se k hydře hodil přehled do aktivity sloupeček kolikrát na ní útočili hráči, aby byl přehled. Taky by bylo lepší kdyby měla u sebe napsáno (1/5 ) no zkrátka kolik pokusů ještě mám Jinak mě potěšilo zkrácení doby útočení z hodiny na 30 minut. Zdar a sílu :)
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli kat 111 za tento užitečný příspěvek:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání