Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  

Zpět   Shakes & Fidget - The Game - Supportforum > Hra & Podpora > Obecně

Zobrazit výsledek ankety: Líbí se vám pevnost?
Je naprosto úžasná! 60 31.25%
Celkem ujde 79 41.15%
Neutrální 17 8.85%
Nic moc 18 9.38%
Je to naprostá hrůza! 18 9.38%
Hlasující: 192. V této anketě nemůžeš hlasovat

Odpovědět

Možnosti Zobrazování
Staré 27-09-2015, 00:38
Chicony Chicony je offline
Veterán

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Alone. Forever.
Standardní

Citovat:
Původně založeno FireBow Zobrazit příspěvky
Kolo štěstí - tak čo sa tomu dá vytknúť, niečo zdarma vždy poteší, to by tam muselo byť políčko "Bankrot", ktoré by vám odčítalo všetky goldy, prašivky a zabilo griffa, aby sa to ľuďom nepáčilo. Akurát je zaujímavé že Nemci to zaviedli až po pár stovkách duplicít Ale kľudne mohli padať elixíry ( ak teda nepadajú pod random itemom ).
Denně tam doslova protáčím houby . Nejčastěji tam je samozřejmě dřevo nebo kámen, ale docela často mi tam padají i houby (většinou dvakrát za těch deset roztočení).

Lektvary skutečně padají pod náhodným itemem, dnes mi to dalo středně velký elík na obratnost (hraju mága). Hned jsem ho vypil.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^

Naposledy upraveno Chicony; 27-09-2015 v 00:39.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 5) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 27-09-2015, 10:53
hamplik hamplik je offline
Noční děs

Datum registrace: Dec 2010
Odeslat zprávu přes ICQ hamplik Odeslat zprávu přes Skype™ hamplik
Standardní

Hru už jakou dobu nehraju, ale je to hrůza..**** z toho jsou

Naposledy upraveno slOn; 01-10-2015 v 16:57.
Odpovědět s citací
Staré 27-09-2015, 11:46
Luwien Luwien je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: May 2012
Umístění: Klanové sídlo Zlatého kruhu
Standardní

Nejdřív jsem Pevnost bral jako poměrně vážné tématické narušení hry, ale nakonec jsem si uvědomil, že stačí jen troška fantazie Pevnost je pro mě jednoduše místo, kde moje čarodějka bydlí Jednoduché vysvětlení
Cech: Zlatý Kruh
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Luwien For This Useful Post:
Staré 27-09-2015, 11:49
Svally Svally je offline
Kostlivec

Datum registrace: Jul 2013
Standardní

Citovat:
Původně založeno slOn Zobrazit příspěvky
Zdravím,
rádi bychom znali váš názor na nový update. Co si o něm myslíte? Co se vám na něm líbí/nelíbí? Podle vašich názorů budeme upravovat hru, poto jsou pro nás velice důležité. Děkuji
Ve směs jsem spokojen, jen když už dochází k takovému těžení nápadu z jiných převážně fantasy her od Blizz.... tak by bylo fajn to doladit i v těch drobnostech, chybí mi možnost vsadit si dírku na šutr do již vlastněných artefaktu (klidně za houbu v kovárně).
Dále boj pevnosti proti pevnosti taky fajn, ale dle mého názoru se měl zapojit i hrdina (Táhnout s hrdinou a vojáky proti pevnosti druhého hráče by bylo zábavnější a v případě že bude bránící hrdina na hlídce tak bude i bránit vlastní pevnost proti útokům když nebude má smůlu). Kapacitu jednotlivých těžařů (dřevo šutr) rozšířit aspoň na 8 hodinovou směnu nikdo vám nebude vstávat 3x přes noc aby to vybíral takže je kapacita zbytečně podměrečná. Stejně tak akademie dát ji možnost uschovat zkušenosti aby bylo reálné jejich vybírání (tady cyklus 1 hodiny je úplně na šišku).

Toto je tak asi Vše až mně něco napadne dodám.
Zduř Svally
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Svally za tento užitečný příspěvek:
Staré 27-09-2015, 15:34
RasoMoon RasoMoon je offline
Strašidlo

Datum registrace: Jul 2011
Standardní

Prochopila bych , kdyby pevnost byla pevností cechovní.! Takhle je to jen implantovaná hra do hry, kterou si můžete zahrát někde jinde.
Též se přidávám k nespokojenosti ohledně těžby drahokamů. Doly na úrovni 4, 3h kopání a výsledky jsou horší, navíc tak pro postvy do věže, kde to zatím nefunguje, nikoliv pro mou postavu.:-(

Naposledy upraveno RasoMoon; 29-09-2015 v 11:13.
Odpovědět s citací
Staré 29-09-2015, 14:54
zoldak21 zoldak21 je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Oct 2010
Standardní ...

Kolo štěstí je ok, jen ty odměny jsou tam "směšné", např u zkoušeností, když mi to dá 0,0001 % zkušeností co potřebuji na lvl. To jako vážně? Proč to tam vůbec je, když je to vlastně k ničemu takové malé množství? Myšlenka dobrá, ale ty propočty jsou trochu mimo, u tohohle třeba, když by to dalo v součtu 0,1 % zkušeností na lvl, bylo by to hned jiné. To samé dostat kamení, které natěžím během pár minut atd. Lépe propočítat a bude to ok.

Co se týká pevnosti, to co zde již padlo. Ale hlavně, kdo vymýšlel ten systém útoků? Jen blbá bariéra je schopna odrazit strašně moc vojáků. Takže útočník může utrácet peníze za vojáky, kdežto obránce zaplatí jednou zeď a neřeší. Bylo by podle mě lepší, předělat bariéru tak, aby dávala bonus vojákům. Tedy samotná by byla o ničem. A další, už takto je zvýhodněná obrana díky strašně silné zdi, a ještě ji dát výhodu tím, že v obraně jsou dvě jednotky, zatímco v útoku jedna. Je sice hezké, že na počty je to stejné, ale když bude stejný útočník a obránce, tak obránce vyhraje, takže to dopadne tak, že každý se zabetonuje a díky výhodě zdi to prostě nepůjde projít. Nemělo by to spíše být, aby hra podporovala útok? Tedy například dvě jednotky do útoku? Aby se kompenzovala výhoda zdi? Další, trochu vylepšit model vyhýbání, teď můj útočník úroveň 30 pětkrát po sobě netrefil lučištníka úroveň 25. A když je válečník a lučištník na stejné úrovní, válečník nemá šanci kvůli vyhýbání, takže další zvýhodnění obrany a v budoucnu nemořnost projít. A vůbec, když jsem kouzelník, proč proboha musím útočit jen nějakým válečníkem? Chci útočit tím, co mám jako hlavní charakter, nebo si moct vybrat čím zaútočím.
1) Takže bych navrhl změnit zeď na bonus pro vojáky, a ne, aby sama o sobě útočila, je to divné. Samotná zeď bez vojáků tedy nulová obrana a ne, že zeď 35 vymlátí armádu nevylepšených vojáků.
2) Mít možnost si vybrat, kým budu útočit, jakou jednotkou. Ideálně mít třeba 2 jednotky do útoku a jednu do obrany. Přibude možnost taktizování, jakými dvěma jednotkami zaútočím na jakého hráče, třeba podle toho, čím bude bránit, hned to bude zajímavější. Když už ne toto, útočit alespoň charakterem podle své hlavní postavy. Ale ideální by bylo 2 chary útok, jeden obrana a moct si vybrat který co.
3) Navýšit hranice, aby nebylo potřeba vybírat atk často, ale to už tu padlo.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to zoldak21 For This Useful Post:
Staré 29-09-2015, 16:09
Luwien Luwien je offline
Bezbožný mnich

Standardní

Citovat:
Původně založeno zoldak21 Zobrazit příspěvky
Co se týká pevnosti, to co zde již padlo. Ale hlavně, kdo vymýšlel ten systém útoků? Jen blbá bariéra je schopna odrazit strašně moc vojáků. Takže útočník může utrácet peníze za vojáky, kdežto obránce zaplatí jednou zeď a neřeší. Bylo by podle mě lepší, předělat bariéru tak, aby dávala bonus vojákům. Tedy samotná by byla o ničem. A další, už takto je zvýhodněná obrana díky strašně silné zdi, a ještě ji dát výhodu tím, že v obraně jsou dvě jednotky, zatímco v útoku jedna. Je sice hezké, že na počty je to stejné, ale když bude stejný útočník a obránce, tak obránce vyhraje, takže to dopadne tak, že každý se zabetonuje a díky výhodě zdi to prostě nepůjde projít. Nemělo by to spíše být, aby hra podporovala útok? Tedy například dvě jednotky do útoku? Aby se kompenzovala výhoda zdi? Další, trochu vylepšit model vyhýbání, teď můj útočník úroveň 30 pětkrát po sobě netrefil lučištníka úroveň 25. A když je válečník a lučištník na stejné úrovní, válečník nemá šanci kvůli vyhýbání, takže další zvýhodnění obrany a v budoucnu nemořnost projít. A vůbec, když jsem kouzelník, proč proboha musím útočit jen nějakým válečníkem? Chci útočit tím, co mám jako hlavní charakter, nebo si moct vybrat čím zaútočím.
1) Takže bych navrhl změnit zeď na bonus pro vojáky, a ne, aby sama o sobě útočila, je to divné. Samotná zeď bez vojáků tedy nulová obrana a ne, že zeď 35 vymlátí armádu nevylepšených vojáků.
2) Mít možnost si vybrat, kým budu útočit, jakou jednotkou. Ideálně mít třeba 2 jednotky do útoku a jednu do obrany. Přibude možnost taktizování, jakými dvěma jednotkami zaútočím na jakého hráče, třeba podle toho, čím bude bránit, hned to bude zajímavější. Když už ne toto, útočit alespoň charakterem podle své hlavní postavy. Ale ideální by bylo 2 chary útok, jeden obrana a moct si vybrat který co.
Naprostý, gigantický NE-SOU-HLAS!!! To, co tady navrhuješ vůbec nedává smysl. Vezmu to popořadě:

1) "Jen blbá bariéra je schopna odrazit strašně moc vojáků. Bylo by podle mě lepší, předělat bariéru tak, aby dávala bonus vojákům."
Ta "blbá bariéra" stojí asi pětsetkrát víc, než tvoji rumem nasáklí vojáci. Abys měl představu, tak opevnění na úroveň 6 stojí 4.800 dřeva a 2.133 kamene a s dělnickou ubikací úrovně 6 se staví přes pět a půl hodiny. Myslím, že vzhledem k množství investovaných surovin je síla opevnění přiměřená. A kdyby dávala bonus vojákům (předpokládám, že máš na mysli mágy a lučištníky obránce), musela by dávat takový bonus, že bychom tě tady po updatu zase viděli brečet, že "to opevnění dává moc velký bonus" a že "jsi zase prohrál". Obránce má v bitvě vždycky výhodu, tak to prostě je.

2) "už takto je zvýhodněná obrana díky strašně silné zdi, a ještě ji dát výhodu tím, že v obraně jsou dvě jednotky, zatímco v útoku jedna"
Tohle snad ani není potřeba komentovat. Jak jsem zmiňoval u prvního bodu, obránce je vždycky ve výhodě a rozhodně by to tak mělo zůstat. Kromě toho jak sám píšeš "na počty je to stejné". Prostě si vybírej hráče, kteří mají méně jednotek, než ty, nebo mu jednotky postupně vyvraždi. Uvědom si, že jako útočník máš výhodu toho, že jsi momentálně online a můžeš si jednotky rychle dokoupit. Obránce toto nemá, pokud tě zrovna nechytí při činu Jednoduché, stačí myslet

3) "Nemělo by to spíše být, aby hra podporovala útok?"
Ne. Útok a obrana jsou zde z dobrého důvodu. Jsou hráči, kteří chtějí hrát na útok, ale jsou také hráči, kteří chtějí hrát na obranu. Sebrat nám tuto možnost volby by z tohoto updatu udělalo skutečnou *CENSORED*

4) "Tedy například dvě jednotky do útoku? Aby se kompenzovala výhoda zdi?"
Ne. Vybírej si cíle, které dokážeš porazit a když vidíš, že to nedáš, prostě na něj neútoč a vyber si jiného hráče. Kdyby měl útočník k dispozici dvojnásobek jednotek, co obránce, bylo by to neskutečně nevyrovnané.

5) "válečník nemá šanci kvůli vyhýbání, takže další zvýhodnění obrany"
Jo, a co takhle blokování štítem?

6) "Chci útočit tím, co mám jako hlavní charakter"
Opět by to celou pevnost udělalo nespravedlivou. Zkus si tipnout, jak by dopadla bitva, kdyby zaútočil hráč level 300 na hráče level 100. Obránce by neměl nejmenší šanci se ubránit, bez ohledu na to, jak dobrou armádu by měl.

To je asi všechno, co bych chtěl k téhle hromadě nesmyslů říci. Děkuji vám za pozornost, konec hlášení :az:

Naposledy upraveno Luwien; 29-09-2015 v 16:11.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 4) řekli "Díky" uživateli Luwien za tento užitečný příspěvek:
Staré 29-09-2015, 17:14
Martinus Martinus je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Jan 2012
Standardní

Citovat:
Co se týká pevnosti, to co zde již padlo. Ale hlavně, kdo vymýšlel ten systém útoků? Jen blbá bariéra je schopna odrazit strašně moc vojáků. Takže útočník může utrácet peníze za vojáky, kdežto obránce zaplatí jednou zeď a neřeší.

No vidíš a já na to mám přesně opačnej názor - zeď nezadrží vůbec nic, svůj účel plní jen pár chvil na začátku hry. Jak se začne levelovat s kovárnou a stoupají počty jednotek, zeď postrádá význam. Abys přešel přes zeď, potřebuješ zhruba:

Zeď je o 2 levely nižší než útočníci - 0.5 jednotky
Zeď je o 1 level nižší než útočníci - 1 jednotku
Zeď je na stejném levelu jak útočník - 2 jednotky
Zeď je o 1 level vyšší než útočníci - 7-8 jednotek

Nemá moc smysl útočit na vyšší level zdi, jen pokud se někomu předtím nepovedl útok a je prázdnej barák
Pokud útočím na stejný level, při kasárnách na 7 úrovni zeď zadrží 2 z 21 (9.5%) útočníků a zbytek se valí dál na nepřítele. Při kasárnách na 15 úrovni zeď zadrží 2 z 45 (4.4%) útočníků. A za tu cenu...
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Martinus For This Useful Post:
Staré 29-09-2015, 17:21
zoldak21 zoldak21 je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Oct 2010
Standardní

Citovat:
Původně založeno Luwien Zobrazit příspěvky
..............í :az:
1+2) Ok, na vyšších lvl třeba, uvidíme. Edit po Martinusovi.

3+4) "Jsou hráči, kteří chtějí hrát na útok, ale jsou také hráči, kteří chtějí hrát na obranu. Sebrat nám tuto možnost volby by z tohoto updatu udělalo skutečnou *CENSORED*" - ono je někde nějaké omezení, třeba max 30 živých vojáků, nebo jejich živení? Nevšiml jsem si, takže nějak nevím, kde je ta volba. Prostě nakliknu full off i full def (to kteoru budovu postavím dřív nepočítám), a tka to mám i teď, jedu oboje. Až tady bude tohle, a budu si muset vybrat, jestli pojedu off vojáky, nebo deff vojáky, nebo se oba budou stavět ve stejné budově, takže půjde jen jeden, pak souhlas, ale nyní ne. Mohu jet oba naráz, takže nemusím vybírat, zabetonuji a zároveň útočím. Nevyrovnané je to teď.
Útočit na slabšího, to je vážně super hra, kliknout útok, jen kvůli zdi tam nechat půlku armády, nyní třeba 6 vojáků, které pak hodinu a půl obnovuji, takže nemohu pořádně útočit, pokud nemám kasárny na velkým levelu...
Tedy reálná situace ze hry. Mám kasárny na 12 vojáků, vylepšení 35. Vojáci se nevrací, buď mají hráči zeď cca 40, nebo 35, ale vojáky, tedy, zaútočím jednou, padne půlka jen zdi, když nemá vojáky, mám jich ještě 6 na další útok. Nechci utrácet houby, tak čekám, než to najde vhodného soupeře, což když jsem v top 100 moc není, takže zase mi jich 6 padne, tedy dva útoky, a pak 5 hodin čekání na vojáky (mimochodem stejně, jako ta zeď, kterou ale udělám jednou a vícekrát ne). Zatímco obránce neobnoví nic, protože měl jen zeď, nebo těch pár vojáků, protože většina útoku padla na zdi. Tedy není reálné soupeře projít a musí člověk hledat jen slabé hráče, což ale nejde, protože musí čekat, co mu počítač přidělí, a u silných kvůli době stavby jen čeká na vojáky. To ti přijde jako vyvážené?

5) ano, tak postav válečníka a lučištníka stejné urovně proti sobě, jak to doapdne? Co jsem zkoušel, většinou byli potřeba dva válečníci potřeba na jednoho lučištníka. Takže krytí štítem tam sice je, ale proti vyhýbání je značně slabší.Proto jsem psal to další zvýhodnění.

6) Tady došlo trochu k nepochopení se. Nemyslím útočit hrdinou. Myslel jsem to tak, když jsem mág, proč moji mágové jsou v obraně, ale proč jimi neútočím. Proč musím útočit nějakým válečníkem? Nemyslel jsem hrdinu, ale postavy z pevnosti.

Návrhy platí. Chci mít možnost útočit na stejně silné hráče, aby to za něco stálo a ne vědět, že prostě neprojdu, protože kus armády skončí na zdi, a co projde, to vymlátí lučištníci, protože se prostě vyhnou častěji, než já vykryji jejich útok. A ne útočit jen na slabé hráče, protože to je jediná možnost, když nechci čekat hodiny na vojáky, ale chci útočit častěji. Chci mít možnost taktizovat, s jakým útočníkem půjdu proti jaké obraně (jsou 3 jednotky, tak klidně udělat 1 útok, 1 obrana, to si zvolit, a třetí mít vycvičenu jako rezervní, když narazím někde třeba s armádou válečníků, budu mít armádu mágů např). Jen to prospěje, že nebudu muset čekat, ale budu moct útočit. Vybrat si soupeře atd.

edit 2: teĎ jsem útočil válečník 40 na kouzelníka 28, vyhrál jsem, ale ten kouzelník dával hodně velký dmg na to, jak byl malý lvl. Jsem zvědav, jak to bude 1 vs 1 při stejné úrovní, to už opravdu nebude možné projít ...

Naposledy upraveno zoldak21; 29-09-2015 v 20:27.
Odpovědět s citací
Staré 29-09-2015, 18:01
Luwien Luwien je offline
Bezbožný mnich

Standardní

Citovat:
Chci mít možnost taktizovat, s jakým útočníkem půjdu proti jaké obraně
Úplně první věc, kterou by měl brát člověk v potaz, je, že tohle je v prvé řadě hra laděná stylem RPG, nikoli strategie. Takže jestli chceš taktizovat, možná bys to měl zkusit někde jinde - jestli chceš tip, tak výborně se dá taktizovat ve hře z antického Řecka, jejíž jméno ti možná radši pošlu soukromou zprávou, protože nevím, kolik můžu napsat, abych neporušoval pravidla fóra

Naposledy upraveno Luwien; 29-09-2015 v 18:07.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání