Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 10-08-2017, 17:08
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Apr 2015
Standardní Možnost pro válečníky

Zdravím,
přijde mi, že na většině serverů převládají kouzelníci a průzkumníci, zatímco válečníků je po skromnu.
Přece jen mají poškození na úkor životů, a například postup v podzemí není až tak úplně jednoduchý, a tak mě napadlo, jak by se to dalo vyřešit.

Napadli mě dvě varianty, jak tuto třídu malinko "zkrášlit" ostatním, popř. úplně novým hráčům.

1. Přidat do hry možnost dvou zbraní. Tím pádem přijdete o štít a blok, takže bude stejný princip obrany, jako mají průzkumníci, jen z vlastního výcviku. Ale, také jsem si všiml, že do štítu nelze vsadit drahokam(možná jsem se jen přehlédl), takže druhá zbraň by mohla mít také místo na drahokam. Tudíž by mohl mít klasické zbraně ale 2x(nebylo by třeba mít stejné), není třeba je speciálně upravovat(zvětšovat poškození).
Ovšem, druhá věc je poškození. Poškození obou zbraní se nemůže sčítat dohromady, neboť by to byly nezastavitelné lokomotivy.

Napadá mě, jen to násobit nějakým podobným koeficientem, jako je bonus za portál atd.

Např. Počítalo by se poškození té lepší zbraně.
síla: 300
a poškození lepší zbraně: 200
poškození druhé(horší) zbraně: 180

dle vzorce(zanedbáme-li bonus za cechovní portál):
poškození zbraně*(1+síla/10)
200*(301/10)=6.020
Základ s jednou zbraní.

Po započítání druhé zbraně: poškození:180= 6.020*1,18= 7.104

Je tu spousta možností, toto je jen to první, co mě napadlo.

2. Druhá možnost je o dost snazší.
Každý válečník by mohl mít opět místo štítu zbraň, ovšem ta by se skládala ze dvou částí. Prostě a jednoduše obouruční zbraň.
A teď jak by se vytvářeli:

a) První část by šla spojit s jakoukoli druhou částí a vytvořila by se náhodná zbraň z nějakého seznamu možností, co by měli tvůrci(halapartna, kopí, obouruční meč, řemdich, cep, šídla aj.) Části by se dali nalézat stejně, jako normální předměty, spojovat by se dali samy, jako vsázení drahokamů do předmětů, nebo u kováře. Vylepšit v kotli by šel pouze celek.

b) Hráč musí najít určitou část A i B(např. násadu a výkovek) prostě dvě určité věci které se dají spojit. Také možnost udělat univerzální násadu a různé typy výkovků. Ovšem, takováto zbraň (obouruční) by měla mít větší poškození, než-li jednoruční, a drahokam by šel vsadit pouze do jedné části.
Jelikož štít může zblokovat 25%, tak by mohlo být poškození větší o 25%.
Atributy by přidával pouze celek, který by zabíral místo jak na zbraň, tak štít.
Vylepšit v kotli by šel pouze a jen celek.

Naposledy upraveno scoot; 10-08-2017 v 17:13.
The Following User Says Thank You to scoot For This Useful Post:
Staré 10-08-2017, 18:08
kat 111 kat 111 je offline
Kutnonoš

Standardní

War má jako jediný věc navíc což je štít to si myslím že u něj stačí pokud sis všiml ani mag ani luk v políčku kde má war štít nic nemají jen ukázku kouzla nebo šípu.
Za mě ne.
Staré 11-08-2017, 11:18
Mortem Mortem je offline
Černý fantom

Datum registrace: Mar 2015
Standardní

že by war mohl mít duály meče podle mne není vůbec špatná myšlenka. jen bys musel tohle vylepšení dát všem třídám. u průzkumníka třeb do toho nevyužitého políčka toulec lepších šípů, u mága nějaký artefakt. zničí to současnou "vyrovnanost" tříd a udělat doplňující výbavu tak aby zachovala alespoň částečně konkurence schopnost daných charů je hodně obtížné. za mně dobrý návrh, jen těžko realizovatelný)
Staré 11-08-2017, 14:57
jurda92 jurda92 je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Dec 2015
Standardní

uz ted ma war vyhodu, ze ma vec navic, takze ma vic statu, epicky stit je ve zbrojirne jen za goldy, kdyz se proplachne epicky stit, tak se nezmeni na jinou vec, ani staty, takze war ma 50 aury zdarma, kdyby byl ve stitu drahokam, tak by meli dalsich napr. 350 statu navic
za me NE
Staré 11-08-2017, 18:22
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Standardní

Pokud by tomu tak bylo, tak by někteří válečníci mohli přijít o štíty, tudíž o blok na úkor mírně zvýšeného poškození, takže by tam bylo na výběr .. buď war s více damage, nebo war s více hp. Dalo by to nový rozměr hře a myslím si, že by to válečníci mohli uvítat. Kdyby se to nelíbilo, zůstali by u klasiky, ale někteří .. někteří by tuto hru mohli posunout na jinou úroveň.

//Mortem: Tvůj komentář mě velice zaujal, ty speciální šípy i kouzla (třeba na živly) se mi velice líbí. Jen to trošku více rozpracovat.
Staré 11-08-2017, 21:23
SchoolMonkey SchoolMonkey je offline
Smrtka

Datum registrace: Jan 2012
Umístění: Trump Tower
Standardní

Citovat:
Původně založeno Mortem Zobrazit příspěvky
že by war mohl mít duály meče podle mne není vůbec špatná myšlenka. jen bys musel tohle vylepšení dát všem třídám. u průzkumníka třeb do toho nevyužitého políčka toulec lepších šípů, u mága nějaký artefakt. zničí to současnou "vyrovnanost" tříd a udělat doplňující výbavu tak aby zachovala alespoň částečně konkurence schopnost daných charů je hodně obtížné. za mně dobrý návrh, jen těžko realizovatelný)
Jenže je tu problém, že válečník na úkor většího poškození přijde o štít a blokaci. O co by přišel kouzelník nebo průzkumník?
Nevidím tam žádnou nevýhodu z jejich strany, pro ně je to automaticky 100% volba, kdežto válečník se stále bude muset rozhodnout mezi štítem nebo poškozením.

Citovat:
Původně založeno jurda92 Zobrazit příspěvky
uz ted ma war vyhodu, ze ma vec navic, takze ma vic statu, epicky stit je ve zbrojirne jen za goldy, kdyz se proplachne epicky stit, tak se nezmeni na jinou vec, ani staty, takze war ma 50 aury zdarma, kdyby byl ve stitu drahokam, tak by meli dalsich napr. 350 statu navic
za me NE
Víc statů nemá, zbraně zbylých dvou tříd mají dvojnásobek statů co zbraň válečníka, staty na štítu mu dorovnávají chybějící staty na zbrani. Co se týče štítu za goldy, tak by bylo nefér, aby musel platit houby za předmět, který ostatní třídy nemají a tím pádem je u nich nižší počet hub potřebných na epický set.

Co se týče aury, tak je to sice pravda, ale epický štít nemáš ve zbrojírně každý den, takže bych okolo toho nedělal takové velké haló. S drahokam do štítu souhlasím, to by vyvolalo nerovnost.

Návrh by přinesl zajímavé možnosti do hry, ale vytváření obouruční zbraně se mi zdá zbytečně jako zbytečně komplikovaný proces, prostě by se už našla v celku. Dvě zbraně bych vyřešil tak, že namísto 25% blokace budete mít 25% šanci využít výpad nepřítele a zasadit mu ránu navíc druhou zbraní, pak by následoval klasické kolo, při kterém útočí válečník svou hlavní zbraní.

Pokud by se to projevilo jako moc velký boost a tím pádem téměř jasná volba na úkor štítu, není problém poškození stáhnout dolů, protože útočíte tou "méně šikovnou rukou." Pokud by ale zase zaostával za štítem a ten by zůstal jasnou volnou i po této implementaci, tak by zase nebyl problém to provést cestou "provedl jsi nečekaný útok, překvapený protivník tě sice zasáhl, ale ne tam kam chtěl, proto poškození bylo zredukováno o x% + jsi mu zasadil ránu navíc".

Možná bych ještě navrhl možnosti různých zbraní do druhé ruky: lehké, těžké a střední. Lehké mají největší % šanci zasáhnout v protiútoku, ale mají nejslabší útok. Těžké mají nejtěžší útok, ale nejmenší šanci na zásah a střední jsou něco mezi.

Jsem velkorysý, tak si mě važte!
The Following User Says Thank You to SchoolMonkey For This Useful Post:
Staré 13-08-2017, 13:18
scoot scoot je offline
Kostlivý válečník

Standardní

I to by šlo. Ovšem vyrábění obouruční zbraně by zase přidalo další možnost kováři(další možnost na zisk hub) protože by to šlo buď za kamení a diamanty, nebo houby, klasika .. ale nalézání už v celku zní také fajn
Staré 13-08-2017, 14:00
SchoolMonkey SchoolMonkey je offline
Smrtka

Datum registrace: Jan 2012
Umístění: Trump Tower
Standardní

Citovat:
Původně založeno scoot Zobrazit příspěvky
I to by šlo. Ovšem vyrábění obouruční zbraně by zase přidalo další možnost kováři(další možnost na zisk hub) protože by to šlo buď za kamení a diamanty, nebo houby, klasika .. ale nalézání už v celku zní také fajn
Kovář má funkcí dost, navíc by to byla jedna nová funkce čistě pro jedno povolání. O "možnosti zisku hub" se nemusíš starat, to by si stejně udělali podle sebe, navíc to kazí často celkový dojem z návrhu, protože to působí jen jako podkuřování pro větší šanci na úspěch, takové to laciné děvkaření. (Neber si to zle, je to jen můj dojem, který mívám často)

Jsem velkorysý, tak si mě važte!
Staré 19-08-2017, 13:38
slOn slOn je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Nikde
Standardní

Dovolit mu mít nějakou další zbraň není špatný nápad, ale rozhodně to nebude stejné jako primární zbraň. Musí se nají analog štítu jen zaměřený na útok. Výpady místo bloku je dobré řešení. Drahokam bych tam ale rozhodně nedával, jelikož i ve štítu žádný není. Přijato.
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání