Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 19-04-2011, 11:15
pupupaj pupupaj je offline
Děcko

Datum registrace: Dec 2010
Standardní

Citovat:
Původně založeno pepiik Zobrazit příspěvky
proč myslíte že by zátěž měla být větší?.. jakej je rozdíl jestli se kouknu přímo ve hře nebo na týhle stránce?.

ano jak je to zmíněný jeto vždy aktualní pří každým prohlídnutí se to vyčte data.

mohl bych to třeba ukladát do svojí databaze. A aktualizaci by spustil přímo prohlížejíci a nastavil bych tam třeba 5 minut rozmezí mezi aktualizacema.
Ahoj Pepiku,

predem chci rict, aby bylo jasne, nechci hanet tvoji praci. Sam mam podobny skript, jen ho mam pasivni = odpouslouchavam si komunikaci mezi klientem a serverem. Rozdil, proc sem o tom zacal zde psat, je prave v tom poruseni pravidel (muj pohled). To pokud se pta hra je to ok, pokud se ptas ty je to poruseni pravidel. Prave proto sem si tvoril skript pro odposlech mych vlastnich requestu. Tim si sam nahravam na sve odsouzeni , pac asi by na to slo pouzit pravidlo o ziskani vyhody. Docela by me zajimal pohled nekoho kompetentniho na tohle, ale obavam se, ze se nedockame. Jesli chces muzem o tom pokecat pres PM. Tady se urcite za par chvil objevi flame
The Following User Says Thank You to pupupaj For This Useful Post:
Staré 19-04-2011, 18:54
Man Dor Man Dor je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Aug 2010
Standardní

Citovat:
Původně založeno pupupaj Zobrazit příspěvky
Ahoj,
mile rad se pustim do diskuze a projistotu uvadim, ze je to muj subjektivni pohled
I já, je vidět, že víš, o čem mluvíš, takže diskuze bude mít smysl

Citovat:
Todle je asi na uhlu pohledu, co znamena dotaz do databaze. Prece pokud volam skript, ktery vola databazi, je to proste dotaz do databaze, pres nejaky skript. Proste jejich databaze (byt pres skript) je volana na tvuj rozkaz (jinak nez samotnou hrou).
Přesně jak říkáš - na úhlu pohledu. Pokud jsou Pravidla napsána nejednoznačně, není přece možný ani jejich jednoznačný výklad.
Já bych tohle neviděl tak černě - dotaz do DB je dle mého něco jiného - jasně, snažím se obhájit moje stanovisko

Citovat:
To ze posilaji vsechna data ze serveru na klienta, na nemz pak vybiraji, co se ma zobrazit, bych radil mezi hodne velkou programatorskou chybu.
Těžko říct, proč a jak to je tak, jak to je. Možná to mají připravené na další update? Nevím, jestli je to bug. Jiné klíčové informace, které nemá nikdo cizí vidět, server neposílá.
Třeba to není proto, aby si klient vybral, co zobrazí - ale prostě proto, že to odflákli (nebo se nechtějí párat s více dotazy, tak to všechno pošlou naráz).

Citovat:
a tady zase ja nesouhlasim, naprikal u zobrazeni jednotlivych cechu mam podezreni, ze se to pta on fly... proste kliknes a on se rovnou zepta serveru (pac se ti zobrazuje cas posledniho aktivity. To by pri nacteni jednou za den asi neslo ne?
V záhlaví tabulky jsem všude viděl časy chvíli před půlnocí, tak to vypadalo na jednorázové předpůlnoční stahování.
Pokud to zobrazuje aktivitu on the fly, tak je situace jiná - tohle já nevím a nechci dohledávat, to nám může říct pepiik.

Citovat:
To by me prave zajimalo, jestli to je zamerne nebo omylem Osobne beru todle jako bug, pac nevim proc by nekdo jiny nez muj cech mel videl, co mam napsane na nastence v sekci jen pro cech (proste to pred /// ).
Ma otazka:
Myslis, ze by pak dali mozno psat na nastence jen pro cech? Kdyz by to vlastne chteli mit verejne?
Jo, s popisem cechu a lomítkama to asi bug bude. Divné, že u jiných odpovědí jsou tyhle věci ošetřené.

Mám tu jeden ze života:
Někdo tu psal v .NETu prohlížeč pro SF. Já si dělám frontend pro SF čistě textový - nezajímají mě flashová hejblátka - nejen že mě opravdu nedojmou, ale dokonce kazí požitek ze hry - a hra je kvůli nim často nehratelná.
Čili jsem nucen porušit Pravidla, abych mohl hru korektně hrát. Flashový frontend je plný bugů (ale lepší se to), nevidím důvod, proč jej používat. To je přece to samé, jako by mě někdo nutil používat IE, přestože mi nevyhovuje.

Jiný příklad - u jiné onlinovky mě nezajímá super mega grafika, která pouze prodlužuje dobu načítání stránky. Pokud jde o vteřiny, je to na závadu. Vypnu si tedy v prohlížeči zobrazování obrázků a stylů - tak, jak jsem zvyklý. Je to rovněž porušení pravidel?

Jestli budete debatovat po PM, můžu se rovněž účastnit? Fakt by mě tohle profesně zajímalo.
The Following User Says Thank You to Man Dor For This Useful Post:
Staré 19-04-2011, 19:50
slOn slOn je offline
Community Manager

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Nikde
Standardní

Nedalo a napsal jsem ohledně tohoto toolso int. supportu saf. Není sice v těchto věcech povolaný ale základní pravidla zná. Výslovně používání takového scriptu zakázal. Také jsem kontaktoval halvního developera který tuto hru má na svědomí. Brzy se dočkám kompetentní odpovědi která celou věc rozjasní. Jistě jste nás upozornil na závažnou chybu. Doufám že si to vývojáři vezmou k srci.

Sice nejsem v podobných věcech dost zkušený ale něco málo o tom vím. Svůj názor si prozatím nechám pro sebe.

Naposledy upraveno slOn; 19-04-2011 v 19:55.
The Following User Says Thank You to slOn For This Useful Post:
Staré 19-04-2011, 21:41
pepiik pepiik je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Jan 2011
Umístění: Jihlava
Standardní

Asi jsem si měl vše nechat pro sebe.. jestli to nějak zakážou resp líp zabezpečí , tak se všem co si tajně něco podobnýho napsali omlouvám .
Jen jsem chtěl udělat ty sftools co hodně lidí chtělo.
Staré 20-04-2011, 00:00
pupupaj pupupaj je offline
Děcko

Datum registrace: Dec 2010
Standardní

Citovat:
Původně založeno pepiik Zobrazit příspěvky
Asi jsem si měl vše nechat pro sebe.. jestli to nějak zakážou resp líp zabezpečí , tak se všem co si tajně něco podobnýho napsali omlouvám .
Jen jsem chtěl udělat ty sftools co hodně lidí chtělo.
Omlouvam se, ze sem takovej hnidopich (asi deformace meho povolani). Ono by vetsina lidi by jeste chtela skript na pricitani houbicek, kdyby to za ne nekdo udelal. Sem rad, ze existuji lidi, kteri nedelaji veci jenom pro sebe. Ale proste zastavam nazor, ze pravidla sou od toho aby se dodrzovala. A znovu opakuji, pokud mas chut muzem spolu diskutovat pres PM. Rad se napriklad podelim o svoje technicke poznatky ohledne pasivniho cteni kominikace mezi server a klientem, popripade rad sdelim pripominky a namety k tvemu toolu.

Citovat:
Původně založeno slOn Zobrazit příspěvky
Nedalo a napsal jsem ohledně tohoto toolso int. supportu saf. Není sice v těchto věcech povolaný ale základní pravidla zná. Výslovně používání takového scriptu zakázal. Také jsem kontaktoval halvního developera který tuto hru má na svědomí. Brzy se dočkám kompetentní odpovědi která celou věc rozjasní. Jistě jste nás upozornil na závažnou chybu. Doufám že si to vývojáři vezmou k srci.

Sice nejsem v podobných věcech dost zkušený ale něco málo o tom vím. Svůj názor si prozatím nechám pro sebe.
Dekuju, at uz bude odpoved jakakoliv, budu ji respektovat = prestanu tu prudit

Naposledy upraveno Azimuth; 20-04-2011 v 00:07.
The Following User Says Thank You to pupupaj For This Useful Post:
Staré 20-04-2011, 07:29
Man Dor Man Dor je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Aug 2010
Standardní

Já si myslím, že jakákoli odpověď na věci nic nemění. Lidi, kteří budou chtít něco jako sftool používat, budou ho používat dál. Navíc teď vidí, že něco takového existuje a ne v jediném exempláři. Takže se hráči rozdělí na 2 skupiny - na ty, co sftool používají a ten zbytek. Pravidla můžou zakazovat kde co - lidi každý den pravidla porušují v mnoha bodech. Na některé se přijde, na některé ne a na některé se přijít nesmí/nechce. Morálka a čisté svědomí je asi přežitek. Kdo může říct, že nikdy neporušil žádný bod Pravidel? Minimum lidí - a v TOPce téměř nikdo.

Tím nechci nabádat k hraní v rozporu z Pravidly. Jen píšu, co si myslím.
The Following User Says Thank You to Man Dor For This Useful Post:
Staré 21-04-2011, 15:38
betr betr je offline
Strašidlo

Datum registrace: Sep 2010
Standardní

Co je tohle za blbosti?
Zakazat neco co se absolutne neda kontrolovat ? rofl
Ne ze bych neco takoveho pouzival, ale urcite by se hodil nejakej export dat v rozumnym formatu (spis na lvl, zlataky nas v cechu az tak nezajimaj).
Pokud aplikace cte data ktera hra standardne posila do prohlizece a neprovadi tuto operaci prilis casto (tak aby dochazelo k neumernemu zatezovani serveru) fakt netusim, v cem by mel bejt problem... snad jen v tom ze ta aplikace je prasacky napsana a do prohlizece jde vice info, nez by melo jit.
The Following User Says Thank You to betr For This Useful Post:
Staré 26-04-2011, 17:08
lowi lowi je offline
Učeň

Datum registrace: Feb 2011
Umístění: Morava
Standardní :)

No, já si to všechno zapisuju po týdnu do sešitu, protože každý den na to čas nemám. Pak to zase počítám a hážu do excelu, vytvořím barevné tabulky a šupnu to na naše fórum
The Following User Says Thank You to lowi For This Useful Post:
Staré 18-05-2011, 15:33
Vikik Vikik je offline
Děcko

Datum registrace: May 2011
Standardní

myslím, že tu někde byla stránka (mimo doménu sfgame.cz) co všechno tohle zobrazovala, tak kdo nechcete/příjde vám morálně špatné používat script, nechte porušovat pravidla někoho jinýho :P

Bylo tu o tom asi o půl stránky níž vlákno.
The Following User Says Thank You to Vikik For This Useful Post:
Staré 05-01-2013, 20:36
Doktor159753 Doktor159753 je offline
Učeň

Datum registrace: Nov 2010
Umístění: Horní Jelení
Standardní

Udělena červená karta za nevhodné výrazy/spam. /RJTOP

Naposledy upraveno RJTOP; 05-01-2013 v 21:14.
The Following User Says Thank You to Doktor159753 For This Useful Post:
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání