Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 22-12-2016, 11:12
Toman03 Toman03 je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Dec 2013
Umístění: Česká republika
Standardní Stížnost - ani nevím na koho protože to tu nikdo nevede

Zdravím. Vím, že na toto téma bude psát stížnost i Chicony, ale ten to bude brát z jiného hlediska.

Dnes 22.12. jsem hodinu po půlnoci dostal červenou kartu s hodnotou 2 body z důvodu použití slova k***t v chatu.
Celou dobu, co jsem napsal toto slovo, byli na chatu oba "moderátoři" - josifek a locahero a nikdo s tímto slovem problém neměl. Dokonce sám locahero toto slovo použil i jako urážku člověka, i jako obyčejné slovo. tato skutečnost bohužel byla z chatu vymazána, ale mám screen

Jak můžete vidět, stalo se to kolem 21. hodiny. Po 4 hodinách došel na chat slOn a objasnil moderátorům že takové slovo se v chatu vlastně používat nesmí. tzn. že moderátoři začali něco dělat (konkrétně josifek), aby nepřišli o houby a mohli dále pouštět boty si hrát

Otázka zní, proč moderátor může použít toto slovo - 2x, řekne, že to je v pohodě a my potom dostaneme karty? Když už, tak se to má napsat do chatu, locahero se má omluvit za mylnou informaci a nechalo by se to být. Ale stále tu platí "Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

Význam slova k***t: (Obsahuje necenzúrované výrazy homonymné s vulgarizmom)

Samozřejmě, že kartu jsem nedostal jen já, ale i mato.23 a Chicony (i když ten vůbec nic nenapsal a karta mu byla vrácena po 7hodinách xD)

Josef je kohout

Vycenzúroval som to tam, kde to je skutočne zbytočné keďže je možná asociácia s cenzúrovaným transkriptom a zvyšok, kde to už nejde, dal do spoileru. F.

Naposledy upraveno Felix™; 22-12-2016 v 11:49.
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Toman03 za tento užitečný příspěvek:
Staré 22-12-2016, 11:37
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Umístění: Praha
Odeslat zprávu přes Skype™ Felix™
Standardní

Hm, ako k tomu reagovať, iba sa potvrdzuje téza o tom, že fórum nejak diverguje svojej primárnej funkcii a stáva sa, resp. už teraz je, pre presnosť vyjadrovania, niečím ako privátny chatovací priestor...

Analyzovať, či to je žiadúce, a či sa s tým dá niečo robiť, a či vobec je potrebné s tým niečo robiť, resp. či to nie je nakoniec, aj prínosné, nebudem a nechám to otvorené, ale myšlienka je zrejmá pri akomkoľvek závere, a síce, "nie je to tak úplne privátny priestor pre uzavretú komunitu, a to je problém". Samozrejme, v tom čase bola referencia na tom chate na starý príspevok, kde to takto, postihované nebolo, t. j. užívateľov to mohlo zmiasť, preto by som, karty zrušil, ak sa tak ešte nestalo; nechcem ich obhajovať, v zmysle, "sám neviem posúdiť, čo je vhodné, a čo už nie", ale dva faktory, a síce, využívanie moderátorom + ilúzia, že čo je v minulosti beztrestné, je beztrestné univerzálne, sú celkom ospravedlňujúce, hoci druhý bod je, no, "neodvážil by som sa ho použiť ako výhovorku, ale možno má relevanciu".

Polemizovať o význame slova nebudeme rovnako; ono má nejaký ten konvenčne priradený význam, v zmysle, "zmysel výrazu je sposob jeho užívania", to hovorí napr. Wittgenstein, hoci zachádzať do filozofie jazyka a logiky asi, práve v tomto príspevku, nie je potrebné a ani žiadúce, napriek tomu to urobím, aby sa to dalo relatívne elegantne refutovať; ale tamten bod, kde sa to relativizuje týmto sposobom, je neplatný, evidentne... Napríklad Madagaskar bolo u domorodcov označenie istej časti pobrežia Afriky, a Marco Polo, alebo niekto taký, ich to počul hovoriť, a asocioval si to s ostrovom, ktorý dotyční domorodci označovali inak; je zrejmé, že aktuálne už nereferuje na časť pobrežia, nýbrž práve na tento ostrov, to ukazuje dve podstatné komponenty tohoto názoru, a síce, po prvé, význam je fluidný a musí sa definovať pre isté "jazykové spoločenstvo", t. j. "spoločnosť a čas", a po druhé, vzniká konvencionálne. Takže o tom, či je inkriminované slovo vhodné používať, sa nedá viesť nejaká "diskusia"; je vinou aktéra, ktorý ho vysloví, aj že ho myslel inak, keď je konvenčne fixované inak, rovnako ako keby chápal nejakému termínu inak a používal ho nesprávne, event. sa preriekol. Ten exkurz do polysémie slova je teda, zbytočný a neplatný a nebudem ho akceptovať.

Čo sa týka neaktivity, dvaja sme akosi ponúkli svoje funkcie; problém asi je, že zrejme by sa ani nenašiel "predstaviteľný" adept... Hoci uznávam, ja tu fakt viac nie som ako som, "vedelo sa o tom", a zvyšok aktuálne hodnotiť nemožem, pretože tu "nie som", ak sa nedívam iba, na pár prejavov, čo však nie je, až tak autentické a plastické. Aj by som povedal, že boli nejaké interné diskusie cez leto, v tomto bude; ale asi tam ide o tú "situačnosť", znovu... A znovu, "funkciu fóra"... V zmysle, že to tak nie je vidieť, ak sú, resp. "sme", schopní zodpovedať príspevky a občas niečo upratať; kontroverzie začínajú pri interpretácii pravidiel, a to je, celkom na dlho... ...Sám som, ako bolo riešené napr. v amnestii pre MA, v tomto celkom ambivalentný, usudzujem, že by to možno bolo vhodné, v zmysle, "bola by tu vačšia aktivita", ale zas, "mám právo posúvať svoju toleranciu ad infinitum" event. "je toto pre správcu fóra najvyššia hodnota"? Vlastne na tie otázky zas nebudem dávať odpoveď, iba ich nejak, "naznačím", každý nech si ich zodpovedá sám; ale skutočne nie je vobec triviálne rozhodovať, čo a ako... Máme tu dva extrémy, "všetko povolené" a " ŕ la Rybanenn"; niečo medzi tým nutne skor či neskor vedie k relativizácii sposobom "a prečo to je tolerované, a toto nie", event. dojem prezentovaný tu, "rovnosť iba formálna"... Nejaké riešenie zrejmé, nie je, a riešime to niekoľko rokov, resp. riešením by bolo zaujatie niektorej z tých krajných pozícií, ktoré sú obe, pre jednu stranu, neprípustné.

T. j. karty navrhujem v tomto prípade odobrať - aj by som to učinil sám, len, nejak si netrúfam, momentálne, pre svoju nízku mieru aktivity - a brať to, no, ako "dosť jasné upozornenie"; viem, že každý "má svoje rozvažovacie schopnosti", ale miera zneistenia mohla byť, situačne, dostatočná.

Naposledy upraveno Felix™; 22-12-2016 v 11:41.
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli Felix™ za tento užitečný příspěvek:
Staré 22-12-2016, 16:40
locahero locahero je offline
Moderátor

Datum registrace: Oct 2011
Umístění: na chatě
Standardní

Citovat:
Původně založeno Toman03 Zobrazit příspěvky
. . . tzn. že moderátoři začali něco dělat (konkrétně josifek), aby nepřišli o houby a mohli dále pouštět boty si hrát . . .
Prosil bych, aby nebyli všichni moderátoři házeni do jednoho pytle!

Citovat:
Původně založeno Toman03 Zobrazit příspěvky
Otázka zní, proč moderátor může použít toto slovo - 2x, řekne, že to je v pohodě a my potom dostaneme karty? Když už, tak se to má napsat do chatu, locahero se má omluvit za mylnou informaci a nechalo by se to být. Ale stále tu platí "Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."
Nějak nechápu jakou "mylnou informaci" myslíš . . .
Pro mě je toto posouzení také nepochopitelné, zvláště v kontextu se zmíněným příspěvkem.

Jsem mladý honič Pokémonů z Oblázkového města. Chci se stát mistrem Pokémonů!!!
The Following User Says Thank You to locahero For This Useful Post:
Staré 23-12-2016, 12:25
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Umístění: Praha
Odeslat zprávu přes Skype™ Felix™
Standardní

Tak, trochu netradične uzatváram sťažnosť ja; ale mám na to legitimitu, pretože som diskutoval s Josífkom v reálnom čase a názor Locu je v tomto ohľade evidentný z prejavov na chate a v tomto príspevku.

Aby to nebolo chápané ako ospravedlňovanie toho, že užívateľ sám nemá nejakú mieru posudzovania, jemu vlastnú, a ani ako niečo pravidelné; pre výnimočnosť situácie budú karty revidované, čiže odobrané, držiac sa línie v svojom príspevku, ohľadom zneistenia.

Je zrejmé, že keď niečo bolo situačne tolerovateľné v minulosti, aby sa to využilo ako dovedenie nejakého blbého argumentu ad absurdum, ako to je ukázané v tom návrhu, neznamená to, že sa tak bude činiť aj dnes, v zmysle, že "nemusíte dostať kartu"; pravidlá majú celkom voľný výklad, to je pravda, ale nejaká základná línia sa z nich, vyčítať dá...

Uzatváram, teda, možno dosť autoritatívne, ale z implicitného súhlasu troch moderátorov, s tým, že Josífkov, ktorý tie karty udelil, bol explicitný a tým, že obsahu sťažnosti sa vyhovie a karty budú mimoriadne, odobraté. Apelujem ale na niečo ako "úvahu o vhodnosti", u každého užívateľa, takto formálne.

Naposledy upraveno Felix™; 23-12-2016 v 12:27.
Následující uživatelé (celkem 4) řekli "Díky" uživateli Felix™ za tento užitečný příspěvek:
Zamčené téma

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání