Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 22-11-2016, 00:01
Bortas Bortas je offline
Černý fantom

Datum registrace: Nov 2012
Standardní Tip - jak na štěstí

Mnozí z Vás jistě uvažovali, v jakém stavu udržovat atribut štěstí, aby byl co nejefektivnější, aby ho nebylo ani málo ani moc. U tohoto atributu je krásné, že se jedná o jednu z mála věcí v rámci hry, kde je veřejný vzorec na výpočet, tudíž se dá dost věcí vypočítat. Předem upozorňuji, že se nejedná o nic světoborného, pro zkušené hráče je tohle jistě samozřejmost, ale pro hráče začínající nebo takové, co o hře do větší míry nehloubají, by se to snad mohlo hodit.

Pro zopakování, štěstí je atribut, který zvyšuje naši šanci na kritický zásah nepříteli, přičemž horní strop této šance je 50%.

Vzorec zjistíte po najetí myší na žádek "Krit.zásah" u své postavy, který říká:

Pravděpodobnost kritického zásahu = (štěstí*5) / (úroveň protivníka*2)

Výsledky budu vztahovat na mou postavu úrovně 349 a štěstí 9757. Pokud tyto hodnoty dosadíme do výše zmíněné rovnice, vyjde nám se zaokrouhlením číslo 70. Tedy moje šance na kritický zásah nepřítele stejné úrovně by byl teoreticky 70%, ale hrou je samozřejmě omezen na 50%.

Teď k té zajímavější části. Jaké nejvyšší úrovně může být protivník, abych měl stále 50% šanci na crit? Pomocí mírné úpravy rovnice se dostaneme k tomuhle:

Úroveň nejsilnějšího protivníka, kde máme 50% šanci na crit = štěstí / 20

Pokud hodnotu mého štěstí, tedy 9757, vydělím dvaceti, získám číslo 488. To je určitě hezké, ale když si projdu mě dostupné podzemí, zjistím, že nejsilnější protivník, který proti mě stojí, má úroveň 432. Logicky mám štěstí zbytečně moc. Ale jak zjistit, kolik mi stačí štěstí na obludu s konkrétní úrovní? Jednoduše, další malou úpravou první rovnice:

Potřebné štěstí na 50% crit vůči konkrétní obludě = úroveň dané obludy * 20

Po vynásobení 432*20 mi vychází číslo 8640, což je tedy nejvyšší množství štěstí, které pro mě má v současné chvíli smysl. Pokud tuto hodnotu odečtu od mého štěstí, zjistím, že celých 1117 bodů štěstí je mi naprosto k ničemu a měl bych je nahradit něčím užitečným.

Toť vše, tak doufám, že tahle drobnost někomu alespoň krapet pomůže ve zdokonalování své postavičky. :-)
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli Bortas za tento užitečný příspěvek:
Staré 23-11-2016, 11:15
ohnicek ohnicek je offline
Pán temnot

Datum registrace: Nov 2010
Standardní

A coz takhle rovnou kalkulacku ?

http://www.sfgame-epic.funsite.cz/za...ych_zasahu.htm

PS: jsou tam drobne chybicky zpusobene zaokrouhlovani, mozna nekdy doladim
Staré 24-12-2016, 16:49
zoldak21 zoldak21 je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Oct 2010
Standardní

Super! Máte max. možnou šanci na kritický zásah 50%.
• Ve skutečnosti (bez omezení) máte krit. 97.22% .
• Krit. vám vydrží na 50% až na soupeře levelu 735 .

koukám, asi ho má trochu víc, než je potřeba
Odpovědět s citací
Staré 03-01-2017, 21:30
Pán temnot

Standardní

Citovat:
Původně založeno zoldak21 Zobrazit příspěvky
Super! Máte max. možnou šanci na kritický zásah 50%.
• Ve skutečnosti (bez omezení) máte krit. 97.22% .
• Krit. vám vydrží na 50% až na soupeře levelu 735 .

koukám, asi ho má trochu víc, než je potřeba
Tak v portalech a dungach se ti bude hodit, ale asi bych ho fakt nezvysoval po nejakou dobu
Staré 05-01-2017, 02:16
Maximek Maximek je offline
Černý fantom

Datum registrace: Oct 2015
Umístění: Praha 4 - Podolí
Standardní

Citovat:
Původně založeno Bortas Zobrazit příspěvky
Mnozí z Vás jistě uvažovali, v jakém stavu udržovat atribut štěstí, aby byl co nejefektivnější, aby ho nebylo ani málo ani moc. U tohoto atributu je krásné, že se jedná o jednu z mála věcí v rámci hry, kde je veřejný vzorec na výpočet, tudíž se dá dost věcí vypočítat. Předem upozorňuji, že se nejedná o nic světoborného, pro zkušené hráče je tohle jistě samozřejmost, ale pro hráče začínající nebo takové, co o hře do větší míry nehloubají, by se to snad mohlo hodit.

Pro zopakování, štěstí je atribut, který zvyšuje naši šanci na kritický zásah nepříteli, přičemž horní strop této šance je 50%.

Vzorec zjistíte po najetí myší na žádek "Krit.zásah" u své postavy, který říká:

Pravděpodobnost kritického zásahu = (štěstí*5) / (úroveň protivníka*2)

Výsledky budu vztahovat na mou postavu úrovně 349 a štěstí 9757. Pokud tyto hodnoty dosadíme do výše zmíněné rovnice, vyjde nám se zaokrouhlením číslo 70. Tedy moje šance na kritický zásah nepřítele stejné úrovně by byl teoreticky 70%, ale hrou je samozřejmě omezen na 50%.

Teď k té zajímavější části. Jaké nejvyšší úrovně může být protivník, abych měl stále 50% šanci na crit? Pomocí mírné úpravy rovnice se dostaneme k tomuhle:

Úroveň nejsilnějšího protivníka, kde máme 50% šanci na crit = štěstí / 20

Pokud hodnotu mého štěstí, tedy 9757, vydělím dvaceti, získám číslo 488. To je určitě hezké, ale když si projdu mě dostupné podzemí, zjistím, že nejsilnější protivník, který proti mě stojí, má úroveň 432. Logicky mám štěstí zbytečně moc. Ale jak zjistit, kolik mi stačí štěstí na obludu s konkrétní úrovní? Jednoduše, další malou úpravou první rovnice:

Potřebné štěstí na 50% crit vůči konkrétní obludě = úroveň dané obludy * 20

Po vynásobení 432*20 mi vychází číslo 8640, což je tedy nejvyšší množství štěstí, které pro mě má v současné chvíli smysl. Pokud tuto hodnotu odečtu od mého štěstí, zjistím, že celých 1117 bodů štěstí je mi naprosto k ničemu a měl bych je nahradit něčím užitečným.

Toť vše, tak doufám, že tahle drobnost někomu alespoň krapet pomůže ve zdokonalování své postavičky. :-)
No já si na všech postavách udržuji atribut štěstí lehce nad 50 %, abych pravdu řekla, nikdy mne nenapadlo hloubat nad tím, kolik je ho potřeba - mně selský rozum říká, že je dobré ho mít na těch 50 %
Odpovědět s citací
Staré 05-01-2017, 15:08
Pán temnot

Standardní

Citovat:
Původně založeno Maximek Zobrazit příspěvky
No já si na všech postavách udržuji atribut štěstí lehce nad 50 %, abych pravdu řekla, nikdy mne nenapadlo hloubat nad tím, kolik je ho potřeba - mně selský rozum říká, že je dobré ho mít na těch 50 %
no jak uz bylo nekolikrate zmineno, tak sance na krit. zasah je zavisla taky na levelu protivnika. V nahledu u tve postavy se bere jako level protivnika stejny, jako mas ty, ale v podzemi (nebo v arene) muzes narazit na nekolikatinasobne silnejsiho protivnika a tim te sance na krit klesa a klesa ....
Staré 05-01-2017, 20:09
zoldak21 zoldak21 je offline
Kostlivý válečník

Datum registrace: Oct 2010
Standardní

Citovat:
Původně založeno ohnicek Zobrazit příspěvky
Tak v portalech a dungach se ti bude hodit, ale asi bych ho fakt nezvysoval po nejakou dobu
já štěstí skoro nejedu. Je to vyhnané equipem (6780 z výstroje), protože krom zbraně jsem do všeho equipu narval černý šutry. Ale v jiném vlákně jsem se už ptal, jestli mít radši černí šutry, nebo vit + hlavní stat, Docela mě vytáčí, že mám štěstí 13 400 s malým lektvarem, ale často se mi stane, že soupeř, který má jen 8 000 mi dá crit na každou ranu, a já ani jeden.A stává se to dost často, proto jsem to začal řešit, a asi přejdu z full tmavých drahokamů na klasiku, hlavní stat + vit.
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání