Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 16-04-2018, 19:17
bydway bydway je offline
Kutnonoš

Datum registrace: Oct 2017
Smile Fakty a triky o Shakes & Fidget

Zdravím, mám tu pár zajímavých faktov, ktoré ste možno nevedeli o SFGame. Tý, čo to hrajú nejaké roky ako ja, tak to samozrejme vedia.

- Shakes & Fidget bude 22.6.2018 oslavovať 9-té narodeniny! Jak ten čas letí...
- najväčší level je 504. Volá sa Don Serapio a hrá na s7.de
- najväčší základ na v hlavnom state má hráč GeorgeKen na s1.co.uk. Momentálne neuveritelných 47500+!
- za najsilnejšieho hráča sa u mnohých považuje Suichiro zo sveta s1.de. Len tak pomimo mne z prvej rany uštedril úctihodných 173,5 milióna dmg. To si neviem predstaviť ten dmg napr. z piatej rany.
- v hre je aktuálne 236 herných serverov. Z toho 23 medzinárodných, 11 sponzorských, 1 neaktívny - speedserver a zbytok sú národné.
- najviac registrovaných hráčov je na medzinárodnom svete 1 - vyše 587000 hráčov.
- keď napíšete príkaz do chatu "/me (nejaký text)", tak vaša farba textu sa zmení na žltú.
- keď napíšete príkaz do chatu "/gold ;-) 1" tak u hazardéra budete hrať o 1 zlaták.
- menší trik u kovára: už dlhšiu dobu som sa zameral na mechaniku udeľovania kryštálov a dospel som k záveru, že najlepšie hodnotené predmety (čo sa týka kryštálov) sú cennosti. Predmet musí byť na 2 staty, jedna nominálna hodnota musí byť vyššia ako tá druhá a nemusí to vždy platiť ale často mi padali kryštály, keď predmet obsahoval stat na inteligenciu. Nemusí to byť automaticky pravda ale nejako mi to do seba všetko zapadá, veď vyskúšajte sami.
- predpokladám, že 99% hráčov ide na kryštály. Ak ste narazili na predmet ktorý obsahuje slušny počet kryštálov v základe, tak ho vylepšite 2x. Tým získate nejaké kryštály navyše + sa vám vráti investovaná hodnota.
Uvediem príklad ako som k tomu dospel:
Pred roztavením predmetu som mal 110371 železa (ďalej len ž) a 20285 kryštálov (ďalej len k)
Základna hodnota predmetu (prsteň) bola 1002 ž a 147 k. Predmet som vylepšil 1x. Hodnota vzrástla na 1038 ž a 152 k (vylepšenie predmetu ma stálo 2211 ž). Ďalej som predmet vylepšil 2x. Hodnota predmetu vzrástla na 1077 ž a 158 k (vylepšenie ma stálo 3054 ž a 15 k).
Teraz si to všetko zosumarizujme - cena vylepšeni: 2211 ž + 3054 ž + 15 k = 5265 ž a 15 k + ku tomu pridajme hodnotu už vylepšeného predmetu; 1077 ž + 158 k = 6342 ž a 173 k. Toto je samotná hodnota predmetu + 2x upgrade predmetu. Predmet som rozobral a výsledne hodnoty sú následovne: pred rozobratím som mal 110371 ž a 20285 k. Podľa matematických výpočtoch by som mal mať 116713 ž a 20458 k, ale dostal som "iba" 116531 ž a 20444 k. Rozdiel v strate činí smiešnych 182 ž a 14 k. A toto potvrdzuje slova KO771:
Citovat:
Původně založeno KO771
Wird ein vom Schmied verbesserter Gegenstand verkauft oder zerstört, erhält man anteilig Ressourcen zurück
inými slovami, že keď vylepšený predmet rozoberiete, tak dostanete "nejaké" suroviny späť. Lenže podľa výpočtov to vypadá, že dostanem späť približne 95% surovín čo je veľmi OP. Osobne som očakával takých 50%. Ak budú toto robiť hráči, tak si pomerne rýchlo našetria suroviny na vylepšenia. Ale má to aj svoju logiku pretože sa zvýšila hodnota vylepšenia predmetu a od 10+ budú ceny vylepšení poriadne masné, takže má to svoj súvis.
Ak som niekde spravil chybu prosím vas opravte ma.

Naposledy upraveno bydway; 16-04-2018 v 19:26.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to bydway For This Useful Post:
Staré 17-04-2018, 00:47
Maximek Maximek je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Oct 2015
Umístění: Praha 4 - Podolí
Standardní

Citovat:
Původně založeno bydway Zobrazit příspěvky
Zdravím, mám tu pár zajímavých faktov, ktoré ste možno nevedeli o SFGame. Tý, čo to hrajú nejaké roky ako ja, tak to samozrejme vedia.

- Shakes & Fidget bude 22.6.2018 oslavovať 9-té narodeniny! Jak ten čas letí...
- najväčší level je 504. Volá sa Don Serapio a hrá na s7.de
- najväčší základ na v hlavnom state má hráč GeorgeKen na s1.co.uk. Momentálne neuveritelných 47500+!
- za najsilnejšieho hráča sa u mnohých považuje Suichiro zo sveta s1.de. Len tak pomimo mne z prvej rany uštedril úctihodných 173,5 milióna dmg. To si neviem predstaviť ten dmg napr. z piatej rany.
- v hre je aktuálne 236 herných serverov. Z toho 23 medzinárodných, 11 sponzorských, 1 neaktívny - speedserver a zbytok sú národné.
- najviac registrovaných hráčov je na medzinárodnom svete 1 - vyše 587000 hráčov.
- keď napíšete príkaz do chatu "/me (nejaký text)", tak vaša farba textu sa zmení na žltú.
- keď napíšete príkaz do chatu "/gold ;-) 1" tak u hazardéra budete hrať o 1 zlaták.
- menší trik u kovára: už dlhšiu dobu som sa zameral na mechaniku udeľovania kryštálov a dospel som k záveru, že najlepšie hodnotené predmety (čo sa týka kryštálov) sú cennosti. Predmet musí byť na 2 staty, jedna nominálna hodnota musí byť vyššia ako tá druhá a nemusí to vždy platiť ale často mi padali kryštály, keď predmet obsahoval stat na inteligenciu. Nemusí to byť automaticky pravda ale nejako mi to do seba všetko zapadá, veď vyskúšajte sami.
- predpokladám, že 99% hráčov ide na kryštály. Ak ste narazili na predmet ktorý obsahuje slušny počet kryštálov v základe, tak ho vylepšite 2x. Tým získate nejaké kryštály navyše + sa vám vráti investovaná hodnota.
Uvediem príklad ako som k tomu dospel:
Pred roztavením predmetu som mal 110371 železa (ďalej len ž) a 20285 kryštálov (ďalej len k)
Základna hodnota predmetu (prsteň) bola 1002 ž a 147 k. Predmet som vylepšil 1x. Hodnota vzrástla na 1038 ž a 152 k (vylepšenie predmetu ma stálo 2211 ž). Ďalej som predmet vylepšil 2x. Hodnota predmetu vzrástla na 1077 ž a 158 k (vylepšenie ma stálo 3054 ž a 15 k).
Teraz si to všetko zosumarizujme - cena vylepšeni: 2211 ž + 3054 ž + 15 k = 5265 ž a 15 k + ku tomu pridajme hodnotu už vylepšeného predmetu; 1077 ž + 158 k = 6342 ž a 173 k. Toto je samotná hodnota predmetu + 2x upgrade predmetu. Predmet som rozobral a výsledne hodnoty sú následovne: pred rozobratím som mal 110371 ž a 20285 k. Podľa matematických výpočtoch by som mal mať 116713 ž a 20458 k, ale dostal som "iba" 116531 ž a 20444 k. Rozdiel v strate činí smiešnych 182 ž a 14 k. A toto potvrdzuje slova KO771: inými slovami, že keď vylepšený predmet rozoberiete, tak dostanete "nejaké" suroviny späť. Lenže podľa výpočtov to vypadá, že dostanem späť približne 95% surovín čo je veľmi OP. Osobne som očakával takých 50%. Ak budú toto robiť hráči, tak si pomerne rýchlo našetria suroviny na vylepšenia. Ale má to aj svoju logiku pretože sa zvýšila hodnota vylepšenia predmetu a od 10+ budú ceny vylepšení poriadne masné, takže má to svoj súvis.
Ak som niekde spravil chybu prosím vas opravte ma.
Pěkně sepsané, jen já osobně netuším, co to je ten sponzorský server ... Mohl bys mi vysvětlit, oč se jedná? Předem děkuji za info
Odpovědět s citací
Staré 17-04-2018, 01:04
Spidder Spidder je offline
Moderátor

Datum registrace: Dec 2010
Umístění: P....
Standardní

Citovat:
Původně založeno Maximek Zobrazit příspěvky
Pěkně sepsané, jen já osobně netuším, co to je ten sponzorský server ... Mohl bys mi vysvětlit, oč se jedná? Předem děkuji za info
Sponzorský server je například tento: http://rtl.sfgame.de/

Jedná se o (reklamní) server sponzorovaný německou soukromou televizí RTL:
https://cs.wikipedia.org/wiki/RTL_Television

Takovýchto severů není mnoho, ale na .de jich je vcelku hodně. Stačí při registraci nové postavy vybrat server a většina má ještě před prvním (s1) sponzorované servery. Některé jsou pouze testovací a nelze se na ně registrovat. Stejně tak i na dočasně dostupný speed server.

Konkrétně jde o tyto:
Německý- RTL, RTL2, 7Games, Ingame, Xchar, Gamona, a Buffed
Dánský- TV2
Řecký- 123playagames
Polský- WP
Španělský- Minijuengos

Shakes & Fidget (cz)
Server: 1/ Class: Demon Warrior/ Guild: LightFall /sig\
Server: 5/ Class: Demon Mage/ Guild: DeathDay
Server: 6/ Class: Demon Mage/ Guild: Metal Heads
Za registraci a následné nutné ověření emailu přes mé rec děkuji
(+ S4 a 2 .de servers- W1 & W3)

Naposledy upraveno Spidder; 17-04-2018 v 01:19.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Spidder For This Useful Post:
Staré 17-04-2018, 19:31
Maximek Maximek je offline
Bezbožný mnich

Datum registrace: Oct 2015
Umístění: Praha 4 - Podolí
Standardní

Citovat:
Původně založeno Spidder Zobrazit příspěvky
Sponzorský server je například tento: http://rtl.sfgame.de/

Jedná se o (reklamní) server sponzorovaný německou soukromou televizí RTL:
https://cs.wikipedia.org/wiki/RTL_Television

Takovýchto severů není mnoho, ale na .de jich je vcelku hodně. Stačí při registraci nové postavy vybrat server a většina má ještě před prvním (s1) sponzorované servery. Některé jsou pouze testovací a nelze se na ně registrovat. Stejně tak i na dočasně dostupný speed server.

Konkrétně jde o tyto:
Německý- RTL, RTL2, 7Games, Ingame, Xchar, Gamona, a Buffed
Dánský- TV2
Řecký- 123playagames
Polský- WP
Španělský- Minijuengos
Děkuji za vyčerpávající odpověď
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Maximek For This Useful Post:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování