Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 13-03-2016, 12:55
BionicHornet BionicHornet je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Mar 2016
Umístění: V rodinném domku
Exclamation Prokletí chrámu v Rextomanu

Úvodní proslov
Věřím, že toto dílo bude úspěšné, že vás bude bavit. Nebude vycházet pravidelně, prvotně upřednostňuji studium.

Kapitola I
Volba

V den, kdy mladý Arym dovršil osmnácti let, čekala ho nelehká volba. Musel se rozhodnout, zda se stane válečníkem, mágem nebo lukostřelcem. V pravé poledne, kdy musel ohlásit svoji volbu nebo bude vyhnán za hradby města, vrazil do kasáren a ohlásil: „Rozhodl jsem se být mrštným a neviditelným zabijákem, tak jako ti nejelitnější lovci.“ Dobře prohlásil seržant a odvedl Aryma na střelnici. Pokud by, jsme tě museli povolat do boje, tak chci vidět, co dovedeš. Nejsou to lehké časy, ve kterých se nacházíme, to snad sám víš. Seržant podal Arymovi starý, ale bytelný luk. Arym z něj bez váhání vystřelil na první terč. Seržant se na Aryma otočil a po vteřince začal křičet: „Dal jsem ti snad rozkaz k střelbě?“ Ne pane. Seržant pokračoval: „Vzchopte se Aryme, tohle chování je v boji nepřípustné, pokud tohle uděláte na bitevním poli, ihned po bitvě, pokud ji přežijete, bych vás nechal popravit! Protože ale vidím, že máte talent k lukostřelectví, dám vám ještě jednu šanci.“ Děkuji, pane, odpověděl Arym, připravil si další šíp. Seržant zařval: „připravit ááááá pal." Arym vystřelil a opět zasáhl terč přímo do jeho středu. Seržant dal pokyn, aby Arym pálil na druhý terč, vzdálený asi třicet metrů. Arym jej opět bez problémů zasáhl přímo do středu.

Dobrá řekl seržant, připravte se na třetí terč, ten je již vzdálen asi pětačtyřicet metrů. Pokud jej trefíte, máte šanci být přijat mezi lukostřelce. Arym se postavil na určené místo a na seržantův povel vystřelil. Seržant byl udiven, opět přesný střed terče. Vypadá to, že máte talent Aryme, dobrá pokračujeme vstupním testem lukostřelců u dalších terčů. Arym takto úspěšně zasáhl ještě dalších šest. Čekal jej poslední cíl, ten byl vzdálen asi dvě stě dvacet metrů a stál v údolí pod kopcem. Tento terč ještě nikdo netrefil přímo do středu, pokud se to Arymovi povede, tak bude nejúspěšnější lukostřelec. Na seržantův povel vystřelil šíp, ten svištěl vzduchem a zasáhl terč. Je vidět, že jste hoden řemesla lukostřelců. Teď se jdu přesvědčit, jak dobře jste trefil. Když se seržant vrátil, oznámil Arymovi zprávu: „Trefil jste červenou stupnici kruhu na terči. “ Znamená to, že mám opět střed, zeptal se Arym? Ano oznámil mu seržant, desetkrát jste trefil přímo střed terče.

Nyní běžte do vaší ubikace, čekají vás tam již další dva bojovníci, odteď jste jako jeden, pokud někdo něco provede, odnesou to všichni. Rozuměl jste? Ano pane, odpověděl Arym a vydal se do ubikace č93. V malé dřevěné a poměrně zchátralé budově uviděl své dva spolubojovníky. Jedním z nich byl Wedan, který seděl na provizorním lůžku a otáčel mečem, že to jen svištělo. Na druhé straně seděl Moret, kouzelník, který si hrál s ohněm a vodou na svých dlaních. Oba se podívali na Aryma a řekli: „Ty určitě budeš ten lukostřelec, jak na něj řval seržant co?“ Ano to jsem. Kdo jste vy zeptal se Arym. Já jsem Wedan válečník a tohle je Moret mág, můj kamarád, jsme tu zhruba týden. Předvedeš nám své umění s lukem? Arym vytáhl luk a šíp. Vystřelil na bránu vzdálenou asi sto metrů. Všichni tři se k ní došli podívat a našli šíp přímo v malé kulovité klice. Wedan prohlásil Aryma za nejlepšího střelce kterého kdy viděl. V ubikaci si do večera povídali, pak tam vrazil seržant a řekl. Všichni jste byly školení při přijetí, takže základní výcvik máte za sebou. Zítra brzy ráno vás omráčíme a odvezeme na místo daleko odsud. Pokud přežijete, jste pravými bojovníky, můžeme vás přijmout mezi naše vojáky, pokud selžete tak zemřete. Vím, nejsou to slova útěchy, ale říkáme je všem. Zdar. Poté co seržant odešel, jim došlo, že jejich dobrodružství právě začíná.

Vysvětlivky:
Rextoman [Rextomejn]

Naposledy upraveno BionicHornet; 22-03-2016 v 21:12. Důvod: interpunkce
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 3) řekli "Díky" uživateli BionicHornet za tento užitečný příspěvek:
Staré 13-03-2016, 22:16
My Autumn My Autumn je offline
AfterDarkor

Datum registrace: Aug 2010
Umístění: Já půjdu do nebe
Odeslat zprávu přes Skype™ My Autumn
Standardní

Přečetl jsem kousek a bejt ty, zapracoval bych na čárkách ve větách, bolí mě z toho oči.

Pak budu si moci přečíst celé dílo a ocenit.

Pravda a láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí:
http://forum.sfgame.cz/showthread.ph...000#post248000
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli My Autumn za tento užitečný příspěvek:
Staré 13-03-2016, 23:08
Kostlivý bojovník

Standardní

Citovat:
Původně založeno My Autumn Zobrazit příspěvky
Přečetl jsem kousek a bejt ty, zapracoval bych na čárkách ve větách, bolí mě z toho oči.

Pak budu si moci přečíst celé dílo a ocenit.
Děkuji za radu, ale psal jsem to ve wordu s korekcí interpunkce, takže by to mělo být v pořádku, dej mi prosím příklad děkuji.
Odpovědět s citací
Staré 13-03-2016, 23:16
My Autumn My Autumn je offline
AfterDarkor

Umístění: Já půjdu do nebe
Odeslat zprávu přes Skype™ My Autumn
Standardní

Citovat:
Původně založeno BionicHornet Zobrazit příspěvky
Děkuji za radu, ale psal jsem to ve wordu s korekcí interpunkce, takže by to mělo být v pořádku, dej mi prosím příklad děkuji.
V den,

válečníkem,

V pravé poledne,

A to je první řádek.

Pravda a láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí:
http://forum.sfgame.cz/showthread.ph...000#post248000
Odpovědět s citací
Staré 21-03-2016, 09:46
Azimuth Azimuth je offline
AfterDarkor

Umístění: Silvertown
Odeslat zprávu přes ICQ Azimuth
Standardní

1) Teď když už víš o čárkách (dokonce jsi opravoval příliš horlivě a dal tam jednu navíc ), bylo by dobrý zamyslet se taky nad tečkama. Děláš stejnou chybu jako většina začátečníků a to, že píšeš zbytečně dlouhá souvětí. Neni to sice úplně ta největší katastrofa tohohle druhu jakou jsem kdy viděl, ale přesto bych si tam pár teček navíc představil dokázal.

2) Odstavce - tyhle šílený bloky textu se velice špatně čtou a člověk se v nich snadno ztratí. Pokud to trochu rozdělíš, ušetříš čtenáři spoustu nervů.

3) Přímá řeč - tvoje značení přímé řeči není konzistentní. Někdy na jedničku podle pravidel, někdy na něj úplně zapomeneš, což akorát přidává k celkovýmu zmatku.

4) Námět - když chceš psát o nějakém tématu, je dobrý o něm alespoň něco vědět. Samozřejmě se dá argumentovat, že je to fantasy, ale i tak by daný fantasy svět měl mít nějaká konkrétní pravidla a alespoň trochu vycházet z reálií. Např. dlouhý anglický luk měl při střelbě pod 45° efektivní dostřel zhruba 200-250 metrů v zásislosti na lukostřelci, povětrnostních podmínkách, materiálu luku a tětivy apod. (pokud nepočítáme natahování nohama - lukostřelec si lehnul na zem, chytil tětivu oběma rukama, nohama se zapřel do luku a tak luk natáhnul - kdy se mohl dostat i na 400 metrů a dál), ale v takovým případě šla přesnost střelby absolutně do háje a právě proto se anglický luky používali na smršť šípů a ne na přesnou střelbu. I kdyby byl Arym zázračný lukostřelec, je trefa kliky u brány vzdálené 200 metrů v podstatě nemožná (nehledě na to, že by jí nejspíš ani neviděl).

Knowledge is power...power to make other people feel stupid.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Azimuth For This Useful Post:
Staré 22-03-2016, 20:57
Kostlivý bojovník

Standardní

Citovat:
Původně založeno Azimuth Zobrazit příspěvky
1) Teď když už víš o čárkách (dokonce jsi opravoval příliš horlivě a dal tam jednu navíc ), bylo by dobrý zamyslet se taky nad tečkama. Děláš stejnou chybu jako většina začátečníků a to, že píšeš zbytečně dlouhá souvětí. Neni to sice úplně ta největší katastrofa tohohle druhu jakou jsem kdy viděl, ale přesto bych si tam pár teček navíc představil dokázal.

2) Odstavce - tyhle šílený bloky textu se velice špatně čtou a člověk se v nich snadno ztratí. Pokud to trochu rozdělíš, ušetříš čtenáři spoustu nervů.

3) Přímá řeč - tvoje značení přímé řeči není konzistentní. Někdy na jedničku podle pravidel, někdy na něj úplně zapomeneš, což akorát přidává k celkovýmu zmatku.

4) Námět - když chceš psát o nějakém tématu, je dobrý o něm alespoň něco vědět. Samozřejmě se dá argumentovat, že je to fantasy, ale i tak by daný fantasy svět měl mít nějaká konkrétní pravidla a alespoň trochu vycházet z reálií. Např. dlouhý anglický luk měl při střelbě pod 45° efektivní dostřel zhruba 200-250 metrů v zásislosti na lukostřelci, povětrnostních podmínkách, materiálu luku a tětivy apod. (pokud nepočítáme natahování nohama - lukostřelec si lehnul na zem, chytil tětivu oběma rukama, nohama se zapřel do luku a tak luk natáhnul - kdy se mohl dostat i na 400 metrů a dál), ale v takovým případě šla přesnost střelby absolutně do háje a právě proto se anglický luky používali na smršť šípů a ne na přesnou střelbu. I kdyby byl Arym zázračný lukostřelec, je trefa kliky u brány vzdálené 200 metrů v podstatě nemožná (nehledě na to, že by jí nejspíš ani neviděl).
Děkuji za rady, 4. bod se pokusím zpracovat do dalších kapitol, ty první se pokusím opravit ještě v kapitole 1. Ještě 1x díky
Odpovědět s citací
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání