Shakes & Fidget - The Game - Supportforum  
Staré 23-12-2014, 19:58
MiR3K MiR3K je offline
Pán temnot

Datum registrace: Apr 2012
Odeslat zprávu přes Skype™ MiR3K
Post Houbičkář - 3. číslo (Prosinec 2014)

Zdravím,
po dlouhé době se opět podařilo vydat 3. díl časopisu Houbičkář. Tentokrát ale v jiné sestavě, než minule. Bohužel, než se ale stihlo vydat toto číslo, odešel náš šéfredaktor Baratheon a to z osobních důvodů. Byl to jeho nápad oživit opět tento projekt, za což mu patří velké díky.

Co si v tomto čísle přečtu?
  • Jak Shakes a Fidget zachránili Vánoce
  • Příběhy Shakesa a Fidgeta: Zrození
  • Rozhovor s Felixem
  • Nová aktualizace se blíží!
  • Nově přeložený komiks

Kde časopis najdu?
Časopis je k dispozici online na našem webu; přesněji zde: http://houbickar.cz/?page_id=105 , pod názvem 3. DÍL ČASOPISU HOUBIČKÁŘ .

Než se tu ale objeví Vaše názory, chci ještě dodat, že časopis neslouží jenom pro uživatele fóra, ale taky pouze pro hráče, kteří se na fóru moc nepohybují.

Budu se těšit na vaše názory.
S pozdravem MiR3K.

P.S. Šťastné a veselé Vánoce.

Život je jediný závod, kde nikdo nechvátá do cíle....

Naposledy upraveno MiR3K; 23-12-2014 v 22:01. Důvod: barva písma
Odpovědět s citací
Staré 23-12-2014, 20:37
Chicony Chicony je offline
Veterán

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Alone. Forever.
Standardní

Nadále si myslím, že tvořit časopis k této hře je hloupé a dlouhodobě nemožné. Fungovat může jako nějaký blog, kdy občas uvedete nějakou novinku, článek, rozhovor či soutěž pro udržení pozornosti (i když se všechno dá publikovat na fóru a není třeba k tomu vést externí stránku). Zpracovat časopis by se nechal např. u hry Soccerstar, neboť by se každou sezónou vytvořil klasický "fotbalový materiál". Tady uběhne měsíc či rok a zkrátka se vůbec nic nezmění.
Přesto jste se do toho již potřetí pustili, tentokrát v jiném složení i vedení, které už na první pohled působilo nedůvěryhodně. Vždyť Dallasan vytvořil již snad tři weby a k nim X účtů na fóru a od každého po chvíli utekl a opakoval stejné chyby, přestože jsme se mu snažili radit.

Jelikož je to hodně dlouhá doba od vydání předchozích čísel, stručně zopakuji slabé a silné stránky těchto vydání. Především proto, abych je mohl použít jako šablonu pro porovnání.

1. číslo:
+ vtipné komentáře, dobré povídky, ucházející doplnění SF obsahu (sudoku, MMO koutek), zajímavá úvodní strana
- hrozný a nepravidelný formát stránek (a poslední strana úplně mimo všechno ostatní), moc "random" článek o S1, vydání "čoskoro" trvalo půl roku, načež časopis nepřinesl nic neočekávaného

Nápad 6/10; Kvalita textu 6/10; Úprava textu 5/10; Grafické zpracování 4/10; Rozsah 7/10 | CELKEM: 28/50

2. číslo
Světe div se, opravilo chyby z předchozího čísla, časopis má ucelený (a hlavně vhodný) formát a pohlednější vzhled - vadou na kráse je občas podivné formátování textu (velké mezery), nic moc vzhled bublin komentářů a chybějící zadní strana (když už to je časopis, proč tam chybí, byť by byla víceméně prázdná?).

Nápad 8/10; Kvalita textu 9/10; Úprava textu 9/10; Grafické zpracování 9/10; Rozsah 9/10 | CELKEM 44/50

3. číslo
A teď k novému počinu, obávám se ovšem, že kvalitou jsme se dostali kamsi před první vydání. Jsme zpátky o ušmudlaného formátu dětských omalovánek, které alespoň díky bohu nemění rozměry každou stránkou.
Grafický vzhled stránek uvnitř je pro vánoční číslo OK, úvodní stránka se mi ovšem nelíbí. Jen těžko bude mít podobné zpracování pro další vydání a celková grafika vypadá poněkud nekvalitně, např. "Prosinec 2014" je téměř nečitelný.

- Následuje obsah; whatever
- Úvod; překlep hned v úvodu nevypadá nejlépe ("tředí díl"). Dále, zmínka o jediném redaktorovi působí poněkud komicky. Takže se na časopisu nikdo jiný nepodílel? Pokud je Felix málo a časopis kvůli odchodu jiných nemá kvality, kterých měl dosáhnout, proč byl vůbec vydán? E.: Pochopeno špatně, viz další příspěvek níže. Spojení "jen Felix" se odvolávalo na původní časopisy. Takže jinak OK.
- Vánoční povídka; Ok, je tématická, ale to je tak všechno. Je velmi krátká, bez slušné pointy či vtipného podtextu, který si svět Shakese a Fidgeta zaslouží. Tato linearita a zápletka kombinovaná s délkou působí velmi infantilně a plusem může být snad jen to, že alespoň je (byť jen jménem) spojená se SF.
- Rozhovor s Felixem; rozhovor je standardním prvkem dosud vydaných čísel a subjektivním kladem je pro mě znalost dotazované osoby. Působí ovšem strojově, neboť otázky jsou zcela jistě naťukané předem a odeslané jako seznam. Chybí tomu tak jakýsi "život" formou zpětné vazby.
- Další povídka; poté, co SaF zachránili Vánoce se dozvídáme o tom, jak se vlastně SaF zrodili. Mírně úsměvné pořadí. Jelikož její obsah pokračuje, tak z toho třeba něco zajímavějšího ještě bude. Jinak trpí stejně jako ta předchozí na chabou úpravu přímé řeči. A je zakončena obrázkem Shakese s useknutými vlasy. Good job.
- Novinky do hry; ctrl+c/v s mírným editem.
- "Zamyšlení o novinkách"; dobrý článek od Felixe, který by ovšem měl působit jako dodatek ke zpracovanému časopisu. Je to něco "navíc", jenže v tomto případě je to asi to jediné, co bych do vydání bez úpravy vložil. Vedle krátkých textů a s celkově odlišnou stylistikou zde vypadá jak z jiné planety.
- Komiks; jsi si -> sis. A to by jeden řekl, že tu není co zkazit.
- Závěr; a najedou je zde uvedený Fifinas, který tam pravděpodobně měl nějaký článek, a FireBow, kterého jsem tam neviděl (grafika I guess?). Tím trochu narážím na ten úvod, kde to vypadalo, jako by se na celém časopise nepodílel nikdo jiný než Mirek/felix. Možná by bylo vhodnější to trochu obrátit, v úvodu nám představit osoby, které se na vývoji podíleli, a v závěru říct, kteří se od příště podílet nebudou, pokud to tedy považujete za nutné...
- Zadní stranu přebalu časáku asi opět někdo ustřihnul.

Závěrečné hodnocení:

Kvality druhého vydání nedosaženy ani náhodou. Stručné hodnocení vašeho vydání:

+ článek od felixe, ucházející úprava obsahu, dodržení termínu
- nevhodný formát pro časopis, grafické nedostatky, podprůměrná povídka, odmyslím-li felixe - málo textu

Nápad 4/10; Kvalita textu 5/10; Úprava textu 6/10; Grafické zpracování 6/10; Rozsah 4/10 | CELKEM: 25/50

V konkrétním porovnání s prvním dílem to prostě vypadá vzhledově trochu lépe (ovšem stále pouze průměrně) a obsahově je to ale imho ještě horší. Což by asi být nemělo. Ale když jsem se dozvěděl, že se toho chopil dallasan, tak jsem ani nic jiného neočekával. Ten ovšem nakonec stejně zmizel a proč jste se rozhodli pokračovat a v menším počtu to dokončit ve stejném termínu, to už asi víte jen vy.
Myslím, že by Felix své zamyšlení nad updaty mohl vydat jako článek na fóru a mělo by to přibližně stejný přínos jako celý tento časopis, neboť s jeho článkem celý tento počin stojí a padá (rozhovor ani moc nepočítám, to je docela "klasika" a je to redaktorsky jednoduché, zejména vámi zvoleným způsobem).

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^

Naposledy upraveno Chicony; 24-12-2014 v 13:12.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 7) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 23-12-2014, 22:25
MiR3K MiR3K je offline
Pán temnot

Standardní

Citovat:
Grafický vzhled stránek uvnitř je pro vánoční číslo OK, úvodní stránka se mi ovšem nelíbí. Jen těžko bude mít podobné zpracování pro další vydání a celková grafika vypadá poněkud nekvalitně, např. "Prosinec 2014" je téměř nečitelný.
Ano, máš pravdu, je to moje chyba. V plánu bylo to úplně odstranit, ale mě se to líbilo. Proto jsem FireBow řekl, ať to tak nechá. Pro příště se to zlepší.

Citovat:
- Úvod; překlep hned v úvodu nevypadá nejlépe ("tředí díl"). Dále, zmínka o jediném redaktorovi působí poněkud komicky. Takže se na časopisu nikdo jiný nepodílel? Pokud je Felix málo a časopis kvůli odchodu jiných nemá kvality, kterých měl dosáhnout, proč byl vůbec vydán?
Překlep opravím...
O Felixovi jsem se zmínil jenom proto, že jsem rád za jeho přítomnost v redakci, protože jsme si mysleli, že do toho už nepůjde, ale on šel.
Kdo řekl, že je Felix málo? I já s Felixem by jsme spolu časopis utáhly.

Citovat:
Rozhovor s Felixem; rozhovor je standardním prvkem dosud vydaných čísel a subjektivním kladem je pro mě znalost dotazované osoby. Působí ovšem strojově, neboť otázky jsou zcela jistě naťukané předem a odeslané jako seznam. Chybí tomu tak jakýsi "život" formou zpětné vazby.
Ano, otázky byly sepsané předem. Pro příště se to tedy zlepší a otázky se budou vymýšlet během rozhovoru.

Citovat:
Další povídka; poté, co SaF zachránili Vánoce se dozvídáme o tom, jak se vlastně SaF zrodili. Mírně úsměvné pořadí. Jelikož její obsah pokračuje, tak z toho třeba něco zajímavějšího ještě bude. Jinak trpí stejně jako ta předchozí na chabou úpravu přímé řeči. A je zakončena obrázkem Shakese s useknutými vlasy. Good job.
Ano, zase moje chyba. Nějak mě to ani necvrnklo do nosu, že bych to mohl přehodit.
Koukám že ty hodnotíš opravdu všechno, tak jsem usekl vlasy, to se stane no .

Citovat:
- Novinky do hry; ctrl+c/v s mírným editem.
Jak už jsem zmínil, časopis hlavně slouží pro hráče, kteří nenavštěvují fórum a článek tedy pro ně budu nový a dozví se více.

Citovat:
- Komiks; jsi si -> sis. A to by jeden řekl, že tu není co zkazit.
Jsem správná čecha no.

Citovat:
- Závěr; a najedou je zde uvedený Fifinas, který tam pravděpodobně měl nějaký článek, a FireBow, kterého jsem tam neviděl (grafika I guess?). Tím trochu narážím na ten úvod, kde to vypadalo, jako by se na celém časopise nepodílel nikdo jiný než Mirek/felix. Možná by bylo vhodnější to trochu obrátit, v úvodu nám představit osoby, které se na vývoji podíleli, a v závěru říct, kteří se od příště podílet nebudou, pokud to tedy považujete za nutné...
Tak pro příště tam tedy uvedu kdo se na časopisu podílí. Ale jsem si myslel že když je na Webu sekce redakce a tam všichni napsaný, že to bude stačit, ale asi ne.
Ano FireBow dělal grafiku.

Citovat:
- Zadní stranu přebalu časáku asi opět někdo ustřihnul.
Zadní strana časopisu je ta, kde je přání k Vánocům a novému roku. Hihi.

Ale i tak, děkuji za tvůj názor, hodí se při dalším tvoření časopisu.
Mirek.

Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to MiR3K For This Useful Post:
Staré 23-12-2014, 22:46
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Standardní

Tak, ohľadom obsahu; sám som pri diskusii s Mirkom odporučil trochu zmeniť obsah, do ďalších vydaní, prerušiť tú kontinuitu s pôvodným projektom, a urobiť niečo aspoň trochu originálne - uvidíme.

Niektoré články boli písané takou formou prevažne z dôvodu, že bol plán rozosielať to aktívnym hráčom na všetkých českých serveroch formou správy vodcom top20 cechov - toto sa ešte nejak dorieši. Boli k dispozícii aj nejaké tie články s úlohou informovať, viď. ten o aktualizácii - a naň mal nadväzovať ten môj hybridný útvar, nejaká tá analýza, komentár - to malo byť jadrom celého časopisu. Táto sekcia by mohla obsahovať pokračovanie pôvodného cyklu rozborov serverov. Otázka, prečo to tak nebolo, zodpovednosť si nechám asi na sebe, nemal som proti tomu nič, z dôvodu, ktorý bude nižšie uvedený - bolo by to za minimálneho benefitu, tak aspoň garantovať to, čo bolo sľúbené - zverejniť to, alebo to zbytočne zdržiavať, dosť ťažko sa vyberie menej zlá možnosť.

Zvyšok bol doplnkom - tá umelecká príloha, nazvime to. Vo finálnej verzii bol pomer inverzný. Už v rozhovore s mojou osobou bol naznačený postoj k danej problematike, a síce, toto čítať nikto nebude, rozhovor s moderátorom fóra by ešte niekoho možno zaujímal, ale skôr nie; články o aktualizácii asi tiež nie, keď sú tak úzkoprofilovo zamerané - jeden je iba preštylizovaný oficiálny text, a druhý skôr text kritického charakteru, snažiaci sa síce opierať o fakty, ale bez hodnoty - možno poukazuje na nejaké trendy v komunite ( na základe jednej ankety...); nikde sa priamo nenachádza niečo, čo by bolo nové.

Asi sa zhodneme na tom, či samotní redaktori, ale aj čítajúca časť komunity, že takýto smer sa udržať nedá - že písať tu čisto spravodajské texty je zbytočné, a že toto mohla byť nejaká tá posledná etapa tohoto projektu v takejto podobe - nie definitívny koniec, ale upustenie od starších konceptov - a tento užívateľský postreh bude využitý pri tvorbe ďalšieho vydania, eventuálne - nebrať hru ako objekt samotný; skôr ako zdroj inšpirácie.

Mne samotnému to pripadá cca. na úrovni prvého čísla, Chicony to síce zhodnotil ešte horšie, ale zas to bolo zhodné v tom aspekte - sľúbil sa termín, nastala komplikácia, a termín bol po skúsenostiach z minula dodržaný. Či by samotné texty šli kvalitatívne hore, tráviť nad tým ešte pár dní, nejak signifikantne; pochybujem. Taký ten štandard, zas. Užívateľa fóra nepoteší, moc; ako by na to však reagoval generalizovaný hráč, netuším...

Naposledy upraveno Felix™; 23-12-2014 v 22:48.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Felix™ za tento užitečný příspěvek:
Staré 23-12-2014, 23:33
Chicony Chicony je offline
Veterán

Datum registrace: Jul 2010
Umístění: Alone. Forever.
Standardní

Citovat:
Tak pro příště tam tedy uvedu kdo se na časopisu podílí. Ale jsem si myslel že když je na Webu sekce redakce a tam všichni napsaný, že to bude stačit, ale asi ne.
Ano FireBow dělal grafiku.
Tak jsem si to přečetl ještě jednou a... my bad tady. Pochopil jsem větu "Z původní redakce je tu pouze Felix." už jako komentář k tomu, že vám během připravování časopisu všichni odešli a zůstal jen on, ovšem týká se to opravdu "původní redakce" z předchozích vydání, správně?

Pak je to v pořádku. Přišlo mi divný, že byste v úvodu časopisu hned komentovali status redakce, jaký nakonec byl.

Felix: Ono to přibližně stejné je, to hodnocení bych nebral naprosto přesně. Ty starší čísla jsem znovu nečetl úplně detailně a kdybych započítal termín jako další ukazatel, tak se i v současných hodnotách dostane třetí čislo na úroveň prvního, protože to bylo snad dva měsíce odkládáno a lepší snad nevědět, jak to vypadalo před odkladem.

Podstatné je, že se tenhle pokus rozhodně nedostal blízko tomu druhému. Chybí tomu jakýkoliv nápad, alespoň takové, které jsme viděli v předchozích vydání. Komentáře, autorské texty, články o dění ve hře či na fóru i články mimo SF. Třeba o podobných hrách, nebo snad o nových klikačkách, které by mohly konkurovat SF. I Tiny Island pořád není tak starý, aby si třeba svůj článek nezasloužil.

Časopis o SF je a bude složité, protože tato hra sama o sobě netvoří tolik obsahu, o kterém by se dalo dobře psát. Pokud se o to však chci pokusit, musím také chtít najít něco, co by čtenáře mohlo z nějakého hlediska zaujmout. Nějaké nápady bych třeba i měl, a možná by to nakonec nefungovalo, nebo by to vyžadovalo vydání i následujícího čísla, ale pořád za současného stavu lepší než nic.

Nevím, kdo a jak tomu u vás šéfoval, od kdy a jaká byla celková snaha a motivace o dokončení časopisu, ale prostě to vypadá, že to někde trochu skřípalo.

🎵🎵🎵 Thinking it through... 🎵 now I see everything... 🎵 How did I not know it... 🎵 life with you's but a dream... 🎵🎵🎵
~ --- Who cares if one more light goes out? In the sky of a million stars --- ~
^- I'm a lost river that'll never reach the sea -^
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Chicony za tento užitečný příspěvek:
Staré 24-12-2014, 10:23
MiR3K MiR3K je offline
Pán temnot

Standardní

Citovat:
Tak, ohľadom obsahu; sám som pri diskusii s Mirkom odporučil trochu zmeniť obsah, do ďalších vydaní, prerušiť tú kontinuitu s pôvodným projektom, a urobiť niečo aspoň trochu originálne - uvidíme.
Nový obsah je už v jednání. Felix měl dobrý nápad, tak snad to dopadne jak si představujem.

Citovat:
Niektoré články boli písané takou formou prevažne z dôvodu, že bol plán rozosielať to aktívnym hráčom na všetkých českých serveroch formou správy vodcom top20 cechov
Prozatím se to odesílá po světech na kterých hrajeme.

Citovat:
Asi sa zhodneme na tom, či samotní redaktori, ale aj čítajúca časť komunity, že takýto smer sa udržať nedá - že písať tu čisto spravodajské texty je zbytočné, a že toto mohla byť nejaká tá posledná etapa tohoto projektu v takejto podobe - nie definitívny koniec, ale upustenie od starších konceptov - a tento užívateľský postreh bude využitý pri tvorbe ďalšieho vydania, eventuálne - nebrať hru ako objekt samotný; skôr ako zdroj inšpirácie.
S tímhle souhlasím. Změna obsahu bude nejlepší pro přilákání nových čtenářů.

Citovat:
Tak jsem si to přečetl ještě jednou a... my bad tady. Pochopil jsem větu "Z původní redakce je tu pouze Felix." už jako komentář k tomu, že vám během připravování časopisu všichni odešli a zůstal jen on, ovšem týká se to opravdu "původní redakce" z předchozích vydání, správně?
Ano, týká se to původní redakce. Možná moje chyba, mohl jsem to napsal jinak.

Citovat:
Nevím, kdo a jak tomu u vás šéfoval, od kdy a jaká byla celková snaha a motivace o dokončení časopisu, ale prostě to vypadá, že to někde trochu skřípalo.
Po odchodu Baratheona, tam někde to asi začlo skřípat. Hned se vytvořila otázka, co bude dál, kdo povede časopis? Nikdo se do toho asi nechtěl pouštět, protože je to velká odpovědnost. Tak jsem to zkusil já. Bylo mi líto toho, že jsme komunitě oznámili obnovení časopisu a přitom by žádný nevyšel. Motivaci mi dával Felix .

Odpovědět s citací
Staré 24-12-2014, 10:59
Fifinas Fifinas je offline
Strašidlo

Datum registrace: Aug 2013
Standardní

Chcicony, ono není moc divu, že se to nedostalo blízko k tomu druhému. Nová redakce, trochu jiný přístup. Bylo to první číslo a přecejen se vyskytly problémy - skončili dva členové redakce.

Jen k tomu tvému prvnímu příspěvku, informace o updatu nebylo ctrl + c, článek jsem psal já a nic jsem nekopíroval (krom obrázků).

Z Vánoční povídky taktéž nemám dobrý pocit, snažil jsem se udělat na téma Vánoc, jenže se to vymklo kontrole, celé to s tou přímou řečí znělo divně. V těch sloupcích ta přímá řeč navíc je divně uskupena.

No co, do příště se pokusíme změnit k časopisu přístup, aby to dlouhodoběji zaujmulo čtenáře. Příště už nebude žádná Vánočních grafika - doufejme tedy, že se zase přiblížíme k úrovni druhého čísla.
Odpovědět s citací
The Following User Says Thank You to Fifinas For This Useful Post:
Odpovědět

Možnosti
Zobrazování

Pravidla přispívání