Téma: Zrádkyně
Zobrazen příspěvek
Staré 15-04-2015, 08:35
Natali02 Natali02 je offline
Kostlivý bojovník

Datum registrace: Feb 2015
Umístění: Daleko.
Standardní Zrádkyně, část 7.

Ahoj, chtěla bych jen říct, že tato část bude spíše oddychová - (Ticho před bouří ). Jinak přeji hezké počtení

K hranicím elfí říše jsme se dostali při západu slunce. Kryfoni se už pomalu chystali přistát a ve vzduchu panoval jakýsi zvláštní klid, ve kterém by nikoho ani nenapadlo, že se má schylovat ke krutému boji, v kterém má padnout tisíce statečných vojáků. Musela jsem přiznat, že za poslední dny jsem neviděla nic mírumilovnějšího.
Už z menší výšky jsem poznala, že k nám přijíždí malá skupina elfích bojovníků na (obyčejných) koních. První, kteří přistáli, jim již sdělovali informace z průzkumu.
,,Oblast byla naprosto zpustošena," sdělil jeden z průzkumníků, ,,nikdo v ní nepřežil."
Sesedla jsem z mého vypůjčeného kryfona a zamířila k Ayne: ,,Ničí se tyhle oblasti často?"
,,Poslední dobou ano," řekla zklamaně Ayne a popadla svého kryfona za uzdu, ,,domníváme se, že za tím jsou démoni, což není poslední dobou moc neobvyklé. Například před třemi dny větrné elementály napadly naše vojáky na průzkumu po zemi temných elfů."
Chápavě jsem přikývla a vedla svého kryfona za Ayniným.
,,Zde si odpočineme," řekl zvučným hlasem ten temný elf, který stál neustále Ayne po boku.
,,Kryfony tu pusťte, neutečou."
Kryfoni, již puštěni, se hltavě pustili do šťavnaté trávy. Temní elfové a elfové si vyhledali místo pod stromem nebo pohodlný kámen a dali se do řeči.

,,Skoro tomu ani nejde uvěřit, viď?" zeptala se mě Ayne. Polekaně jsem sebou trhla. V zamyšlení jsem si ani nevšimla, že za mnou Ayne stojí už asi pět minut.
,,Hm," souhlasila jsem a vybídla ji, aby si přisedla na kámen naproti mě.
,,Jsem opravdu ráda, že mám ve vojsku... ehm... démona." řekla Ayne.
,,Štěstí a osud zároveň," odpověděla jsem a pokrčila rameny.
Ayne se na mě podívala a přikývla:,,To ano. Ray, mohu tě ujistit, že ti na území země temných elfů a elfů nic nehrozí. Jsi zde v bezpečí."
,,Nejspíš na mě jde ta nejistota poznat, že?" nadhodila jsem kapku pobaveně.
Ayne se zasmála:,,Trochu."
Ano, viděla jsem, jak je to tady bezpečné. Nikde bohužel nebude stoprocentní bezpečí, ale tak i tak jsem za to byla Ayne vděčná.

Byl čas vyrazit. K zámku jsme podle odhadu měli dorazit brzo za úsvitu. Mezi stádem jsem našla svého černého kryfa. Docela jsem si ho oblíbila, i když se zvířaty obvykle nestrávím moc času. Poplácala jsem ho po čumáku a naskočila.
Znovu jsem musela napodobovat ty pohyby nohou, které měly zvíře přimět vzlétnout. Už jsem v tom ale začínala být mnohem zručnější.

Byla chladná noc. Musela jsem vytáhnout ze své brašny plášť s kapucí a přehodit si ho přes sebe, abych neumrzla. Kryfoni vypadali, že jim mráz nevadí. Z pusy jim vycházela pára, jak zuřivě dýchali v rytmu svých křídel. Rozhlédla jsem se po ostatních. Většina udělala to samé co já, někteří se přikrčili k teplému peří kryfonů. Naštěstí nikdo neumrzl a k zámku dorazili všichni.

Elfí zámek byl mnohem větší a nádhernější, než jsem si představovala. Nemohla jsem od něj odtrhnout oči, až potom, co jsem musela přistát. Všude stálo mnoho vojáků, kteří si mě nedůvěřivě prohlíželi. Tohle už jsem dobře znala, ale už mi to bylo dávno jedno.
Všichni sesedli z kryfonů a Ayne mě pobídla, abych šla za ní:,,Chtěla bych, aby tě i ostatní přijali v míru. Nejdřív ale musím ujistit vojáky u zámku, že jsi na naší straně."
Souhlasila jsem a nejistě, ale obezřetně jsem následovala Ayne do zámku. Náhle jsem spatřila někoho, koho jsem tu vůbec nečekala. Z mohutných dveří vyšel mladík s hnědou kšticí na hlavě.
Pohlédl nejříve na Ayne a poté spatřil mě. Se zuřivým výrazem vytáhl meč z pochvy a běžel k nám. Respektive ke mně.
,,Jak se sem dostala?! Ayne, co tě to proboha napadlo, tahat sem démony?! Nevíš, jak je to nebezpečný?!" řval na Ayne. Ta také naštvaným, ale klidnějším hlasem odpověděla:,,Je nám víc k nápomoci než ty, Shakesi. Rozhodla se nám dobrovolně pomoct s trolem, který již pustošil jednu oblast."
Shakes se na mě podíval a dal meč zpět do pochvy. ,,Bude to další voják, hm?" Ayne přikývla.
,,Tím pádem hodně štěstí," řekl ledabyle a odešel za ostatními průzkumníky.