Zobrazen příspěvek
Staré 23-12-2014, 23:46
Felix™ Felix™ je offline
Veterán

Datum registrace: Sep 2010
Standardní

Tak, ohľadom obsahu; sám som pri diskusii s Mirkom odporučil trochu zmeniť obsah, do ďalších vydaní, prerušiť tú kontinuitu s pôvodným projektom, a urobiť niečo aspoň trochu originálne - uvidíme.

Niektoré články boli písané takou formou prevažne z dôvodu, že bol plán rozosielať to aktívnym hráčom na všetkých českých serveroch formou správy vodcom top20 cechov - toto sa ešte nejak dorieši. Boli k dispozícii aj nejaké tie články s úlohou informovať, viď. ten o aktualizácii - a naň mal nadväzovať ten môj hybridný útvar, nejaká tá analýza, komentár - to malo byť jadrom celého časopisu. Táto sekcia by mohla obsahovať pokračovanie pôvodného cyklu rozborov serverov. Otázka, prečo to tak nebolo, zodpovednosť si nechám asi na sebe, nemal som proti tomu nič, z dôvodu, ktorý bude nižšie uvedený - bolo by to za minimálneho benefitu, tak aspoň garantovať to, čo bolo sľúbené - zverejniť to, alebo to zbytočne zdržiavať, dosť ťažko sa vyberie menej zlá možnosť.

Zvyšok bol doplnkom - tá umelecká príloha, nazvime to. Vo finálnej verzii bol pomer inverzný. Už v rozhovore s mojou osobou bol naznačený postoj k danej problematike, a síce, toto čítať nikto nebude, rozhovor s moderátorom fóra by ešte niekoho možno zaujímal, ale skôr nie; články o aktualizácii asi tiež nie, keď sú tak úzkoprofilovo zamerané - jeden je iba preštylizovaný oficiálny text, a druhý skôr text kritického charakteru, snažiaci sa síce opierať o fakty, ale bez hodnoty - možno poukazuje na nejaké trendy v komunite ( na základe jednej ankety...); nikde sa priamo nenachádza niečo, čo by bolo nové.

Asi sa zhodneme na tom, či samotní redaktori, ale aj čítajúca časť komunity, že takýto smer sa udržať nedá - že písať tu čisto spravodajské texty je zbytočné, a že toto mohla byť nejaká tá posledná etapa tohoto projektu v takejto podobe - nie definitívny koniec, ale upustenie od starších konceptov - a tento užívateľský postreh bude využitý pri tvorbe ďalšieho vydania, eventuálne - nebrať hru ako objekt samotný; skôr ako zdroj inšpirácie.

Mne samotnému to pripadá cca. na úrovni prvého čísla, Chicony to síce zhodnotil ešte horšie, ale zas to bolo zhodné v tom aspekte - sľúbil sa termín, nastala komplikácia, a termín bol po skúsenostiach z minula dodržaný. Či by samotné texty šli kvalitatívne hore, tráviť nad tým ešte pár dní, nejak signifikantne; pochybujem. Taký ten štandard, zas. Užívateľa fóra nepoteší, moc; ako by na to však reagoval generalizovaný hráč, netuším...

Naposledy upraveno Felix™; 23-12-2014 v 23:48.
Odpovědět s citací
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Felix™ za tento užitečný příspěvek: