Zobrazen příspěvek
  #59  
Staré 18-12-2010, 00:16
Avatar hráče Darling
Darling Darling je offline
Hlídač bran
 
Datum registrace: Dec 2010
Příspěvky: 111
Standardní

Vyhledávání odpovědí

Proč použít vyhledávání?
Toto fórum a Wiki je nejobsáhlejším zdrojem informací, jaký můžete na internetu najít. Při počtu informací však může být problém si potřebnou informaci najít v nabídnutých místech. Snad Vám pomůže pár rad.

Pamatujte - zkusit vyhledat potřebnou informaci je vždy rychlejší, než se ptát. Zároveň nezatěžujete fórum otázkami, na které se již někdo před Vámi ptal. Doporučuji hledat nejdříve na Wiki, poté na fóře, zkusit se zeptat na chatu (online hráči Vám jistě rádi pomohou) a nakonec založit nové téma s otázkou.

Na vyhledávání můžete použít dva způsoby
Interní systém vyhledávání
Fórum i Wiki mají svůj vlastní systém vyhledávání, který by měl pokrýt základní potřeby. vyhledávací systém fóra však může být v některých situacích nepraktický (vyhledávání příliš krátkých slov, změna v gramatických pádech). Fórum umožňuje vyhledávání i bez nutnosti přihlášení. Vyhledávač na Wiki je praktičtější, ale ne vždy zobrazí nejrelevantnější výsledky.
  • Fórum
Do interního vyhledávače se dostanete kliknutím na horní liště fóra na Search. Pokud chcete hledat pouze v některé konkrétní sekci (např. Pomoc & Otázky), použijte vyhledávač v tomto fóře:

Po přihlášení máte na výběr mezi rychlým vyhledáváním a pokročilým vyhledáváním.

Snažte se vyjádřit svůj problém více klíčovými slovami v základním pádu, raději nepoužívejte příliš všeobecné výrazy. Každé slovo by mělo mít alespoň 4 písmena, jinak nemusí být zahrnuto.
Vyhledávací systém Wiki najdete na pravé části stránky.

Tento systém je o něco praktičtější, podporuje totiž různé pády a relevance zobrazených výsledků je o něco vyšší.

Speciálně nastavený vyhledávač Google
Efektivnějším způsobem vyhledávání může být v mnohých případech vyhledávač Google ©, nastavený tak, aby vyhazoval výsledky pouze z určité stránky/stránek. Jeho vyhledávací algoritmus je mnohem flexibilnější, což znamená lepší a vhodnější výsledky. Dokáže najít i krátké a často se vyskytující slova, je méně citlivý na gramatické pády či překlepy v textu. Navíc upřednostňuje témata, na která již bylo odněkud odkazováno.

Použijte níže uvedené přepojení, aby jste se dostali do služby Google a zároveň nastaveili vyhledávání jen pro konkrétní stránku/stránky. Poté zadejte klíčové slovo/slova do vyhledávacího pole (za vložený text). Někdy bude potřeba použít podobné slovo hledanému výrazu.Vyhledávač Vás často může odkázat na téma, které Vám bude nápomocné, bohužel také na příspěvek, který Vám nepomůže. Zkuste se přesunout na první příspěvek ve vyhledaném tématu, kde se nachází nepotřebný příspěvek, aby jste zjistili, zda tam není odpověď na Vaši otázku.

  • Fórum + Wiki (doporučeno)
-> Použít službu Google na vyhledávání na fóru a Wiki
  • Fórum
-> Použít službu Google na vyhledávání na fóru
  • Wiki
-> Použít službu Google na vyhledávání na Wiki
The Following User Says Thank You to Darling For This Useful Post: