Zobrazen příspěvek
  #29  
Staré 17-12-2010, 18:35
Avatar hráče Darling
Darling Darling je offline
Hlídač bran
 
Datum registrace: Dec 2010
Příspěvky: 111
Standardní

Soukromé zprávy

Pokud administrátor tuto funkci povolil, mohou si uživatelé posílat soukromé zprávy.

Jak posílat soukromé zprávy?
Soukromé zprávy fungují podobně jako e-maily, ale jsou pouze pro registrované členy fóra. Můžete v nich používat BB kódy, obrázky a smajlíky.

Soukromou zprávu můžete poslat členovi tohoto fóra tak, že kliknete na 'Odeslat soukromou zprávu' v Soukromých zprávách ve Vašem Uživatelském panelu (klikněte pro více informací), nebo kliknutím na Odeslat soukromou zprávu v rozbalovacím menu, které se zobrazí po kliknutí na uživatelské jméno některého z uživatelů.

Máte možnost uložit kopii odeslaných zpráv ve složce Odeslané zprávy.

Jak mohu pracovat se složkami soukromých zpráv?
Ve výchozím nastavení máte 2 složky soukromých zpráv. Jsou to složky Příchozí a Odeslané.
 • Příchozí - tato složka obsahuje všechny nové přijaté zprávy, jsou zde zobrazeny s nickem osoby, která je odeslala a časem, kdy jste je obdrželi

 • Odeslané - obsahuje kopie všech zpráv, které jste odeslali, pokud jste určili, že chcete, aby odeslané zprávy byla uloženy

Můžete vytvořit další složky kliknutím na 'Upravit složky'.

V každé složce máte k dispozici ovládání, které umožňuje vybrat zprávy a poté je přesunout do některé z Vašich složek, nebo je smazat. Jakmile označíte zprávy, můžete vybrat některou z možností z nabídky v dolní části stránky:
 • Přesunout do složky
 • Vymazat
 • Označit jako přečtené
 • Označit jako nepřečtené
 • Stáhnout jako XML
 • Stáhnout jako CSV
 • Stáhnout jako TEXT

Pravděpodobně budete muset mazat staré zprávy, protože administrátor nastavil limit na počet soukromých zpráv, které můžete mít ve složkách. Pokud tuto hodnotu překročíte, nebudete moci přijímat ani odesílat soukromé zprávy, dokud neodstraníte některé staré zprávy.

Pokud chcete ukládat Vaše zprávy před smazáním, můžete použít některou z možností "Stáhnout jako..." a uložit kopie zpráv ve Vašem počítači.

Kdykoliv si čtete Vaši zprávu, máte možnost na ni odpovědět, nebo ji přeposlat dalším uživatelům fóra. Může být také povolena možnost poslat zprávu více uživatelům fóra najednou.

Jak mohu sledovat zprávy?
Pokud odesíláte novou soukromou zprávu, máte možnost požádat o potvrzení přečtení. To Vám umožní zkontrolovat, zda byla zpráva přečtena. Chcete-li provést kontrolu, jděte do 'Sledování zpráv'.

Je rozdělena na 2 části:
 • Nepotvrzené soukromé zprávy obsahují všechny zprávy odeslané s potvrzením o přečtení, které ještě nebyly potvrzeny.
 • Potvrzené soukromé zprávy obsahují zprávy odeslané s potvrzením o přečtení, které byly potvrzeny, je u nich uvedeno datum, kdy byly přečteny.

Můžete také ukončit sledování zpráv jejich označením a kliknutím na Ukončit sledování.

Pokud obdržíte zprávu s požadavkem potvrzení o přečtení, máte možnost přečíst zprávu a přijmout/odmítnout potvrzení o přečtení zprávy. Pokud nechcete potvrdit přečtení, klikněte na Odmítnout.

Naposledy upraveno Darling; 17-12-2010 v 22:48.
Následující uživatelé (celkem 2) řekli "Díky" uživateli Darling za tento užitečný příspěvek: